Opalona skóra sprawia, że ciało prezentuje się zdrowiej i bardziej atrakcyjnie. Złociste tony karnacji stanowią idealne tło dla bikini czy zwiewnej sukienki, jednak osiągnięcie takiego efektu kąpieli słonecznej nie zawsze okazuje się możliwe.

Jedni opalają się łatwo, szybko i na atrakcyjnie złoty kolor, innym promienie słoneczne nie służą w ogóle.

Jedne i drugie osoby mogą być zainteresowane skorzystaniem z samoopalaczy, które nadadzą skórze ładny odcień przed rozpoczęciem sezonu plażowego, a nawet bez konieczności eksponowania ciała na promienie słońca. Jak wybrać dla siebie taki samoopalacz?

jaki-samoopalacz-kupic
jaki-samoopalacz-kupic

Czym są samoopalacze i jak działają?

Samoopalacze bazują najczęściej na zawartości cząsteczek cukru, występujących naturalnie w ludzkim ciele. Nie są więc szkodliwe, choć nie zawsze wchodzą w reakcję ze skórą.

Zasadniczo, kosmetyki tego typu działają jedynie w górnych warstwach naskórka, co oznacza, że efekt ich stosowania nigdy nie jest permanentny. Naskórek przecież stale złuszcza się, zatem im częściej stosujemy peelingi, tym krócej utrzyma się nasza sztuczna opalenizna.

Jeśli chcemy cieszyć się złotą skórą przez cały rok, musimy stosować samoopalacz regularnie. Dodatkowo nawilżanie ciała i wykonywanie peelingów przed aplikacją kosmetyku samoopalającego pozwolą przedłużyć uzyskane rezultaty. 

Samoopalacz nie jest niebezpieczny dla zdrowia. Nie wpływa na produkcję melaniny ani na produkcję witaminy D w skórze. Jedynym problemem stosowania takiego kosmetyku jest jego prawidłowa aplikacja, czyli równomierne rozprowadzenie na skórze tak, aby nie powstały na niej nieestetyczne smugi.

Najlepszy krem do opalania

Krem do opalania potrafi być kosmetykiem naprawdę wielofunkcyjnym. Jednocześnie ochroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem, nawilży ją, zadba o nadanie opaleniźnie złocistego odcienia, a nawet przyspieszy proces opalania się lub zadziała jak łagodny samoopalacz.

Warto pamiętać, że najlepsze kremy tego typu powinny posiadać wysoki faktor SPF- 30 lub 50. Dzięki temu ochronią przed poparzeniami słonecznymi nawet bardzo wrażliwą skórę. Skutki ich stosowania dostrzeżemy również po latach, kiedy skóra zachowa swoją jędrność i zdrowy wygląd. 

Kremy do opalania mogą zawierać w swoim składzie substancje aktywne, które przyspieszają proces brązowienia skóry i skracają tym samym czas, jaki trzeba poświęcić na wylegiwanie się na słońcu.

Istnieją również takie kremy, które działają jednocześnie ochronnie i samoopalająco, ale barwią skórę stopniowo, równolegle z promieniami słońca.

Czego jeszcze warto szukać w kremie do opalania? Z pewnością korzystne będą składniki, które intensywnie nawilżają skórę i poprawiają jej jędrność.

Dobrze nawodniona skóra zdecydowanie lepiej prezentuje się w złocistym wydaniu. Atutem kosmetyku będzie też szybkie wchłanianie się jego formuły, przyjemny zapach czy wygodna forma aplikacji, na przykład spray.

Najlepszy olejek do opalania

Jeśli nie lubimy konsystencji kremów do opalania, takie same funkcje znajdziemy też w olejach, które chronią, nawilżają i przyspieszają opalanie.

Olejek jest przy tym bardzo przyjemny w aplikowaniu na skórę i zawsze nadaje jej pożądany, zdrowy blask, który poprawia wygląd ciała jeszcze przed wypracowaniem idealnie złotego koloru opalenizny.

Dobry olejek do opalania powinien szybko się wchłaniać i nie pozostawiać po sobie lepkiej warstwy, do której przykleja się piasek. Musi też obowiązkowo zapewniać skórze wysoki poziom ochrony przeciwsłonecznej oraz nawilżenie, które zaprocentuje w przyszłości trwałą i zdrową opalenizną.

Olejki mogą zawierać również substancje przyspieszające, utrwalające lub nadające opaleniznę jak samoopalacz. Jednym z takich składników jest, chociażby kakaowiec, który sprawia, że naskórek nabiera lekko brązowego odcienia. 

Nie musimy narażać swojej skóry na promieniowanie słoneczne, aby cieszyć się złocistą opalenizną. Wystarczy, że sięgniemy po samoopalacz, ale jeśli chcemy jednocześnie wypracować naturalną i trwałą opaleniznę, wybierajmy kosmetyki ochronne, które przyspieszają i utrwalają ją w bezpieczny dla skóry sposób.

Podobne artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.