Lśniące i mocne włosy są symbolem zdrowia. Ich kondycja pokazuje, jak aktualnie funkcjonuje cały nasz organizm. Na włosach odbija się przewlekły stres, przetworzona dieta i niedobory substancji odżywczych. Jeśli jesteśmy w złej formie, potrafią wypadać garściami. Jak wzmocnić włosy, aby budziły podziw otoczenia?

Minerały, które odbudują Twoje włosy

Chcąc uzyskać efekt pięknej fryzury, musisz zadbać o to, aby Twoja dieta obfitowała w miedź, krzem i cynk. To właśnie ich niedobory powodują wzmożoną łamliwość, rozdwajanie końcówek i wypadanie włosów. Każdego dnia sięgaj po orzechy, pestki i ziarna, dzięki którym odbudujesz w organizmie zasoby substancji mineralnych.

wypadanie-wlosow

Najlepsze będą migdały, orzechy włoskie i laskowe, pestki dyni i słonecznika oraz siemię lniane. Aby zapewnić sobie odpowiednią dawkę krzemu, jedz produkty nieprzetworzone: kasze, płatki owsiane, otręby i kaszę jaglaną.

Dbaj o właściwy poziom żelaza we krwi

Jednym z pierwszych objawów anemii może być zły stan włosów i paznokci. Możesz temu zaradzić nie tylko przyjmując tabletki z żelazem, ale też sięgając po produkty prosto z natury. Codziennie wzbogacaj swoje posiłki o natkę pietruszki, rzeżuchę, żółtka jaj, dobrej jakości mięso oraz warzywa i owoce z wysoką zawartością witaminy C.

Pij sok z kiszonej kapusty, rozpuszczony pyłek pszczeli i sok z pokrzywy. Gdy wyrównasz poziom żelaza we krwi i poprawisz parametry morfologii, od razu zauważysz zmianę kondycji włosów, które staną się lśniące i zyskają zdrowy wygląd.

Wartościowe białko i zdrowe tłuszcze

Pełnowartościowe białko umożliwia powstanie nowych włosów w miejscu tych, które wypadły. Wszystko dzięki kompletnej zawartości niezbędnych dla organizmu aminokwasów. Sięgaj więc po chude mięso, nabiał oraz jaja. Jeśli jesteś wegetarianinem, jak najczęściej spożywaj wspomniane wcześniej nasiona, orzechy i otręby – one również zawierają aminokwasy, które poprawią stan Twojej fryzury.

Regularnie dostarczaj sobie zdrowych tłuszczy, które nie tylko odżywiają włosy od środka, ale też zapobiegają ich utracie. Znajdziesz je w tłustych rybach morskich i olejach tłoczonych na zimno. Sięgaj również po sprawdzone preparaty wzmacniające włosy i redukujące problem ich wypadania. Za najskuteczniejszy środek bez recepty uznawany jest obecnie Follixin obecnie najlepszy na wypadanie włosów środek dostępny bez recepty, polecany zarówno przez pacjentów, jak i lekarzy oraz farmaceutów.

Modyfikując swoją dietę i sięgając po naturalne preparaty odżywiające włosy, możesz w krótkim czasie odmienić ich wygląd. Staną się wtedy Twoją wizytówką, którą z dumą będziesz prezentować otoczeniu.

Więcej informacji na tego produktu produkty oraz produktów odchudzających znajdziesz na stronie medicot suplementy wspomagające odchudzanie. Agnieszka Dec

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.