A teraz mała spowiedź. Przyznaj się sama przed sobą, ile razy kupiłaś jakiś kosmetyk i później odłożyłaś go w domu na półkę, bo korzystałaś jedynie z dołączonych do opakowania pędzli czy gąbeczek do makijażu. To najczęstszy błąd popełniany przez kobiety – wydajesz pieniądze, często niemałe, na to, żeby wyglądać olśniewająco, a potem i tak wyrzucasz kosmetyki, bo zdążyły się przeterminować i są po prostu do niczego. Przybory do makijażu są ważne ale aż tak żeby przepłacać?

Umiar w kosmetyczce to jedno, ale gwarantujemy, że jeśli zaopatrzysz się w podstawowe przybory do makijażu, od razu znajdziesz zastosowanie do wszystkich swoich kosmetyków i będziesz je stosować o wiele częściej.

Unikaj korzystania z “gotowych pomocy”, dołączanych przez producentów. Skoro sama wybierasz swoje kosmetyki, dlaczego nie miałabyś sama wybierać akcesoriów potrzebnych do ich zaaplikowania?

Kupuj wszystko sama…

… tylko w ten sposób będziesz w pełni zadowolona. Nie warto sięgać po drogie kosmetyki, a potem żałować pieniędzy na dobry aplikator, bo z pewnością nie raz okaże się, że bez niego nie osiągniesz wymarzonego efektu.

przybory-do-makijazu
Przybory do makijażu

Choć poszukiwania dobrych aplikatorów są dosyć czasochłonne, szybko przekonasz się, jak ogromne mają one znaczenie przy wykonywaniu makijażu i nie będzie ci szkoda żadnej minuty spędzonej na poszukiwaniu idealnych przyborów do swojej kosmetyczki. Wszystkie wymienione poniżej akcesoria powinny znaleźć się w twoim podręcznym zestawie do makijażu.

Jakie przybory do makijażu kupić i gdzie?!

Każdy z przedstawionych poniżej przyborów można znaleźć na stronach internetowych, sklepach stacjonarnych przeznaczonych dla wizażystów, a część w drogeriach lub nawet kioskach. Cena nie gra roli, byle tylko przedmiot spełniał twoje oczekiwania – najpierw upewnij się, że kupujesz to, co odpowiada twoim preferencjom. A co konkretnie powinnaś kupić? Koniecznie sprawdź: jakie pędzle do makijażu są najlepsze?

Gąbka naturalna/beauty blender

Gąbka naturalna/beauty blender to must have, dzięki któremu idealnie nałożysz podkład w płynie. Zachowuje swoją miękkość i nie wchłania w siebie aż tyle podkładu co inne dostępne gąbki.

beautyblender

Użycie jest banalnie proste: beauty blender wystarczy zanurzyć w wodzie, odcisnąć jej nadmiar, nałożyć na nim podkład i rozprowadzić go na twarzy. Po każdym użyciu gąbki należy ją dokładnie umyć, by nie zalegały w niej zarazki, w końcu ma bezpośredni kontakt ze skórą – w dodatku skórą twarzy.

Gąbki z lateksu

Tego typu gąbki z lateksu przydają się m.in. do nakładania i rozprowadzania podkładu, nakładania pudru lub podkładu w musie bądź kremie oraz do rozcierania plam korektora. Najlepsze są gąbki w kształcie klina, które pozwalają dotrzeć do trudno dostępnych miejsc na twarzy (okolice nosa i oczu).

Puszek do pudru

puszek-do-pudru

To świetna alternatywa dla pędzla, szczególnie w dwóch przypadkach: po pierwsze, jest bardziej poręczne, jeśli chodzi o transport i malowanie się (bądź poprawianie makijażu) w miejscach publicznych; po drugie, nakładanie pudru puszkiem gwarantuje jego lepszą wytrzymałość.

Puder wklepany utrzyma się na twarzy dłużej niż ten naniesiony pędzlem. To, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie to warstwy puszka – jeśli są sklejone klejem, lepiej z nich zrezygnuj. Warstwy dobrych puszków połączone są nicią, dzięki czemu można je prać, bez obaw, że się rozpadną.

Zalotka

To istne zbawienie dla tych z pań, których natura nie obdarzyła długimi i wywiniętymi rzęsami. Choć powinna znaleźć się w każdej kosmetyczce, raczej odradzamy używanie jej codziennie – może to osłabić rzęsy i doprowadzić do nadmiernego łamania się ich lub wypadania.

Zalotka używana z rozsądkiem, na specjalne okazje, pomoże uzyskać efekt WOW

Pęsetka

Dostępna na każdym kroku, znalezienie idealnej, czyli takiej, która będzie dokładnie usuwać wszystkie włoski, nie jest wcale takie łatwe – warto poświęcić temu trochę czasu, a jeśli trzeba, to przetestować pęsetki różnych marek.

Temperówka

temperowka-do-kredek-makijaz

To jeden z przyborów, o którym najczęściej się zapomina, a później wszystkie zużyte kredki leżą nieużywane właśnie z tego powodu. Ostre kredki są potrzebne do oczu, ust i brwi, więc bez nich ani rusz! Zainwestuj w porządną temperówkę i dbaj o jej czystość.
Małe lusterko z rączką. Warto mieć je zawsze przy sobie, bo przyda się w codziennym życiu w różnych sytuacjach. Dobre lusterko to takie, którego powierzchnia nie jest mniejsza niż twoja pięść.

Pałeczki bawełniane i chusteczki papierowe

To przedmioty ogólnodostępne i tanie, a ich zalety możesz dostrzec praktycznie na każdym etapie wykonywania makijażu, także przy poprawkach w ciągu dnia. Bawełniane patyczki są niezastąpione w rozcieraniu cieni lub pudru w okolicach oczu, zmazywaniu przypadkowych otarć maskarą. Na chusteczkach natomiast odciska się nadmiar pomadki z ust lub otrzepuje nadmiar pudru z pędzla.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień