Narodziny dziecka to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Powiększenie rodziny to powód do wspólnego świętowania z rodziną i przyjaciółmi.

Przy wręczaniu prezentów z tej okazji warto pamiętać nie tylko o upominku dla dziecka, ale również dla rodziców. Podpowiadamy, jakie praktyczne prezenty mogą się sprawdzić.

Coś dla ciała i ducha

Ten wyjątkowy czas dla świeżo upieczonych rodziców bardzo często wiąże się z przeżywaniem mnóstwa emocji, zwłaszcza jeśli na świat przyszła ich pierwsza pociecha. Opieka nad dzieckiem potrafi być również wyczerpująca, nie tylko psychicznie, ale i fizycznie. Dlatego młodym rodzicom z pewnością przyda się chwila wytchnienia.

Młodzi rodzice

Dobrym pomysłem na prezent będzie masaż dla dwojga, dzień w spa lub wizyta w salonie piękności. Przy tej okazji, jeśli tylko mamy takie możliwości, możemy zaoferować, że na czas wyjścia rodziców, zajmiemy się ich maleństwem.

Dla wielu rodziców taki prezent będzie doskonałą okazją do chwili wytchnienia, nabrania dystansu, ale również spędzenia czasu sam na sam ze swoim partnerem. Zwłaszcza przy narodzinach pierwszego dziecka więź łącząca rodziców jest szczególnie narażona, dlatego warto inwestować we wspólnie spędzony czas.

Dla poprawy budżetu

Wychowywanie dziecka bezsprzecznie wiąże się z większymi wydatkami i obciążeniem budżetu domowego. W takiej sytuacji możemy pomóc młodym rodzicom poprzez podarowanie im praktycznych prezentów, które i tak musieliby kupić.

Mogą to być np. nawilżane chusteczki (używane do każdego przewijania), sprzęt dla dziecka (niania elektroniczna, bujaczek – pod warunkiem, że wiemy, że potrzebują takich sprzętów) lub pieluchy, których przy małym dziecku nigdy nie może zabraknąć.

Przy wyborze ich rozmiaru należy kierować się wagą dziecka, np. maluch ważący 9–14 kg będzie nosić pieluchy jednorazowe rozmiar 4.

Od serca

Jeśli pragniemy wręczyć upominek od serca, na pewno sprawdzą się:

  • album na zdjęcia (można go spersonalizować przy zamówieniu);
  • koszulka dla taty z zabawnym napisem lub całej rodziny, w tym dziecka;
  • kubek termiczny – przy noworodku nie zawsze da się wypić ciepłą kawę;
  • karta podarunkowa do sklepu z artykułami dla dzieci;
  • ubranka, najlepiej od razu w większych rozmiarach;
  • książki o wychowywaniu dzieci;
  • paczka dobrej kawy.

Przychodząc w odwiedziny do świeżo upieczonych rodziców i ich maleństwa warto wcześniej się upewnić, czy rodzina na pewno będzie miała siły na naszą wizytę. Warto zaczekać na zaproszenie i nie dopytywać się, kiedy będziemy mogli poznać nowego członka rodziny, co może wywierać niepotrzebną presję na rodziców.

Nieprzespane noce, zmęczenie, oswajanie się z zupełnie nową rzeczywistością i odzyskiwanie sił po porodzie nie zawsze sprzyjają wczesnym wizytom najbliższych.

Jeśli już otrzymamy zaproszenie, miłym gestem będzie przyniesienie ze sobą czegoś do jedzenia, np. obiadu w pudełku. Młodzi rodzice będą mogli odgrzać go w dowolnym momencie i mieć więcej czasu na odpoczynek lub chwilę z dzieckiem.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.