Dziś dowiesz się, jak stosować sodę oczyszczoną na zaparcia. Na ogół zaparcia pojawiają się, kiedy nasz układ trawienny nie funkcjonuje prawidłowo, zaparcia więc są objawem żołądkowo-jelitowym i pojawiają się, gdy w jelitach dzieje się coś nie tak.

W walce z zaparciami mogą pomóc nam naturalne środki przeczyszczające jak np. soda oczyszczona.

soda-oczyszczona-na-zaparcia

Soda oczyszczona na zaparcia owszem pomaga, ale pod warunkiem, że odpowiednio ją zastosujesz. Soda oczyszczona odpowiedzialna jest za udrożnienie przepływu powietrza przez układ trawienny, dlatego mając zaparcia, warto zdecydować się na zastosowanie sody w odpowiednich proporcjach.

Oprócz właściwości udrażniających układ trawienny, soda oczyszczona neutralizuje również kwas żołądkowy, zmniejsza bóle żołądka i skurcze jelit.

Powyższe właściwości sody oczyszczonej sprawiają, że wydalany stolec jest w luźniejszej formie i nie osadza się na ścianach przewodu pokarmowego. Warto tu jeszcze dodać, że soda oczyszczona nie tylko łagodzi zaparcia, ale i oczyszcza okrężnicę!

… i najważniejsze:

Soda oczyszczona na zaparcia – instrukcja

Poniżej krok po kroku opiszę jak stosować sodę na zaparcia:

  1. Zagotuj gorącą wodę i napełnij nią kubek.
  2. Do kubka z gorącą wodą dodaj łyżkę stołową sody oczyszczonej.
  3. Następnie energicznie wymieszaj sodę z gorącą wodą i wypij.
  4. Sodę na zaparcia stosuj przez 3 dni, a napój spożywaj tylko rano.

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

3 KOMENTARZE

  1. na zaparcia stosuję czopki eva qu, bo nie ma po nich efektu podrażnienia jelit. Ostatnio zaczęłam biegać, co wpływa dobrze na układ pokarmowy. I ślwiki! Jem dużo ślwiek.

  2. Śliwki jak śliwki, ale o czopkach nie słyszałam. Tylko czy działają szybko, czy trzeba czekać 8 godzin albo nie wiem ile jak przy innych. Bo kiedyś inne stosowałam, wzięłam na noc, to złapało mnie o 12 nast. dnia w pracy…

  3. Kiedyś soda oczyszczona była lekiem na wszystkie problemy żołądkowe. Teraz to raczej będę czyścić nią zlew niż ją pić.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.