Jak prostować włosy, żeby były idealnie proste? Każda z nas przynajmniej raz w życiu zadała sobie to pytanie… przekopując tony artykułów i szukając odpowiedzi, zawsze jednak kończyło się tak samo, czyli tradycyjne prostowanie włosów prostownicą, która niszczy włosy, przesuszając je, i doprowadzając do rozdwajania końcówek. Nie sposób później takie włosy zregenerować prawda?

Zacznijmy od tego, jakie włosy poddają się prostowaniu bez problemów i komplikacji. Otóż najłatwiej przyjdzie nam prostowanie włosów cienkich, z delikatnymi falami. Najtrudniej jednak będzie, gdy włosy będą grube, a ich “skręt” będzie mocny i wyrazisty, nad takimi włosami spędzisz najwięcej czasu i nerwów, chyba że:

…przeczytasz mój poradnik jak prostować włosy domowym sposobem!

Jakie są najlepsze preparaty do prostowania włosów ?

prostowanie-włosów-bez-prostownicy

Zanim zakaszesz rękawy i weźmiesz się za prostowanie kosmyków, warto, abyś poznała pewne kosmetyki do prostowania włosów, których działanie zostało udowodnione i potwierdzone przez użytkowniczki na licznych forach dotyczących pielęgnacji włosów. Oto one:

  • Płyn do prostowania włosów Stapiz Sleek Line 300ml – cena 22 zł.
  • Balsam prostujący włosy Revlon Style Masters Smooth Iron Guard 150ml – 42 zł.
  • Spray do prostowania włosów Ga.ma Protect – cena 23 zł.
  • Spray prostujący włosy Alterna Caviar Perfect Iron 122ml – cena 120 zł
  • Keratynowy szampon prostujący włosy Indola Keratin Straight – cena 24 zł.

Długość kosmyków a trwałe prostowanie włosów

Prawa fizyki w tej kwestii są jednoznaczne, im włos dłuższy, tym cięższy, a co za tym idzie, ciężej mu jest skręcić się z powrotem w loki czy fale. Jeśli jesteś posiadaczką długich włosów, to będziesz miała nieco ułatwione zadanie podczas prostowania!

A jak prostować włosy domowymi sposobami?

Prostowanie szałwią

Zalej 2 saszetki szałwii wrzątkiem i pozwól, aby parzyła się przez około 10 min. Następnie wyciągnij obie saszetki i ostudź napar. Płukankę z szałwii przelewaj przez włosy co 2-3 dni, częstsze stosowanie płukanki z szałwii wysuszy włosy. Po płukance przesusz włosy, najlepiej nie używając suszarki <— zobacz jak to zrobić.

Prostowanie włosów naftą kosmetyczną

Właściwości nafty kosmetycznej dla włosów, są bardzo szerokie. Niestety, niewiele kobiet pamięta jej cenne możliwości, nafta staje się pomału zapomnianym produktem do naturalnej pielęgnacji włosów.

Jak wyprostować włosy naftą kosmetyczną? Wystarczy, że zaczniesz wcierać w nie wspomniany produkt. Dobrze natarte włosy, pozostaw w spokoju na 2-3 godziny, a następnie umyj je bardzo dokładnie, ponieważ nafta kosmetyczna jest dość tłusta!

Nafta w sposób naturalny „obciąży” włosy i rozprostuje je. Włosy z każdym zabiegiem powinny być coraz prostsze… a Ty coraz bardziej zadowolona!

Prostowanie włosów skrobią ziemniaczaną

Skrobia ziemniaczana bardzo efektywnie obciąża włosy, całkiem podobnie jak silikony. Dlatego, jeśli masz problem z prostowaniem włosów, to zacznij dodawać skrobię do odżywek i masek do włosów, które wykorzystujesz do pielęgnacji kosmyków.

Włosy staną się cięższe, przez co będą bardziej podatne na trwałe prostowanie…

Keratynowe prostowanie włosów

Zabieg keratynowania włosów, niestety wymaga użycia prostownicy, na szczęście nie trzeba powtarzać zabiegu zbyt często, bo wystarczy, że prostowanie włosów keratyną przeprowadzisz raz na 2-3 miesiące. Nakładanie keratyny na włosy nie tylko sprawi, że zaczną się one prostować, ale i odbudujesz i zregenerujesz swoje kosmyki.

Keratynowe prostowanie możesz sama wykonać w domu, kupując odpowiedni zestaw keratynowy, lub możesz umówić się na wizytę do fryzjera. Przeprowadzenie zabiegu w domu będzie o wiele tańsze…

Prostowanie włosów nocą?

Brzmi tajemniczo prawda? Mimo jednak uroku, jaki niesie sama nazwa zabiegu, to jestem jej przeciwniczką. Generalnie, prostowanie włosów tą metodą, polega na upięciu mokrych włosów w ciasny koński ogon i owinięciu go wokół głowy używając wsuwki do włosów.

Ma powstać coś w stylu opaski z włosów. Rano włosy będą o wiele prostsze, jednak ryzyko chodzenia spać z mokrymi włosami, powoduje, że ta metoda prostowania nie jest zbyt zdrowa dla włosów.

Pozostawione na noc samym sobie, mokre włosy, niszczą się i łamią, a sama wilgoć obecna we włosach przez tyle godzin, sprzyja powstawaniu drobnoustrojów i bakterii, których żadna z nas nie chciałaby mieć w swoich włosach, nawet przez chwilę!

Prostowanie suszarką skierowaną w dół…

Wiem, miało być bez suszarki, ale warto, abyście znały i ten trik. Jest dość stary sposób na prostowanie włosów. Jak przeprowadzić tę czynność? Mając dłuższe włosy, rozczesz je na prosto i pochyl głowę w dół, aby włosy swobodnie zwisały, włącz nadmuch suszarki, po czym skieruj go od nasady głowy ku końcom włosów.

Chodzi o to, aby strumień powietrza zmuszał włosy do prostowania się, a same zwisające włosy mają w tym pomóc. Suszymy włosy z góry głowy w dół, ku końcom włosów.

Suszarka z prostującą nakładką?

Prostowanie włosów nie używając prostownicy jest możliwe, i to kolejny przykład… wystarczy zakupić w drogerii specjalną szczotkę do prostowania włosów i nałożyć na suszarkę. Sama nakładka kosztuje około 30-40 zł.

Warto wydać te parę złotych, szczególnie gdy masz włosy nienadające się na prostowanie prostownicą, czyli gdy są łamliwe i kruche.

Jak prostować włosy, żeby były idealnie proste?

…wystarczy, że systematycznie i z cierpliwością, będziesz stosować powyższe domowe sposoby na prostowanie. Włosy po prostu należy pomału przyzwyczajać do ich nienaturalnego kształtu. Jeśli jednak zastanawiasz się jak szybko wyprostować włosy, to pozostaje Ci jedynie niezdrowa dla włosów – prostownica. Której zresztą stosowanie – zawsze odradzam!

…co powicie na nieco humoru?

Prostowanie włosów żelazkiem…

prostowanie-włosów-żelazkiem

To nie jest żart… na prostowanie włosów żelazkiem, rzeczywiście decydują się dziewczyny! Oto dowód wypowiedzi jednej z dziewczyn na pewnym portalu dyskusyjnym:

czy-żlazkiem-można-wyprostować-włosy

Pozostawiam to bez komentarza.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.