Ruch to zdrowie – z faktami się nie dyskutuje. Codzienny trening ma bardzo dobry wpływ na nasz wygląd, urodę i samopoczucie. Dlaczego więc, mając pełną świadomość zbawiennych skutków systematycznych ćwiczeń tak trudno nam się zmobilizować? Wszystkiemu winny jest brak wystarczającej motywacji.

Obudź w sobie motywację

Nie ma co się oszukiwać – aby mieć idealne wysportowane ciało i świetną kondycję, musimy w to włożyć sporo wysiłku w postaci regularnego treningu. Jest to duży koszt, który poniosą tylko ci, którzy czują prawdziwą potrzebę zmiany.

Jeżeli więc to ktoś inny nakłania cię do uprawiania sportu lub próbuje narzucić ci systematykę ćwiczeń, efekty będą krótkoterminowe.

gadzety-pomocne-w-motywacji-do-treningu

Najważniejsza jest motywacja wewnętrzna – to ty musisz mieć swój cel (zgubienie zbędnych kilogramów, poprawa kondycji, wyrobienie mięśni), bo tylko własne cele możesz z pełnym zaangażowaniem realizować. Na samym początku zadaj sobie pytanie, po co to robisz i przede wszystkim rób to dla siebie.

Wsparcie innych osób, wspólne treningi i wzajemne motywowanie jest bardzo pomocne, ale tylko wtedy, jeśli chcesz zacząć trenować dla samego siebie, a nie żeby przypodobać się innym.

Gadżety pomocne w motywacji do aktywności fizycznej

Motywację, jeżeli już ją w sobie wzbudzimy, warto wspierać na różne sposoby. Najbardziej motywujące bywają zauważalne efekty wysiłku, który wkładamy w trening.

Aby dostrzec rezultaty, dobrze jest w momencie wyjściowym (czyli w dniu, w którym zaczynamy trenować) sfotografować i zmierzyć swoją sylwetkę, a następnie powtarzać tą czynność cykliczne, w pewnych odstępach czasu.

Dostrzegając korzystną zmianę będziesz mieć jeszcze więcej energii i to zmobilizuje cię do kolejnego wysiłku.

Warto założyć specjalny dziennik, w którym możesz zapisywać swoje osiągnięcia i wklejać zdjęcia – przewracając karty zeszytu i widząc postępy, zmotywujesz się jeszcze bardziej do działania.

W chwilach słabości będzie to nieoceniona pomoc, dzięki której znajdziesz w sobie jeszcze trochę energii, która zmobilizuje cię do tego, aby nie zaprzepaścić dotychczasowych rezultatów.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.