Szczotkowanie ciała na sucho to nic innego jak peeling na sucho wykonywany szczotką w celu eliminacji cellulitu. Traktując skórę systematycznie taką szczotką o grubym i sztywnym włosie masz szansę nie tylko na eliminację cellulitu ale także na efekt pięknej, sprężystej i jędrnej skóry. Codzienne szczotkowanie skóry dotleni ją i pomoże jej pozbyć się toksyn które gromadzisz z otoczenia oraz w procesach trawiennych.

Jak działa szczotkowanie ciała na sucho?

szczotkowanie-na-sucho

Ta metoda szczotkowania w Polsce i na świecie robi prawdziwą karierę, nie dość, że efekty szczotkowania skóry są widoczne już po kilku zabiegach to koszt takiego zabiegu jest bardzo niski i można go wykonywać samemu siedząc w wygodnym fotelu bez wychodzenia z domu. Najlepiej aby zabieg szczotkowania skóry na sucho był wykonywany codziennie, fajnie jakby taki zabieg wpadł Ci w nawyk… Szczotkowanie należy zacząć od stóp aż po dekolt, ruchy jakie należy wykonywać podczas szczotkowania powinny przebiegać z dołu do góry. Tam gdzie zbiera Ci się cellulit tam możesz nieco mocniej przycisnąć szczotkę, np. na udach lub pośladkach.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Idealne lakiery na jesienną pogodę, które pomogą utrzymać fryzurę

Szczotka z naturalnego włosia!

Szczotka z naturalnego włosia najlepiej sprawdzi się podczas szczotkowania skóry ponieważ ma najlepsze właściwości fizyczne i jest naturalnym produktem. Szczotkowanie skóry pobudza krążenie dzięki czemu skóra staje się sprężysta i jędrna. Szczotkowanie na sucho zredukuje stres którym codziennie doświadczasz swoje ciało! Najlepiej wypadają szczotki okrągłe które z łatwością trzymają się dłoni.

szczotkowanie-ciala-na-sucho

Dlaczego szczotkować skórę na sucho?

Mydło i woda sprawią, że tarcie szczotki o skórę staje się nieefektywne, martwy naskórek który powinien być usunięty wciąż znajduje się na skórze i blokuje jej oddychanie. Szczotkowanie na sucho również lepiej sprawdzi się gdy próbujesz rozmasować miejsce w który zbiera się najwięcej tłuszczu pod skórą. Rozłożenie tkanki tłuszczowej równomiernie przyniesie lepsze efekty wizualne a przecież na tym najbardziej Ci zależy!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Dieta na PIĘKNE paznokcie i MOCNE włosy <-- SPRAWDŹ

szczotkowanie-skory-na-sucho

Lepsza przyswajalność kosmetyków

Na skórze potraktowanej szczotką z naturalnego włosia jesteś w stanie „zebrać” całkiem dużo martwego naskórka. Daje to skórze szansę aby wchłonąć więcej składników odżywczych zawartych w kosmetykach i balsamach których używasz. Skóra zyskuje lepsze nawilżenie i super gładkość! Tak jak pisałam wcześniej zabieg szczotkowania skóry na sucho jest bardzo tani. Wystarczy kupić odpowiednią szczotkę z naturalnego włosia i codziennie rano lub wieczorem powtarzać zabieg szczotkowania.

0 Udostępnień
(3głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.