Suszone śliwki na zaparcia? czy to dobry i skuteczny sposób na pozbycie się tej uciążliwej dolegliwości? czy raczej jest to mit i śliwki wcale nie pomagają na wzdęcia i zaparcia? a jeśli nie śliwki, to co jest dobre na zaparcia?

Śliwki na zaparcia – prawda czy mit?

Śliwki zawierają naprawdę sporo cennych dla Twojego zdrowia witamin, dlatego warto włączyć je do diety nie tylko podczas problemów z zaparciami i trawieniem.

suszone-sliwki-na-zaparcia

Oprócz śliwek w normalnej świeżej postaci, warto zdecydować się również na suszone śliwki! ponieważ pod pewnymi względami przewyższają one właściwościami świeżą śliwkę.

Suszone śliwki mają więcej witaminy A, a także błonnika pokarmowego, który będzie szczególnie pomocny przy problemach z zaparciami i wzdęciami. Wiesz już więc, że na zaparcia lepiej sprawdzają się śliwki suszone!

Tak naprawdę, to od lat wiadomo, że suszone śliwki to skuteczny a przede wszystkim naturalny środek w walce z zaparciami, a to wszystko dzięki obecności pektyn, czyli rozpuszczalnego błonnika.

Suszone śliwki wspomogą nie tylko perystaltykę jelit, ale też usprawnią i uregulują proces trawienny. Warto jeszcze dodać, że spożywanie odpowiedniej ilości suszonych śliwek na problemy z zaparciami jest kluczowe! ale o tym za chwilę.

Suszone śliwki na zaparcia – jak stosować?

sliwki-na-zaparcia

Zanim zaczniesz łykać śliwki, jak popadnie, by zażegnać problem zaparć, wiedz, że śliwki suszone w nadmiarze, to gwarantowane rozwolnienie i wzdęcia na potęgę, ponadto śliwki suszone mają 3 razy więcej kalorii niż świeże śliwki… w 100 gramach suszonych śliwek jest aż 360 kcal!

Zatem jak stosować suszone śliwki na zaparcia? oto 3 przepisy, które są sprawdzone i nie spowodują u Ciebie żadnych skutków ubocznych, a zaparcia wkrótce znikną:

  1. Problem z zaparciami zażegnasz, spożywając 4-5 świeżych śliwek na dzień, ważne jest, by spożywać je codziennie, aż do zażegania problemów z trawieniem!
  2. Oprócz samych śliwek, warto spożywać kompot z suszonych śliwek, on także pomaga na zaparcia!
  3. Jeśli stosowanie suszonych śliwek na zaparcia nie jest Ci w smak, to poleca się by tuż przed snem 4-5 śliwek zalać wrzątkiem i wypić ten napar, zanim pójdziesz spać, a rano zjeść na czczo pozostałe namoczone owoce.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że wiesz już, co jest dobre na przeczyszczenie i zaparcia. Warto pamiętać, że lepiej spożywać śliwki suszone, bo zawierają więcej błonnika, dzięki czemu szybciej zażegnasz problem z zaparciami! Czy śliwki na zaparcia to mit? oczywiście, że nie, jest to stary, dobrze znany sposób na problemy z jelitami.

Jeśli z jakichś powodów nie lubisz śliwek, to koniecznie zobacz, jak stosować sodę oczyszczoną na zaparcia, ona też pomaga!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.