Sprzedaż włosów w ostatnim czasie stała się niezwykle popularna i – co najważniejsze – stała się szczytnym celem, na którym można całkiem dobrze zarobić!

W przeciwieństwie do popularnej sprzedaży nerek (tudzież innych organów ludzkich), jest to handel legalny, który niesie ze sobą bardzo ważne przesłanie oraz pomoc dla wielu osób, umożliwiając im pozbycie się problemów z łysieniem, bądź rzadkimi włosami.

Koniecznie sprawdź: Najlepsze rozjaśniacze do włosów RANKING

Skup włosów jednak to również metoda na zarobienie szybkich pieniędzy, nawet do kilku tysięcy złotych.

Sprzedaż włosów dla kobiet i nie tylko!

Spis treści

Choć długie włosy są atutem przede wszystkim kobiet, to jednak nie tylko one mają możliwość sprzedaży swoich kosmyków bowiem także i mężczyźni posiadający bujne czupryny mogą w tenże sposób zarobić.

Wystarczy jedynie posiadać włosy niezniszczone, o odpowiedniej długości, które nadają się na skup.

jak-sprzedać-włosy
Jak sprzedać włosy?

Najczęściej ich minimalna długość wynosi dwadzieścia centymetrów, jednak zdarzają się także oferty na zapotrzebowanie krótszych włosów. Mimo to – co ważne – są to bardzo rzadkie przypadki, gdyż krótszych kosmyków włosów nie da się właściwie wykorzystać.

Świadomość sprzedaży obciętych włosów jest coraz to większa, dlatego też na przeznaczenie swoich kosmyków decydują się także dziewczynki. Zwykle do takiego czynu posuwają się dzieci po pierwszej komunii, które po przyjęciu sakramentu chcą ściąć swoje długie włosy, a przy okazji przyczynić się do czegoś dobrego.

Włosy dzieci są – według specjalistów – najlepsze gatunkowo, w związku z czym cena ich jest najwyższa i może sięgać kilka tysięcy złotych!

Jakie włosy na sprzedaż są najbardziej poszukiwane?

Obecnie największą popularnością oraz najwyższą wyceną, cieszą się włosy naturalne, czyli tak zwane dziewicze – nigdy nie farbowane, zdrowe oraz niezniszczone w kolorze blond i – najważniejsze – pochodzące od dziewcząt do szesnastego roku życia.

To właśnie kosmyki o takim charakterze, cieszą się dużym uznaniem, dlatego też za włosy o półmetrowej długości w jasnym odcieniu, można zarobić nawet aż dwa tysiące złotych i więcej.

Zwykle również – o czym warto wspomnieć – włosy są sprzedawane na wagę, za jeden kilogram odpowiednie firmy zapłacą do pięciu tysięcy złotych. Mimo to warto mieć na uwadze, iż zwykle około trzydziestu centymetrów włosów waży zaledwie dwadzieścia gram, w związku z czym kilogram kosmyków bardzo trudno jest uzyskać…

Coraz więcej osób specjalizujących się we włosach jest zdania, iż największą popularnością mogą pochwalić się włosy Europejek, bowiem to właśnie one charakteryzują się miękkością, dobrą i silną strukturą, a także łatwością w układaniu.

Wycena włosów

Włosy najczęściej przed wyceną są badane za pomocą sprzętu komputerowego, który dokładnie sprawdza ich proporcje. Badania dokonuje perukarz bądź też fryzjer. Warto również pamiętać, iż w trakcie wyceny pod uwagę brana jest przede wszystkim ich długość oraz wspomniana wcześniej waga.

Osoby posiadające długie włosy powinny również pamiętać, iż sprzedawany warkocz musi być w stanie wręcz idealnym. Nie może mieć również rozdwojonych końcówek.

Co stanie się z Twoimi włosami?

sprzedaż-włosów

Coraz częściej na Internecie pojawiają się ogłoszenia o skupie włosów. Choć wielu samo hasło to kojarzy się bardzo negatywnie i wywołuje dreszcze na ciele, to jednak – finalnie – szczyt jest niezwykle szczytny.

Otóż włosy są niezwykle cenne ze względu na ich trudną dostępność i czasochłonność, w związku z czym, nader duży popyt panuje w branży kosmetycznej. Kosmyki włosów bowiem, przeznaczone są do produkcji peruk oraz na doczepiane włosy, które to kosztują znacznie więcej, niż sztuczne odpowiedniki.

Peruki oraz doczepy z włosów naturalnych, mają przede wszystkim naturalny połysk, a także teksturę, a co najważniejsze – nie topią się pod wpływem bardzo wysokich temperatur, dlatego są rozchwytywane w szczególności przez osoby stosujące suszarki.

Skup włosów z każdym rokiem zyskuje na swojej popularności, według najnowszych danych ONZ – w Stanach Zjednoczonych importowano ludzkie włosy warte ponad aż sześćset pięćdziesiąt milionów dolarów.

Co więcej – z kosmyków ludzkich tworzy się nie tylko peruki, ale również i brody dla mężczyzn oraz brwi, które następnie doczepiane są do twarzy.

Rośnie zapotrzebowanie na peruki…

Peruki są kupowane w głównej mierze przez osoby, które w wyniku wielu poważnych chorób straciły własne. Głównymi kupcami są pacjenci po przebytej chemii – zarówno dzieci, jak i mężczyźni oraz kobiety.

Peruki z naturalnych włosów są tym popularniejsze, bowiem wręcz nie można odróżnić ich od własnych kosmyków. Wśród firm oraz przedsiębiorstw specjalizujących się w skupie włosów naturalnych, aż osiemdziesiąt trzy procent zajmuje się wspomnianą produkcją doczepów oraz peruk.

Pięć procent badanych osób natomiast przyznało, iż wykorzystuje je między innymi w modzie, sztuce oraz designie. Często naturalne włosy są stosowane w branży lalkarskiej, przy produkcji porcelanowych laleczek. Dodatkowo włosy skupują również kolekcjonerzy, którzy są w stanie zapłacić za nie potężne sumy.

Sprzedaż włosów jest bardzo opłacalna!

Wiele osób jest zdania, iż sprzedaż włosów to doskonały oraz szybki i legalny zarobek, pozwalający uzyskać bez większych trudów nawet kilka tysięcy złotych. Wśród nabywców znajdują się między innymi perukarze oraz fryzjerzy.

Najczęściej można je sprzedać w salonach fryzjerskich bądź też specjalnych salonach, można także “wygooglować” i poszukać internetowych skupów włosów.

Jak wygląda sprzedaż włosów krok po kroku?

Przede wszystkim, przed samą sprzedażą włosów, należy je dokładnie, dwukrotnie wymyć. Co najważniejsze – nie wolno nakładać na nie odżywki. Następnie, powinny zostać odpowiednio wysuszone, wyciśnięte w ręcznik.

Nie wolno stosować suszarki, należy poczekać, aż wyschną naturalnie. Trzeba również mieć na uwadze, aby włosy były dokładnie rozczesane i nie posiadały żadnych kołtunów.

W zależności od długości włosów należy je odpowiednio przygotować do sprzedaży.

Włosy liczące do czterdziestu centymetrów powinno się podzielić na cztery do dwunastu pasm, a potem bardzo mocno ścisnąć je zarówno u góry, jak i u dołu gumkami recepturkami.

Włosy należy obcinać na około dwa bądź trzy centymetry nad wiązaniem. Włosy powyżej czterdziestu centymetrów powinno się zapleść na cztery do dwudziestu warkoczy, a później – podobnie jak krótsze – związać u góry i u dołu gumkami oraz obciąć.

Jak obciąć włosy na sprzedaż? może w salonie?

jak-obciąć-włosy-na-sprzedaż

Obcięte kosmyki, często oplata się także nitką na całej ich długości, tak aby nie splątały się w trakcie transportu. Mimo to, osoby, które chcą mieć pewność, iż obcięcie włosów zostanie przeprowadzone zgodnie z zaleceniem, należy udać się do salonu fryzjerskiego i pozwolić specjalistom, aby zajęli się ich  ścięciem.

Włosy można ściąć w domu bądź u fryzjera, jednakże – co ważne – sposób jest uzależniony od warunków firm skupujących włosy. Jeśli kosmyki, tudzież warkocze będą wysyłane, wówczas winno się owinąć je czystym papierem, a także zapakować oddzielnie, tak aby nie pomieszały się w trakcie transportu.

Firmy zajmujące się ich skupem, po otrzymaniu przesyłki, oceniają ich stan oraz odpowiednio wyceniają, a następnie kontaktują z właścicielem włosów, celem finalizacji transakcji.

Przykładowy cennik skupu włosów

Długość włosów 40-50 cm. – 1000-1500 zł

Długość włosów 50-60 cm. – 2000-3000 zł

Długość włosów 60-70 cm. – 3000-4000 zł

Powyżej długości 70 cm skup włosów proponuje indywidualną wycenę włosów…

Uwzględnij fakt, że podana cena jest ceną za 1 kg włosów. Na głowie znajduje się średnio ok. 100 – 200 gram włosów, zależy to głównie od długości, ich grubości oraz stanu włosów.

Koniecznie sprawdź te rankingi:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.