Dziś przedstawiamy sposoby na wypadanie włosów! W tym artykule udzielimy kilku wskazówek, które pomogą rozwiązać problem wypadania włosów. Na początku warto zastanowić się, do którego momentu wypadanie włosów jest normą.

Codziennie człowiek traci od 50 do 100 włosów i to nie powinno wywoływać niepokoju. Jesienią traci się ich nawet trochę więcej. Dlaczego tak się dzieje? To wyjaśnimy później…

Warto przeczytać:

Często nawet nie zauważamy, że tracimy włosy, dopóki nie zobaczymy ich na szczotce.

Jeśli jednak mamy podejrzenia, że wypadnie włosów, jest ostatnio bardziej nasilone, a pomimo stosowania preparatów odżywczych nic się nie zmienia, warto udać się do trychologa lub endoktrynologa, gdyż może to być związane z problemami hormonalnymi.

wypadanie-wlosow

Jeśli jednak wypadanie włosów przebiega w normalnym procesie, nie ma powodów do obaw – z naszym zdrowiem jest wszystko w porządku, można jednak trochę sobie pomóc i wykorzystać sprawdzone sposoby na wypadanie włosów, szczególnie jesienią i zimą.

A wiesz w ogóle: co szkodzi włosom?

Dlaczego jesienią tracimy więcej włosów?

Jesień to sezon przejściowy, który jest trudny również dla naszych włosów. Kiedy na zewnątrz zmienia się pogoda, nasz organizm także zaczyna to odczuwać, co możemy zauważyć po kondycji naszej skóry i włosach właśnie.

Cera staje się szara, a włosy zaczynają bardziej wypadać – tym samym nasz organizm daje nam znać, że pora zmienić kilka rzeczy w naszej pielęgnacji i diecie.

Pielęgnacja włosów po lecie

Skóra po lecie jest wysuszona i potrzebuje odżywienia oraz nawilżenia, mogą występować na niej niedoskonałości, które wcześniej zbyt mocno wysuszyło nam słońce, a teraz pojawiają się ze zwiększoną siłą.

Tak samo konkretnych zabiegów potrzebują nasze włosy, by nie być pozbawionymi blasku, matowymi, by po prostu wyglądać na piękne i zdrowe.

Pamiętaj jednak, że nasilone wypadanie włosów niekoniecznie jest spowodowane błędami w pielęgnacji – tak reaguje organizm po okresie ciepła i wzrostu witalności, towarzyszących nam wiosną i latem. Czasem trzeba po prostu przeczekać ten okres.

Inne przyczyny wypadania włosów

wlosy

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest nieodpowiednia dieta oraz styl życia. Zbyt wiele stresogennych czynników także przyczynia się do nadmiernego wypadania włosów. Kobiety w ciąży mogą równie dotkliwie przejść przez proces wypadania włosów za sprawą hormonów. Czasem winę za ich utratę ponoszą geny lub przebyte wcześniej choroby.

Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna twojego wypadania włosów (o ile nie wymaga to medycznego podejścia i konsultacji z lekarzem), możesz wypróbować kilka naszych sposobów na walkę z tym problemem.

Sposoby na wypadanie włosów

sposoby-na-wypadanie-wlosow
Sposoby na wypadanie włosów

Przede wszystkim, warto przyjrzeć się bliżej swojej diecie. Brak witamin oraz odpowiednich składników odżywczych naprawdę może nasilić wypadanie włosów, szczególnie jesienią. Zmień swoją dietę i wprowadź do niej nienasycone kwasy tłuszczowe oraz dużą ilość ryb, oraz owoców i warzyw.

Ogranicz korzystanie z suszarki

Jeśli regularnie korzystasz z suszarki, postaraj się ograniczyć jej stosowanie do niezbędnego minimum. Dotyczy to tylko gorącego nawiewu, w przypadku chłodnego powietrza nie musisz rezygnować z codziennego jej używania – to nie niszczy włosów.

Tak samo postępuj w przypadku prostownic i lokówek – nie stosuj ich zbyt często, bo te urządzenia po prostu niszczą włosy i wysuszają.

Zbyt wysoka temperatura może uśmiercić włosa, co z kolei doprowadzi do jego wypadnięcia. Ta porada sprawdzi się także wiosną i latem, pokochaj swoje naturalne włosy i nie męcz ich ciągłym nagrzewaniem, a na pewno ci się odwdzięczą.

Maski i odżywki na włosy

wlosy-na-szczotce

Regularnie stosuj maski i odżywki na włosy. Maski stosuj 1-2 razy w tygodniu przed myciem włosów, nałóż je na co najmniej godzinę przed pójściem pod prysznic. Odżywki na włosy stosuj za każdym razem, gdy użyjesz szamponu.

Ważne, by stosowane przez ciebie produkty były lekkie i bardzo nawilżające, a także odpowiednio dobranego do twojego rodzaju włosów – nie kupuj produktów przeznaczonych do włosów suchych, jeśli twoje włosy często się przetłuszczają, bo to po prostu nie ma sensu i przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Zwracaj uwagę na skład kupowanych przez ciebie preparatów. Ostatnie płukanie włosów zawsze wykonuj letnią lub chłodną wodą, nigdy gorącą! Możesz także położyć żółtko na włosy, stara i sprawdzona metoda na poprawę kondycji włosów!

Skóra głowy równie ważna…

Oprócz pielęgnacji włosów zadbaj także o skórę głowy. Staraj się wykonywać masaże na mokrych włosach i traktuj ją łagodnymi preparatami.

Nie nakładaj przy nasadzie żadnych lakierów czy pianek – mają w swoim składzie alkohol, który przyczyni się do wysuszenia skóry głowy i będzie mieć negatywny wpływ na cebulki włosów. Koniecznie także sprawdź: jakie zioła na włosy są najlepsze!

Olejek rycynowy na wypadanie włosów

Najprostszym, najtańszym i najbardziej dostępnym sposobem w walce z nadmiernym wypadaniem włosów jest olejek rycynowy. To produkt znany od lat, kiedy na rynku nie było jeszcze specjalistycznych preparatów. Przez wiele osób nadal uważany za najlepszy.

Być może coś w tym jest – to przecież najbardziej naturalna metoda hamująca wypadanie włosów, a zarazem stymulująca wzrost nowych. Najczęściej stosuje się go przed kąpielą, rozcierając w ręce kilka kropel i wmasowując go w skórę głowy. Połącz przyjemne z pożytecznym – masaż głowy jest bardzo przyjemny i relaksujący!

Koniecznie przeczytaj:

0 Udostępnień