Szczotkowanie ciała na sucho to nic innego jak peeling na sucho wykonywany szczotką w celu eliminacji cellulitu. Traktując skórę systematycznie taką szczotką o grubym i sztywnym włosie, masz szansę nie tylko na eliminację cellulitu, ale także na efekt pięknej, sprężystej i jędrnej skóry.

Zobacz najnowszy: ranking masażerów do cellulitu!

Codzienne szczotkowanie skóry dotleni ją i pomoże jej pozbyć się toksyn, które gromadzisz z otoczenia oraz w procesach trawiennych.

Jak działa szczotkowanie ciała na sucho?

szczotkowanie-na-sucho

Ta metoda szczotkowania w Polsce i na świecie robi prawdziwą karierę, nie dość, że efekty szczotkowania skóry są widoczne już po kilku zabiegach, to koszt takiego zabiegu jest bardzo niski i można go wykonywać samemu, siedząc w wygodnym fotelu, bez wychodzenia z domu.

Najlepiej, aby zabieg szczotkowania skóry na sucho był wykonywany codziennie, fajnie jakby taki zabieg wpadł Ci w nawyk…

Koniecznie sprawdź wczorajsze nowe zestawienie: Tusz do rzęs wodoodporny – RANKING

Szczotkowanie należy zacząć od stóp aż po dekolt, ruchy, jakie należy wykonywać podczas szczotkowania, powinny przebiegać z dołu do góry. Tam, gdzie zbiera Ci się cellulit, tam możesz nieco mocniej przycisnąć szczotkę, np. na udach lub pośladkach.

Szczotka z naturalnego włosia!

Szczotka z naturalnego włosia najlepiej sprawdzi się podczas szczotkowania skóry, ponieważ ma najlepsze właściwości fizyczne i jest naturalnym produktem. Szczotkowanie skóry pobudza krążenie, dzięki czemu skóra staje się sprężysta i jędrna.

Szczotkowanie na sucho zredukuje stres, którym codziennie doświadczasz swoje ciało! Najlepiej wypadają szczotki okrągłe, które z łatwością trzymają się dłoni.

szczotkowanie-ciala-na-sucho

Dlaczego szczotkować skórę na sucho?

Mydło i woda sprawią, że tarcie szczotki o skórę staje się nieefektywne, martwy naskórek, który powinien być usunięty, wciąż znajduje się na skórze i blokuje jej oddychanie.

Szczotkowanie na sucho również lepiej sprawdzi się gdy próbujesz rozmasować miejsce, w który zbiera się najwięcej tłuszczu pod skórą. Rozłożenie tkanki tłuszczowej równomiernie przyniesie lepsze efekty wizualne, a przecież na tym najbardziej Ci zależy!

szczotkowanie-skory-na-sucho

Lepsza przyswajalność kosmetyków

Na skórze potraktowanej szczotką z naturalnego włosia jesteś w stanie „zebrać” całkiem dużo martwego naskórka. Daje to skórze szansę, aby wchłonąć więcej składników odżywczych zawartych w kosmetykach i balsamach, których używasz. Skóra zyskuje lepsze nawilżenie i super gładkość!

Tak jak pisałam wcześniej, zabieg szczotkowania skóry na sucho jest bardzo tani. Wystarczy kupić odpowiednią szczotkę z naturalnego włosia i codziennie rano lub wieczorem powtarzać zabieg szczotkowania.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.