Wystarczy, że producent zareklamuje swój produkt jako zdrowy czy ekologiczny, a jego wartość natychmiast wzrasta. Szkoda tylko, że wielu ludzi daje się nabrać na te slogany, jakie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Niska zawartość tłuszczu i wersja light

Tłuszcz – na dźwięk tego słowa wielu z nas truchleje. Uważamy go za najgorsze zło i przyczynę wszystkich chorób. Niepotrzebnie, gdyż tłuszcz jest nam potrzebny i to bardzo. Nie jest też, jak się powszechnie mniema przyczyną otyłości.

Innym produktem, którego chcemy unikać jest cukier. I tu wpadamy w pułapkę, sądząc, że produkty z niską zawartością tłuszczu i produkty light, czyli bez cukru są zdrowsze. Aby żyć zdrowo wcale nie trzeba eliminować tłuszczu z produktów, które zawierają go naturalnie.

Znacznie prościej jest po prostu zjeść mniej tego składnika, ale w wersji pełnowartościowej.

Gdy produkt zawiera mniej tłuszczu często zawiera więcej cukru. Natomiast produkty light, czyli z mniejszą zawartością kalorii zawierają zamienniki cukru, które często są rakotwórcze.

Batoniki musli i produkty wielozbożowe

Współcześnie to od producenta zależy ile jakiego składnika doda do swojego produktu. Na opakowaniu ma być podany jedynie skład.

I tak batony musli zawierają najczęściej tylko kilka płatków owsa, aromat owocowy i mnóstwo cukru, lecz producent może umieścić informację na etykiecie, że jest to baton musli, kojarzący się ze zdrową przekąską.

Przyjęło się, że musli jest zdrowe i pożywne. Tak naprawdę to tylko puste kalorie. Znacznie bardziej pożywne owsiane batoniki można niewielkim kosztem wykonać w domu. Podobnie rzecz się ma z produktami wielozbożowymi.

Uznawane są za zdrowe, ale większość z tych produktów jest maksymalnie przetworzona. Tylko niewielki procent produktów zbożowych na półkach posiada ponad osiemdziesiąt procent zbóż niełuskanych, a tylko takie można uznać na naprawdę zdrowe.

Płatki zbożowe jedzone rano mają setki dodatków w postaci cukru, konserwantów i wielu innych problematycznych składników. Nie nadają się do jedzenia a w szczególności nie przez dzieci. Warto czytać opakowania produktów reklamowanych jako “zbożowe”

Jeśli chcesz sprawdzić jak rzeczywiście wyglądają produkty spożywcze i jakie mają rzeczywiste wartości odżywcze, zajrzyj do działu TESTUJEMY JEDZENIE znajdują się tam recenzje produktów spożywczych.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.