Szczotkowanie ciała na sucho to nic innego jak peeling na sucho wykonywany szczotką w celu eliminacji cellulitu. Traktując skórę systematycznie taką szczotką o grubym i sztywnym włosie masz szansę nie tylko na eliminację cellulitu ale także na efekt pięknej, sprężystej i jędrnej skóry. Codzienne szczotkowanie skóry dotleni ją i pomoże jej pozbyć się toksyn które gromadzisz z otoczenia oraz w procesach trawiennych.

Jak działa szczotkowanie ciała na sucho?

szczotkowanie-na-sucho

Ta metoda szczotkowania w Polsce i na świecie robi prawdziwą karierę, nie dość, że efekty szczotkowania skóry są widoczne już po kilku zabiegach to koszt takiego zabiegu jest bardzo niski i można go wykonywać samemu siedząc w wygodnym fotelu bez wychodzenia z domu. Najlepiej aby zabieg szczotkowania skóry na sucho był wykonywany codziennie, fajnie jakby taki zabieg wpadł Ci w nawyk… Szczotkowanie należy zacząć od stóp aż po dekolt, ruchy jakie należy wykonywać podczas szczotkowania powinny przebiegać z dołu do góry. Tam gdzie zbiera Ci się cellulit tam możesz nieco mocniej przycisnąć szczotkę, np. na udach lub pośladkach.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Dlaczego maseczka błotna z Morza Martwego jest właśnie dla Ciebie?

Szczotka z naturalnego włosia!

Szczotka z naturalnego włosia najlepiej sprawdzi się podczas szczotkowania skóry ponieważ ma najlepsze właściwości fizyczne i jest naturalnym produktem. Szczotkowanie skóry pobudza krążenie dzięki czemu skóra staje się sprężysta i jędrna. Szczotkowanie na sucho zredukuje stres którym codziennie doświadczasz swoje ciało! Najlepiej wypadają szczotki okrągłe które z łatwością trzymają się dłoni.

szczotkowanie-ciala-na-sucho

Dlaczego szczotkować skórę na sucho?

Mydło i woda sprawią, że tarcie szczotki o skórę staje się nieefektywne, martwy naskórek który powinien być usunięty wciąż znajduje się na skórze i blokuje jej oddychanie. Szczotkowanie na sucho również lepiej sprawdzi się gdy próbujesz rozmasować miejsce w który zbiera się najwięcej tłuszczu pod skórą. Rozłożenie tkanki tłuszczowej równomiernie przyniesie lepsze efekty wizualne a przecież na tym najbardziej Ci zależy!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Cera naczynkowa - pielęgnacja

szczotkowanie-skory-na-sucho

Lepsza przyswajalność kosmetyków

Na skórze potraktowanej szczotką z naturalnego włosia jesteś w stanie „zebrać” całkiem dużo martwego naskórka. Daje to skórze szansę aby wchłonąć więcej składników odżywczych zawartych w kosmetykach i balsamach których używasz. Skóra zyskuje lepsze nawilżenie i super gładkość! Tak jak pisałam wcześniej zabieg szczotkowania skóry na sucho jest bardzo tani. Wystarczy kupić odpowiednią szczotkę z naturalnego włosia i codziennie rano lub wieczorem powtarzać zabieg szczotkowania.

0 Udostępnień
(3głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.