Tęsknota jest bardzo dobrze znanym pojęciem przez każdego z Nas. Każdy kiedyś tęsknił i zna to uczucie, mimo że pewnie nigdy nie próbowaliśmy zdefiniować czym ona tak naprawdę jest. Czasem nawet jest tak, że tęsknimy a nawet nie wiemy że ma to miejsce. Czujemy się źle, jednak nie dopuszczamy do siebie myśli że jest to spowodowane brakiem kogoś. Po prostu nie dopuszczamy do siebie takiej myśli…

Czym jest tęsknota?

Tęsknota jest przede wszystkim uczuciem, które sprawia że czujemy niepokój, smutek, żal. Jest ono spowodowane utratą kogoś lub czegoś. Człowiek bardzo szybko przyzwyczaja się do ludzi.

Dlatego też w momencie kiedy zabraknie nam kogoś bliskiego w naszym życiu, z różnych powodów to ostatecznie tęsknimy.Są to przede wszystkim cierpienia psychiczne, które w pierwszych stadiach nie pozwalają nam na normalne funkcjonowanie.

Im więcej czasu mija od utraty takiej osoby, tym lepiej się czujemy. Na początku jednak tęsknota sprawia, że nic innego nie ma sensu, a nam zwyczajnie nie chce się funkcjonować bez tej osoby.

Ważne jest również to, że tęsknota nigdy całkowicie nie znika. Możemy czuć mniejszy ból, jednak będzie on do nas wracał w różnych momentach naszego życia i nie jesteśmy w stanie nic na to poradzić.

Czas leczy rany!

tesknota-czas-leczy-rany

Uczucie to może być mniej intensywne po upływie dłuższego okresu czasu. Ostatecznie jednak nigdy nie zniknie.

Jak sobie radzić z tęsknotą?

Najlepszym sposobem na tęsknotę jest zdanie sobie sprawy z jej przyczyny jej powstania. Jeżeli przykładowo nasz partner życiowy zostawił nas od tak, to warto pomyśleć, czy jest on wart tego abyśmy za nim tęsknili?

Jeżeli tak bliska nam osoba odeszła od nas, to oznacza to, że nie zależało jej na związku zbyt bardzo. W takiej sytuacji, rozłąka może okazać się najlepszym możliwym rozwiązaniem dla nas.

Nie warto być z kimś, kto tak naprawdę nie chce tego!

Lepiej się rozstać w takiej sytuacji, niż tracić cenny czas i cierpieć potem jeszcze mocniej.

Oczywiście tęsknota przydarza się również w momencie kiedy mąż albo dzieci wyjechały z domu, tylko na jakiś czas. W takiej sytuacji również warto zdać sobie pytanie, dlaczego musieli wyjechać. Będzie wtedy nam znacznie prościej zaakceptować fakt, że ich nie ma.

Ważne jest cierpliwość. Uczucie tęsknoty po upływie jakiegoś czasu samo zniknie a my będziemy znowu mogli cieszyć się życiem. Nie warto więc zadręczać się. W takiej sytuacji należy po prostu przeczekać ból.

Sposoby na tęsknotę

tesknota
Tęsknota

 Jeżeli już odczuwamy uczucie jakim jest tęsknota, to powinniśmy wiedzieć jak w jakimś stopniu o nim zapomnieć. Najlepszym sposobem na tęsknotę za kimś jest otaczanie się innymi ludźmi.

Dlatego też pomóc mogą nam przyjaciele w tym ciężkim dla nas okresie. Będą w stanie odciągnąć naszą uwagę od takiego uczucia, co ostatecznie bardzo dobrze na nas wpłynie. Dobrym sposobem jest również branie na siebie jak najwięcej obowiązków.

Jeżeli będziemy mieli bardzo dużo do zrobienia, to nie będziemy mieli czasu na to aby myśleć o tym, że tęsknimy.

[irp]

Dlatego też praca jest jednym ze skuteczniejszych sposobów na radzenie sobie z tęsknotą. Jeżeli jednak sami nie jesteśmy w stanie sobie poradzić z takim uczuciem, to warto również pomyśleć o wybraniu się do psychologa.

Tęsknota jest schorzeniem psychicznym, które również może być leczone psychologicznie. Jest to jednak opcja dla osób, które nawet po dłuższym czasie nie są w stanie sobie poradzić i wrócić do normalnego funkcjonowania.

Odpowiednia terapia ze specjalistą może takim osobom w tym pomóc. Nie warto w takiej sytuacji czekać i ostatecznie czuć się coraz gorzej. Psycholog może nam pomóc w radzeniu sobie z negatywnym uczuciami, które towarzyszą tęsknocie.

Tęsknota z powodu rozłąki

Warto wiedzieć o tym, że jest kilka przyczyn występowania tęsknoty w naszym życiu. Jedną z takich przyczyn jest rozłąka z bliską nam osobą. Może to być jeden z członków naszej rodziny albo po prostu przyjaciółka.

Może to również być nasz ukochany. Rozłąka może być ostateczna i wtedy już więcej z pewnością nie zobaczymy takiej osoby. Rozłąka może być również tymczasowa spowodowana wyjazdem takiej osoby.

Oczywiście jeżeli rozstajemy się z taką osobą na jakiś okres czasu, to z pewnością dużo lepiej to znosimy, niż jak rozstajemy się z taką osobą na zawsze. Tęsknić możemy również za osobami, za którymi nigdy byśmy się nie spodziewali że będziemy.

[irp]

Tak naprawdę bardzo szybko można przyzwyczaić się do jakiejś osoby i nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Odczuwamy to jak ważna była dla nas dopiero w momencie, kiedy musimy się z nią rozstać. Wtedy dopiero doceniamy taką osobę.

Prawda jest taka, że jeżeli mamy coś na co dzień i nie musimy się starać aby to mieć, to ostatecznie nie widzimy jak jest to dla nas ważne.

Tak samo jest z ludźmi. Jeżeli nie musimy się starać o względy drugiej osoby, to ostatecznie jej nie doceniamy. Robimy to dopiero gdy ją stracimy…

Tęsknota za miłością

Warto wiedzieć o tym, że tak naprawdę nie musimy tęsknić za kimś, kogo znaliśmy. Tak naprawdę bardzo wiele osób tęskni za uczuciem jakim jest miłość. Człowiek nie jest stworzony do życia w samotności.

Tak więc przez całe życie szuka miłości, która sprawi, że będzie czuł się spełniony. Samotność dla człowieka jest najgorszą możliwą udręką. Wiadome jest to, że czasem potrzebujemy tego aby być sami. Po jakimś czasie jednak nie chcemy aby tak było.

Osoby samotne tęsknią za miłością…

[irp]

Szczególnie tęsknią osoby, które już wiedzą czym jest miłość i które już wcześniej kochały.

Chcą one zwyczajnie po raz kolejny poczuć się w taki sposób, w jaki czuły się kiedy znalazły swoją miłość. Bardzo wiele osób tęskni za miłością, mimo tego, że bardzo mało osób się do tego przyznaje.

Warto jednak zauważyć, że powstaje coraz więcej portali randkowych, na których ludzie szukają swojej drugiej połówki. Człowiek dąży do miłości. Jeżeli ją znajdzie, to może poczuć się dopiero szczęśliwy.

Tęsknota za ukochanym?

Najczęściej  spotykanym rodzajem tęsknoty jest tęsknota za ukochany. Jednak zanim zaczniesz tęsknić do niego, zadaj sobie pytanie na które zawsze jest czas! czy on mnie kocha? Tęsknota jest dość często pojawiającym się w naszym życiu uczuciem.

Szczególnie my kobiety doznajemy takiego uczucia. Jesteśmy bardziej wrażliwe i podatne na uczucia. Jeżeli kogoś kochamy i nagle go stracimy, to czujemy się okropnie, ciężko nam funkcjonować w społeczeństwie…

Jeżeli nasze uczucie było prawdziwe, to często nie potrafimy pozbierać się po rozłące nawet przez parę lat.

Tęsknota za ukochanym jest najtrudniejszym rodzajem tęsknoty. Jeżeli z kimś mieszkamy i dzielimy życie i nagle ta osoba znika z naszego życia, to nie jesteśmy w stanie od razu wrócić do normalnego funkcjonowania.

[irp]

Wtedy właśnie zaniedbujemy nasze obowiązki, ponieważ wypełnianie ich wydaje się bezsensowne bez obecności ukochanego. Przestajemy również dbać o siebie, ponieważ i tak ukochany już nigdy więcej tego nie oceni.

Zostawiamy rzeczy takiej osoby, mimo że patrzenie na nie sprawia nam ogromny ból. Oglądamy zazwyczaj zdjęcia i wspominamy piękne chwile, które już nigdy do nas nie wrócą.

Ostatecznie nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie naszego przyszłego życia bez tej drugiej osoby. Czujemy się zagubieni i zawiedzeni. Oprócz tego czujemy się bezsilni a to jest najgorsze uczucie w całej naszej tęsknocie. Nie możemy zrobić nic aby odzyskać tą drugą osobę.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.