Tablica manipulacyjna to zabawka edukacyjna dla dzieci, która daje radość z nauki! Każdy maluch jest ciekawy otaczającego go świata. Tablica aktywności otworzy mu możliwość odkrywania tego, co wokół za pomocą wszystkich zmysłów.

Sprawdź, czym jest tablica aktywności, z czego się składa i gdzie ją zamówić, by spełniała swoje zadanie i interesowała dziecko nawet przez kilka lat!

Zabawa w duchu Montessori

tablica-manipulacyjne-dla-dzieci

Małego człowieka interesuje eksplorowanie nowych przedmiotów, które wcześniej były dla niego niedostępne. Tablice manipulacyjne często są wyposażone w proste akcesoria i sprzęty codziennego użytku.

Takie zabawki edukacyjne określa się jako te w duchu Montessori. Pedagogika Montessori polega głównie na naturze i realizmie, czyli stawia na ciekawość świata i kładzie nacisk na samodzielność — już od najmłodszych lat! Materiał, z którego są wykonane takie zabawki to zwykle drewno, które idealnie wpisuje się w nurt Montessori.

Taka tablica gwarantuje dobrą zabawę! Lalki czy plastikowe samochody swojego dziecka zamień na ściankę aktywności! Postaw na prostotę oraz minimalizm i daj szansę maluchowi odkrywania świata w swoim tempie.

Tablica manipulacyjna – dlaczego warto ją mieć?

Tablica edukacyjna to bezpieczna i rozwijająca zabawa sensoryczna! Takie zabawy rozwijają małą motorykę oraz zajmują uwagę dziecka dłużej niż większość innych zabawek.

Ścianka manipulacyjna spełnia jeszcze jeden bardzo ważny aspekt w rozwoju małego człowieka — wspiera koordynację ręka-oko, czyli uczy zsynchronizowania ruchów z tym, co można dostrzec wzrokiem.

Zabawka edukacyjna to idealny pomysł na prezent!

Nie wiesz, co kupić dziecku na urodziny? Zainteresuj się tablicą manipulacyjną. To doskonały prezent na roczek lub drugie urodziny! Po pierwsze, zachwyci rodziców niecodzienną i wyszukaną zabawką.

Po drugie, dziecko takim prezentem szybko się nie znudzi, a zabawy ścianką manipulacyjną będą pobudzały wyobraźnię, kreatywność i uczyły otaczającego świata. Sprawdź nasz sklep internetowy diverti.pl i zapoznaj się z ofertą naszych tablic dla dzieci.

Elementy tablicy aktywności dla dzieci

Tablice edukacyjne dla malucha składają się z różnych elementów, najczęściej są to elementy codziennego użytku. Powinny to być przedmioty o różnych fakturach, kształtach, kolorach, coś wydającego dźwięki — przykładowo mogą to być:

  • suwak,
  • guziki (metalowe, drewniane, plastikowe),
  • lusterko,
  • dzwoneczek,
  • klucze,
  • klamki,
  • koraliki (w różnych kolorach),
  • włączniki (najlepiej ze światłem lub dźwiękiem),
  • kłódka z kluczykami.

Listę można rozszerzać o to, co nam tylko przyjdzie na myśl. Taką zabawkę można kupić gotową, ale można też pokusić się o stworzenie jej samodzielnie. Personalizowana tablica manipulacyjna ma to do siebie, że mogą na niej zostać umieszczone różnego rodzaju akcesoria.

Jeśli jest coś, co maluch szczególnie lubi (może to pilot do telewizora, a może telefon?) to warto na takiej tablicy zamieścić stare urządzenie, które już nie jest sprawne, a małemu odkrywcy sprawi ogromną frajdę.

Zalety tablicy manipulacyjnej od Diverti

Tablice aktywności są kolorowe, przez co doskonale ozdobią pokoik dziecka. Taką tablicę można bez problemu powiesić na ścianie, przez co zaoszczędzi się miejsce w dziecięcym pokoju! Tablice edukacyjne dla dzieci od Diverti są solidne, a co najważniejsze bezpieczne — nawet dla dzieci od 12 miesiąca życia.

Wyposażenie tablic w różne akcesoria sprawia, że tablice manipulacyjne wystarczą na długi czas na każdym etapie rozwoju, już od najmłodszych lat. Co więcej, taka zabawka pobudza wszystkie zmysły, a dziecko usprawni swoje umiejętności.

Wysokiej jakości tablice manipulacyjne dla dzieci na diverti.pl

Sklep Diverti z tablicami aktywności dla maluchów ma w swojej ofercie różne zabawki, które dają dziecku mnóstwo frajdy, a przy okazji uczą. Wśród oferty znajdują się tablice dla dziewczynek, dla chłopczyków, uniwersalne, a także tematyczne.

Niezależnie od wieku każde małe dziecko odnajdzie zainteresowanie i ucieszy się z takiego prezentu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu na diverti.pl

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.