Czasami potrzeba zmiany. Z czasem organizm sam zaczyna pokazywać, że ich potrzebuje, jednak nie wszystkie sygnały są oczywiste. Co najczęściej świadczy o tym, że pora zmienić swój styl życia?

Lenistwo zatacza coraz większe kręgi

Do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja i chociaż samochód, ruchome schody w supermarkecie oraz winda to udogodnienia, z drugiej strony ich nadużywanie nie służy. Współczesny człowiek wykonuje znacznie mniej kroków niż powinien.

Dziennie człowiek powinien wykonać około tysiąca kroków, ale posiadając samochód ogranicza je maksymalnie. Po jakimś czasie zaczynamy się łapać na tym, że jedziemy samochodem nawet do sklepu oddalonego o dwieście metrów.

Nigdzie już nie chodzimy pieszo, w domu zaś większość czasu spędzamy w łóżku lub na kanapie.

I tak pogrążamy się we własnym wygodnictwie coraz bardziej, aż okazuje się, że nie ma ono tak naprawdę granic. Jeśli nie chce się wstać po pilot do telewizora, to znak, że trzeba coś zmienić.

Nikt od razu nie staje się sportsmenem, ale jak tak dalej pójdzie, nie będzie dobrze. I tu właśnie jest ten moment, kiedy trzeba dokonać nadludzkiego wysiłku i wyjść na spacer, zamiast spędzić kolejny bezowocny dzień na kanapie.

Bardzo kiepska kondycja

Nawet jeśli nic szczególnego nie zmieniło się w życiu, to zauważamy, że kondycja zaczyna być coraz gorsza. Ma to różne przyczyny, nie tylko we wzroście wagi, ale również związane jest na przykład z postępującym wiekiem, złą dietą.

Jeśli do tej pory schody nie były większym wyzwaniem do pokonania, a teraz docierasz na ich szczyt z językiem wiszącym na brodzie, to znak, że kondycja uległa pogorszeniu.

Jednak przed rozpoczęciem aktywności fizycznej warto zbadać ten problem u lekarza. Być może tkwi on w złym stanie zdrowia. W takim przypadku uprawianie sportu może wcale nie pomóc, a zaszkodzić.

Najczęściej jednak sport i aktywność fizyczna są świetnym rozwiązaniem na uczucie ciężkości w mostku, zwiększenie kondycji i wzrost lepszego samopoczucia.

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl