Jesteś prawdziwą miłośniczką perfum? Czy wiesz co to jest flanker? To określenie w branży perfumeryjnej jest bardzo często stosowane. Można je znaleźć w recenzjach nowych perfum oraz internetowych opisach zapachów.

Co to jest flanker?

Flanker to perfumy, które bazują na pierwotnym zapachu, lecz ich skład został zmodyfikowany. Dzieje się tak w przypadku chęci odświeżenia i dostosowywania zapachów do obowiązujących trendów światowych.

swiat-perfum-co-to-jest-flanker

W praktyce, często wykorzystywana jest nazwa perfum, które odniosły sukces. Nie każdy flanker utrzymuje wiodące nuty zapachowe oryginalnego zapachu. Mimo zupełnie innego składu, marki decydują się na wykorzystanie nazwy dobrze rozpoznawalnego już zapachu niż kreację nowej nazwy.

Wszystko po to, by zachęcić jego fanów do kupna “nowszej wersji”. Ponadto, klienci chętniej sięgają po produkt, którego nazwę już zdążyli poznać, ufają marce i wierzą, że kolejny zapach z tej samej linii również przypadnie im do gustu. Ten zabieg doskonale znają największe, światowe marki perfum.

Kreatorzy perfum – flankerów mogą, lecz nie muszą tworzyć podobne akordy zapachowe do oryginalnych perfum. Często zmieniają proporcje, dodają lub usuwają nuty lub tworzą całkiem nowe perfumowe dzieła.

Chętnie wykorzystywanym zabiegiem jest kreacja flankerów w wersji “intense” (jeśli pierwowzór był “light”) lub wydawania na rynek wersji eau de parfum (gdy pierwowzór był eau de toilette).

Słynne flankery

Rynek perfum jest obfity we flankery. Większość największych światowych marek ma je w swoich ofertach. Jednym z przykładów jest “rodzina perfum” Si od marki Giorgio Armani. Klasyczne Si zdobyły wielką sławę i cieszą się ogromną popularnością.

Marka wykreowała już na ich bazie kilka flankerów i niemal każdy cieszy się podobnym zainteresowaniem. Linia perfum Si aktualnie liczy nawet 7 zapachów, różniących się mniej lub bardziej od pierwowzoru.

Jeśli lubisz klasyczne Si, spodoba Ci się również zapach 242. AMBRA. To perfumy zmysłowe i głębokie, ale wyjątkowo delikatne. Jeśli wolisz zapachy mocniejsze i wyrafinowane, takie jak flanker Si Intense – wypróbuj na własnej skórze perfumy francuskie 456. AMBRA. Ich zapach to świeżość, żywiołowość i zmysłowość.

Marka Giorgio Armani stworzyła także zapach bardziej delikatny, idealny na wiosnę, na bazie nuty czarnej porzeczki – Si Passione. On również okazał się światowym bestsellerem. Jeśli preferujesz kwiatowo-owocowe perfumy damskie, z pewnością skusi Cię zapach 110. AMBRA.

Równie słynne perfumy – flankery to Black Opium od Yves Saint Laurent. Ich pierwowzór, czyli damskie perfumy Opium to zapach mocny, ciężki, klasyczny. Flanker Black Opium zasłynął nieoczywistym, sensualnym i niezwykle kuszącym aromatem.

Dużą popularnością cieszą się także perfumy Good Girl. Ten światowy bestseller doczekał się nowej odsłony – Very Good Girl. Flakon w kształcie czarnej szpilki zmienił kolor na czerwony, a zawarte w nich perfumy mają bardziej owocowy i radosny wydźwięk.

Jeśli lubisz odkrywać perfumy, ale cena perfum od światowych marek zdecydowanie ogranicza się do ich kupna, odkryj polską markę perfum AMBRA. W jej ofercie znajdziesz piękne i trwałe perfumy w atrakcyjnych cenach. Odkrywając lane perfumy AMBRA Twoja miłość do perfum zdecydowanie się wzmocni!

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.