Rozjaśnianie włosów cytryną najlepsze? Choć każdy z nas rodzi się z określonym, zależnym od stężenia melaniny kolorem włosów, to jednak istnieje wiele sposobów jego zmiany.

Niestety, większość farb to sztuczne substancje, których chemiczne składniki doprowadzają do niszczenia struktury włosa.

Sprawdź wczorajszy ranking rozjaśniaczy do włosów!

Chcąc zachować zdrowe kosmyki, warto zastanowić się nad zastosowaniem naturalnych metod zmiany zabarwienia włosa. Jednym z popularniejszych jest rozjaśnianie cytryną.

Cytryna jako sposób na rozjaśnianie włosów

Spis treści

Rozjaśnianie włosów cytryną to sposób, z którego korzystały już nasze babcie. Efektywność tej metody to zasługa wysokiej zawartości kwasów owocowych i witaminy C, którą wyróżnia się ten południowy owoc.

Te same składniki sprawiają, że cytryna skutecznie rozjaśnia przebarwienia skórne. Należy jednak pamiętać, że przeciętne pH cytryny to 2, przez co bez rozcieńczenia, jej działanie może doprowadzić do podrażnienia skóry.

Szczególną uwagę trzeba zachować w przypadku rozjaśniania włosów farbowanych, rozjaśnianych już wcześniej lub bardzo jasnych.

rozjasnianie-wlosow-cytryna
Rozjaśnianie włosów cytryną

Rozjaśnianie włosów cytryną – zalety

Według ekspertów z dziedziny fryzjerstwa, cytryna to najbezpieczniejszy dla włosów sposób ich rozjaśniania.

Nie narusza ich struktury, nie niszczy i nie wzmaga łamliwości. Po takim zabiegu włosy pozostają równie mocne, jak przed jego wykonaniem.

To zasługa w soku z cytryny, który cechuje się wysoką zawartością nie tylko witaminy C, ale też wapna, fosforu i żelaza.

Ponadto rozjaśnianie włosów cytryną nie sprzyja rozdwajaniu się końcówek, a roztwór cytryny doskonale zamyka łuski włosa, nawet jako płukanka wzmacniająca.

Rozjaśnianie włosów cytryną – efekty

rozjasnianie-wlosow-cytryna-2
Rozjaśnianie włosów cytryną

Co prawda, cytryną nie da się rozjaśnić włosów w takim stopniu, jak przy pomocy płukanek chemicznych, ale przy kolorze ciemny blond lub jasny brąz pozwala uzyskać odcień jaśniejszy nawet o 2 tony.

Przy okazji dodaje pięknych, słonecznych refleksów. Co jednak najważniejsze, kondycja kosmyków pozostaje praktycznie taka sama, jak przed zabiegiem.

Jedynie w przypadku włosów mocno zniszczonych lub wcześniej rozjaśnianych może być zauważalne zwiększone przesuszenie.

Jak rozjaśnić włosy cytryną?

W zależności od długości i gęstości włosów, do rozjaśnienia włosów potrzebna może być 1 lub 2 cytryny, z których sok łączy się z letnią wodą. Proporcje zależne są od stanu włosów, oczekiwanych rezultatów i czasu, jaki mamy do dyspozycji.

Przy stosunku soku i wody 1:5 można zmyć płukankę z głowy nawet po 2 godzinach, jednak przy 1:1 nie zaleca się trzymać jej dłużej niż 20 minut.

Po jej nałożeniu wmasowuje się całość we włosy, a później po prostu spłukuje.

Zabieg rozjaśniania powtarza się m.in. raz w tygodniu, jednak chcąc szybszych efektów i mając zdrowe, mocne włosy, można zrobić 3-dniową sesję z codziennymi płukankami cytryną.

Pragnąc dodatkowo wzmocnić skuteczność rozjaśniania, warto regularnie eksponować włosy na działanie promieni słonecznych, które w połączeniu z sokiem z cytryny mogą rozjaśnić je o kolejny 1 ton.

Inną opcją jest spray stworzony z połączenia soku z cytryną i wódki w proporcji 1:1. Spryskujemy nim włosy po kilka razy dziennie. Możesz także rozjaśnić włosy domowymi sposobami:

Koniecznie sprawdź:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

6 KOMENTARZE

  1. jak rozjaśnić włosy cytryną gdy w przeszłości miała problemy z łupieżem? udało mi się z niego wyleczyć, ale zastanawiam się czy stosowanie cytryny na włosy może sprawić, że łupież powróci? nie chcę więcej problemów z łupieżem bo naprawdę wydałam sporo kasy żeby się go pozbyć… podpowiedzcie proszę dziewczyny jak rozjaśnić włosy cytryną żeby nie zaszkodzić sobie powrotem łupieżu?

  2. U mnie najlepiej działa rozjaśnianie włosów cytryną i miodem, sama cytryna może lekko podniszczyć włosy ale miód sprawi że aż tak mocno sok ten nie wpłynie na stan włosów.

  3. Proszę o wyjaśnienie, czy cytryna rozjaśnia włosy farbowane? koleżanka zafarbowała mi włosy ale niestety kolor wyszedł zbyt ciemny, nie o taki mi chodziło. Czy mogę takie włosy cytrynką?

  4. Ja stosuję sok z cytryny na włosy na noc, rano efekty są murowane! oczywiście nie wolno przesadzać z mocą mieszanki bo możecie obudzić się jako blondynki heheh

  5. U mnie cytryna na włosy farbowane działa! miałam ten sam problem co Yoginka, kolor włosów wyszedł inny niż ten pokazany na opakowaniu, po zastosowaniu cytryny uzyskałam efekt o jaki mi chodziło… :)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.