Norma Jeane Mortenson, znana wszystkim jako Marilyn Monroe, miała wiele tajemnic, które dobrze ukrywała przez całe swoje życie. Do dziś nie wiadomo czy znamy wszystkie szczegóły z jej życia, ale jej fani nadal starają się odkryć jak najwięcej.

Mimo tylu lat po jej śmierci nadal uznawana jest za symbol urody i seksu. Lubisz ją? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Poznaj ciekawe fakty z życia Marylin Monroe, o których pewnie jeszcze nie wiesz!

Mężczyzna jej życia

Choć Marilyn Monroe miała kilku mężów, warto wiedzieć, że mężczyzna, którego wspominała przez całe życie i który był dla niej najważniejszy, był prezydentem Stanów Zjednoczonych. Szesnastym prezydentem – mówiąc dokładniej. Skąd pojawiła się w niej ta miłość do Abrahama Lincolna?

Marilyn-Monroe
Marilyn Monroe

Dlaczego jego zdjęcia miała w każdym ze swoich mieszkać? Ta historia sięga jeszcze czasów jej dzieciństwa, kiedy to na angielskim nauczycielka zadała uczniom napisanie wypracowań. Norma wybrała temat prezydenta i w taki sposób przedstawiła jego historię, to, jak zniósł w Ameryce niewolnictwo, że anglistka, czytając je, płakała.

Oddając jej pracę, poprosiła, by przeczytała je na środku sali dla reszty rówieśników. Był to jedyny dzień w jej życiu, kiedy czuła się tak wyróżniona. Miało to dla niej szczególne znaczenie z tego względu, że była uczennicą raczej słabą i pochwały raczej nigdy jej nie dotyczyły.

Obsesja na punkcie blond włosów!

Marilyn Monroe w rzeczywistości wcale nie miała włosów w kolorze blond! Była szatynką, co potwierdzają liczne zdjęcia z jej młodości. Kolor włosów zmieniła dopiero na początku swojej kariery, za namową hollywoodzkiego agenta, a jednocześnie swojego kochanka.

Od tamtej pory miała obsesję na ich punkcie, a szczególnie zapamiętałym objawem tej obsesji, była sytuacja z planu Przystanek autobusowy – powiedziała reżyserowi, że nie wystąpi w filmie, dopóki Hope Lange nie zmieni koloru swoich włosów.

Marilyn-Monroe-2

I żadne argumenty nie podziałały, a Hope w końcu odpuściła i przefarbowała się. Marylin nie mogła znieść tego, że Lange ma jaśniejsze włosy od niej. Krążą historie, że legendarna aktorka farbowała także swoje włosy łonowe.

Ekshibicjonizm w wykonaniu Marilyn Monroe?

Marilyn Monroe nie wstydziła się nagości, co dla Ameryki lat 50. było wielkim szokiem. Z jej życia znanych jest cała masa sytuacji, w których aktorka pojawiała się w miejscach publicznych nago lub pół nago. Lubiła chodzić po ulicach Nowego Jorku w futrze, narzuconym na gołe ciało, a jeśli ktoś jej nie wierzył – nie wahała się pokazać, że pod ubraniem wierzchnim nic nie ma.

Nawet pod ubraniami nie nosiła majtek, za to kochała seksowne biustonosze. Była w stanie rozebrać się na środku sklepu, zamiast iść do przymierzalni, tym samym wprawiając w zakłopotanie pruderyjne sprzedawczynie.

Nieopisany lęk

Znajomi Marilyn Monroe w wywiadach wspominali, że często dzwoniła do nich w środku nocy, po to, tylko żeby porozmawiać i nie czuć się samotnie. Lubiła być zabierana na przejażdżki, a potem odprowadzana do domu i przytulana do snu, zupełnie jak małe dziecko – tylko wtedy mogła spokojnie zasnąć.

Czasami przyjaciele przyjeżdżali po nią i zabierali ją do swoich domów, szczególnie wtedy, gdy mówiła bardzo niepokojące rzeczy, o swoim smutnym dzieciństwie i o tym, że jej życie nie ma sensu.

Wszystko wynikało z tego, że w głowie Marylin pojawiały się praktycznie co noc niewytłumaczalne lęki i fobie. Bała się np. że ktoś wejdzie do jej domu, gdy będzie spać i będzie chciał ją skrzywdzić.

Mężowie i kochankowie Marilyn Monroe

marilyn-monroe-3

To, że Marilyn Monroe miała 3 mężów, nie jest dla nikogo nowością. Ale o ilości jej kochanków można by powiedzieć sporo, a jeszcze więcej można byłoby się domyślić. To, co nie pozostawia wątpliwości – kochanków miała dużo więcej, niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.

Na początku były tylko romanse, choć często z kilkoma mężczyznami w tym samym czasie. Później coraz częściej zaczęła sypiać z przypadkowo poznanymi mężczyznami i były to typowe spotkania tylko na jedną noc.

Zdarzyło jej się pójść do łóżka z robotnikiem remontującym mieszkanie oraz taksówkarzem, odwożącym ją do domu. Romans, który budził najwięcej kontrowersji to sprawa braci Kennedych – Norma rzekomo umawiała się z nimi jednocześnie.

Nieśmiała studentka

Marilyn Monroe miała także w swoim życiu epizod ze studiem aktorskim. To, co wspominają jej znajomi z tamtego okresu: młoda dziewczyna zupełnie nie przypominała seksbomby, a raczej nieśmiałą, zamkniętą osobę, która wychodząc na środek, była bardzo skrępowana i zagryzała wargi.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień