Jakie pędzle do makijażu używać? dziś opisujemy wszystkie rodzaje pędzli! A więc  sprawdź, jakie pędzle powinnaś mieć w swojej kosmetyczce! Interesujesz się makijażem i chcesz, by wszystkie sekrety makijażowego świata zostały dla ciebie odkryte? Makijaż nie jest już domeną profesjonalistów, a dzięki odpowiednim przyrządom i kosmetykom, każda z nas może na co dzień wyglądać pięknie. Ważne, by mieć do tego podstawę, jaką właśnie są pędzle.

Jakie pędzle do makijażu wybrać?

Jeśli jeszcze nigdy nie kupowałaś pędzli do makijażu albo zamierzasz właśnie wymienić swój stary zestaw na nowy, warto, byś poznała kilka wskazówek, które pomogą ci wybrać te najlepszej jakości pędzle odpowiednio dopasowane do twoich potrzeb.

Pędzle z naturalnego włosia

Przede wszystkim: wybieraj pędzle z naturalnego włosia, sztuczne może uczulać – to szczególnie ważne, jeśli masz skłonności do alergii i podrażnień. Zazwyczaj pędzle z naturalnego włosia są droższe, ale przekłada się to na ich wytrzymałość i trwałość. Jeśli będziesz o nie dobrze dbać, posłużą ci nawet kilka lat.

pedzle-do-makijazu
Pędzle do makijażu

Na drogeryjnych półkach trafisz na pewno na zestawy pędzli do makijażu po 5-10 sztuk albo po prostu takie za kilkanaście złotych – uważaj na nie, bo takie akcesoria nie są dobrej jakości, a po zakupie i pierwszym użyciu możesz się nimi poważnie rozczarować.

Najlepiej samodzielnie skomponuj sobie zestaw (kupuj pędzle pojedynczo), w którym znajdą się tylko te pędzle, których będziesz używać przy codziennym makijażu. Dobrze dobrany zestaw może kosztować nawet ponad 200 złotych, ale w tym przypadku to naprawdę przełoży się na ich jakość. Koniecznie sprawdź jak myć pędzle do makijażu!

Gdzie kupić pędzle do makijażu?

Pędzle do makijażu bez problemu można znaleźć w każdej drogerii i salonach kosmetycznych. Możesz także zamówić je przez internet, co jest szczególnie korzystne w przypadku pędzli markowych, do których serdecznie zachęcamy. Cena online zwykle jest niższa o kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt złotych!

Rodzaje pędzli do makijażu

pedzle

Wybrałaś już idealny zestaw pędzli do makijażu właśnie dla siebie? Pora dowiedzieć się, jakie są rodzaje pędzli do makijażu i który z nich najlepiej stosować.

⦁ Pędzel do pudru

To największy pędzel w zestawie. Powinien być miękki, delikatny i gładki w dotyku. Puder nakłada się na początku za pomocą samego czubka pędzla, następnie delikatnie rozprowadza i zmiata jego nadmiar z twarzy.

⦁ Pędzel do różu

To pędzel o owalnym kształcie, wyraźnie zaokrąglonych bokach. Powinien mieć właściwy rozmiar, by odpowiednio rozprowadzać produkt na policzkach – chcemy uzyskać naturalny efekt i nadać skórze zdrowy kolor oraz podkreślić kości policzkowe, a nie doprowadzić do wyraźnych i nieestetycznych plam, co może się stać w przypadku zbyt dużej powierzchni puszka. Włosie pędzla do różu nie powinno być równo przycięte. Krótkie włoski powinny znajdować się na zewnątrz, dłuższe pośrodku.

⦁ Pędzel do rozcierania różu

pędzle-do-makijażu

Może on być większy niż pędzel do jego nakładania, a jego włosie równo przycięte. Taki pędzel ma na celu zmiękczyć i rozetrzeć kontury, które powstaną przy nakładaniu różu. Pędzel ma służyć tylko do rozcierania plam koloru, pod żadnym pozorem nie można używać go do nakładania pigmentu na skórę.

⦁ Pędzle do cieni do powiek

Te pędzle dzielą się na dwie grupy: pędzle półokrągłe oraz płaskie. Pędzle z obu grup są małe i służą do tworzenia idealnego makijażu oka. Pędzle półokrągłe służą do nakładania cieni na powiekę. Każdy z nich powinien służyć do nakładania tylko jednego koloru, czyli jeden pędzel = jeden kolor z palety.

Włosie w takim pędzlu układa się w kształt półowalny, a jego długość zwiększa się ku środkowi, nie jest także równo przycięte (dzięki temu cienie rozkładają się równomiernie).

Półokrągłe pędzelki są różnej grubości – cienkie służą do nakładania cieni pod rzęsami powiek, a grubsze do malowania ich całej powierzchni. Pędzel płaski ma równo przycięte włosie i służy do rozmywania linii, powstałych na powiece przy nanoszeniu na nią różnych kolorów. Sprawia, że makijaż oka tworzy harmonijną całość, a nie wygląda jak zbiór przypadkowych plam.

⦁ Pędzel do eyelinera

To najcieńszy pędzelek w zestawie, przycięty w szpic. Warto mieć go w swojej kosmetyczce, jeśli często używasz płynnego eyelinera.

⦁ Pędzelek do brwi

pedzle-do-makijazu-2
Pędzelki do brwi

To pędzelek skośnie przycięty, którego często używa się zamiast konturówki. Nakłada się nim cień na brwi w celu ich przyciemnienia lub wypełnienia luk.

⦁ Pędzelek do ust

Świetnie sprawdza się w przypadku pomadek o intensywnych kolorach, wtedy, kiedy ważne jest, by kontur ust został zachowany, a szminka rozprowadzona równomiernie. Dzięki takiemu pędzelkowi będziesz w stanie starannie malować krawędź warg, ale także wypełnić całą ich powierzchnię kolorem.

⦁ Pędzelek do korektora

Powinien być mały i cienki, by ukrywać tylko przebarwienia, nie zaś jego okolice. Na pędzelek nakłada się produkt w niewielkich ilościach, ale jego konstrukcja sprawia, że to w zupełności wystarcza.

0 Udostępnień