Każdy z nas marzy o wysportowanej sylwetce, jednak to marzenie realizują tylko ci, którzy mają wystarczająco silną motywację, aby osiągnąć swój cel. Poznaj kilka sposobów, które pozwolą ci zwiększyć motywację do ćwiczeń i dołączyć do grona osób, dla których codzienny trening jest częścią życia.

Sposobów jest wiele, wybierz najlepszy dla siebie

Ścieżka po wymarzoną sylwetkę zawsze jest wyboista. Na swojej drodze spotykamy wiele przeszkód, które utrudniają, a czasami uniemożliwiają nawet osiągnięcie celu.

silna-motywacja-do-treningow

Zazwyczaj jednak większość z tych przeszkód jest wytworem naszego umysłu i tylko w subiektywnym znaczeniu stanowią problem. Najczęstszą wymówką, która przeszkadza nam w treningu jest brak czasu.

Tymczasem, wystarczy godzina dziennie, aby poprawić swoją kondycję i zapracować na pożądaną figurę. Nie musimy nawet wychodzić z domu i tracić cennych minut na dotarcie do klubu fitness, ćwiczenia możemy wykonywać równie dobrze w domu.

Ujęcie swoich ograniczeń w kategoriach wymówek i uświadomienie sobie, ile przez nie tracimy jest pierwszym krokiem do podniesienia naszej motywacji i zaplanowania skutecznego działania.

Kolejnym jest dostrzeżenie zmiany, która zachodzi w ciele w wyniku codziennych treningów – na takie efekty jednak musimy trochę zaczekać.

Nie poddawaj się w przypadku porażki

Wypracowanie motywacji kosztuje dużo wysiłku. Nie jest to jednak coś stabilnego, naszą motywację może podburzyć każde niepowodzenie – stojąca w miejscu waga czy brak widocznych gołym okiem efektów.

Najważniejsze to jednak robić swoje, a rezultaty przyjdą z czasem. Wspieraj swoją motywację na różne sposoby.

W systematyczności treningowej zazwyczaj pomaga odznaczanie dat w kalendarzu – dzięki temu mamy świadomość jak długo wytrwaliśmy, co pogłębia naszą motywację. Ustal plan treningu tak, aby przynajmniej jeden dzień zrobić sobie wolny – to pomoże ci zregenerować siły.

Jeżeli z jakiegoś powodu pominiesz dzień treningu, nie poddawaj się. Porażki zdarzają się nawet najbardziej wytrwałym.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.