Znam pewne sposoby na piękne włosy którymi pochwalisz się przed całym otaczającym Ciebie światem. Właściwa pielęgnacja i stylizacja włosów odmieni twoją fryzurę. Nabierzesz pewności siebie i sprawisz, że świat w Twoim odczuciu będzie wyglądał kolorowo i całkiem sympatycznie. Usiądź wygodnie i zanurz się w lekturze którą specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy!

Sposoby na piękne włosy

Kiedy widzimy gwiazdy z pierwszych stron gazet pierwszą rzeczą, która przyciąga naszą uwagę są piękne włosy. Wydaje nam się, że to niemożliwe, aby mogły być tak gęste i błyszczące.

Zastanawiamy się czy jest to zasługa fryzjera czy doczepianych pasm, które choć imponujące, bywają też niewygodne, a dodatkowo obciążają naturalne włosy, powodując po pewnym czasie ich wypadanie. Tymczasem piękną fryzurę może posiadać każda z nas. Sekretem jest bowiem odpowiednia pielęgnacja i stylizacja włosów.

sposoby-na-piekne-wlosy
Sposoby na piękne włosy!

Każdego dnia nasze włosy narażone są na czynniki, które osłabiają ich kondycję. Niesprzyjające warunki atmosferyczne mogą sprawić, że piękne, zdrowe kosmyki zaczną się łamać i przesuszać.

Codzienne zabiegi z użyciem suszarki, prostownicy czy lokówki również wpływają negatywnie na stan naszych włosów i w konsekwencji mogą sprawić, że włosy staną się cieńsze i suche, a co za tym idzie – niepokorne, puszące się i oporne na wszelkie próby ich okiełznania.

Na szczęście – z tego typu problemami każda z nas może poradzić sobie w domu. SPRAWDŹ jak rozjaśnić włosy rumiankiem!

Pielęgnacja włosów

Pierwszym sekretem pielęgnacji włosów jest utrzymanie właściwego poziomu ich nawilżenia. Słońce, suszenie przy użyciu wysokiej temperatury czy praca w klimatyzowanym pomieszczeniu nie sprzyjają naszym fryzurom, a przecież są to czynniki na które narażone jesteśmy każdego dnia.

Z problemem przesuszonych włosów zmagają się też panie, które regularnie farbują swoje kosmyki – szczególnie, kiedy nałożenie farby wymaga też wcześniejszego rozjaśnienia włosów. Kolejną kwestią na którą trzeba zwrócić uwagę jest właściwe odżywianie włosów, co również może być wyzwaniem szczególnie, gdy nie mamy czasu lub pieniędzy na regularne zabiegi pielęgnacyjne w salonie fryzjerskim.

Świetną wiadomością jest więc fakt, że coraz więcej firm wprowadza na rynek profesjonalne i wydajne kosmetyki do włosów, dzięki którym zabieg nawilżania i odżywia włosy!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

  1. Ja polecam wizytę w HR STUDIO. To dzięki temu salonowi wiem jak dbać o swoje włosy i jak robić by wyglądały pięknie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.