Potrząsanie buteleczką lakieru przed malowaniem paznokci, to również błąd, na który i ja się nabierałam. Myślałam sobie, że dobrze wstrząśnięty (wymieszany) lakier do paznokci to klucz do pięknie pomalowanych paznokci… to był błąd…

Estetyczny manicure potrafi przysłonić swoim pięknem niejedną biżuterię, niestety wykonanie takiego manicure nie jest rzeczą prostą. Wiele z nas ma problemy z pomalowaniem paznokci w ten sposób, aby wyglądały na perfekcyjne. Nie wspominając już o prawidłowym dopasowaniu kształtu paznokci do płytki paznokci!

potrząsanie-buteleczką-lakieru-do-paznokci

Najwięcej problemów podczas malowania paznokci sprawiają pęcherzyki powietrza obecne w lakierze do paznokci. Pojawiają się one tuż po nałożeniu lakieru na paznokcie.

Skąd biorą się te pęcherzyki? ano stąd, że bardzo często potrząsamy buteleczką lakieru tuż przed malowaniem paznokci! Ta czynność potrafi bardzo efektywnie zniweczyć wygląd nawet najlepiej zadbanych paznokci!

Dlaczego nie potrząsać buteleczką z lakierem?

Ponieważ powietrze znajdujące się w buteleczce, poprzez wielokrotne wstrząsy zmiesza się z lakierem, tworząc mikroskopijne pęcherzyki powietrza, które za chwilę utrudnią Ci malowanie paznokci!

Warto przeczytać:

Mikro pęcherzyki w lakierze do paznokci może nie są widoczne gołym okiem, ale miej pewność, że tam są i wcale nie ułatwią Ci malowania paznokci…

Jeżeli już musisz wstrząsnąć dawno nieużywany lakier do paznokci, to po prostu zrób to na 40-50 minut przed malowaniem pazurków. Wtedy mikro pęcherzyki zdążą zniknąć z konsystencji lakieru i swobodnie będziesz mogła pomalować paznokcie, nie tracąc czasu na pojedynki z “bąbelkami”.

Rolowanie buteleczki z lakierem?

Rolowanie buteleczki z lakierem do paznokci w dłoniach, to z pewnością dużo lepsza opcja niż potrząsanie nią. Dodatkowo temperatura dłoni nieco rozgrzeje lakier i będzie Ci dużo łatwiej rozprowadzać go po paznokciach.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.