Czy kiedykolwiek dopadły kogoś z Was myśli, że zaczęliście wątpić w sens codziennej nauki, przygotowywania się do egzaminów? Z pewnością tak. W życiu każdego z Nas przyszedł kiedyś moment takiego zwątpienia. Zadajemy sobie wtedy pytanie „Po co nam ta wiedza? Przecież nigdy w życiu mi się to nie przyda”.

Myśl pozytywnie o tym, czego się uczysz

Dlatego też w takich momentach bardzo istotne jest to, aby nie poprzestać na takich rozmyślaniach. Ważne jest to, aby dostrzec w tym, co robimy korzyści, jakie możemy osiągnąć z tego, że zapoznamy się z danym tematem i posiądziemy wiedzę z nim związaną.

motywacja-do-nauki

Najlepszym sposobem, aby nie stracić motywacji w takich sytuacjach jest próba powiązania tego, czego się w danym momencie uczymy z tym, co Nas dookoła otacza.

Próba powiązania tego z codzienną rzeczywistością, a także umiejętność wykorzystania tej wiedzy w codziennych sytuacjach życiowych.

Praktyka jest najlepszym owocem naszej nauki, dlatego też nie możemy wątpić w to, że nigdy przykładowo nie przyda nam się wzór na obliczenie pola kwadratu, gdyż dzięki tej wiedzy kiedyś w przyszłości z łatwością będziemy mogli poradzić sobie z zakupieniem odpowiedniego wymiaru wykładziny do swojego pokoju.

Ucz się na dobrych przykładach

Więcej czerpiemy z wiedzy, gdy mamy poparcie w praktycznych przykładach. Dlatego też warto próbować uczyć się w ten sposób. Może to okazać się najlepszą motywacją do dalszej nauki, gdy okaże się, że nie tak ciężko przyjdzie nam nauka poszczególnych partii materiału.

Ucz się systematycznie

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest oczywiście próba systematycznego oraz regularnego przyswajania wiedzy.

Gdy wyrobimy w sobie ten właśnie zwyczaj nie będzie to bardzo ciężkim wyzwaniem, aby przygotować się do nadchodzącego egzaminu, gdyż dzięki systematyczności znacznie wcześniej będziemy w stanie opanować obowiązujący nas materiał.

Z pewnością motywującym nie będzie fakt, że na naukę mamy tylko jeden wieczór, a sposobność rozłożenia tego materiału na kilka dni.

Dobra motywacja jest bardzo istotnym czynnikiem, który wchodzi w skład naszej nauki. Koniecznością jest uświadomienie sobie, jakie korzyści możemy uzyskać z naszej nauki i jak najlepsze ich wykorzystanie w naszym codziennym życiu.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.