Dziś przedstawię peeling z dyni, który stosuję co tydzień od kilku miesięcy. Peeling ten przypadł mi do gustu, a raczej do gustu mojej cery, ponieważ po zastosowaniu go cera jest świeża i dogłębnie oczyszczona.

Jest naprawdę duża różnica przed i po zastosowaniu peelingu. Warto, abyście spróbowały, chociażby raz w tygodniu przez miesiąc zdecydowały się na ten dyniowy peeling. Same zobaczycie efekty :-)

Koniecznie przeczytaj wczorajszy wpis: Najlepszy peeling enzymatyczny – RANKING

Do przygotowania peelingu będziesz potrzebować około 5 minut, peeling z dynią jest bardzo łatwy do przygotowania. Będziesz potrzebować następujące składniki:

  • 1 łyżka pestek z dyni
  • 2 migdały
  • 1 łyżka płatków owsianych
  • 2 krople pomarańczowego olejku
  • 1 łyżka oleju z pestek dyni lub inny Twój ulubiony olejek.

Przepis na peeling z dyni

peeling-z-dyni
Peeling z dyni na świeżą i promienistą cerę!

Najpierw zabieramy się za suche produkty, czyli: płatki owsiane, migdały i pestki z dyni. Wrzucamy je do blendera i robimy je na miazgę. Można też użyć moździerza do rozdrabniania.

Do startych na pył suchych składników wlewamy 1 łyżkę wody i mieszamy.

Następnie wymieszaj oba oleje, dodaj je do rozdrobnionych suchych produktów i dobrze wymieszaj.

Ten pięknie pachnący peeling z dyni rozłóż równomiernie na twarzy, wmasowując go delikatnymi kulistymi ruchami dłoni. Odczekaj 10-15 min, aby peeling wystarczająco dobrze „wgryzł” się w Twoją cerę. Po upływie czasu zmyj peeling z dynią ciepłą wodą.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.