Wklęsłe brodawki sutkowe zdarzają się rzadziej niż niż ich normalna tradycyjna forma. Jeśli zastanawiasz się właśnie co oznaczają takie brodawki to trafiłaś właśnie w odpowiednie miejsce aby się o tym nieco więcej dowiedzieć.

Czy wciągnięte brodawki sutkowe są normalnym zjawiskiem u kobiet?

Są i nie są! Jeśli Twoje brodawki sutkowe miały formę wklęsłą odkąd momentu ich formowania się to nie masz się czym martwić. Jeśli natomiast zauważyłaś proces wciągania się brodawki sutkowej na przełomie ostatnich lat to należy się temu przyjrzeć nieco dokładniej. Warto umówić się z ginekologiem na wizytę kontrolną, bowiem wklęsłe brodawki mogą oznaczać, że coś dzieje się we wnętrzu Twoich piersi. Najczarniejszym scenariuszem jest tutaj nowotwór sutka.

Wyciąganie brodawki na zewnątrz podczas karmienia piersią

wklesle-brodawki
Wklęsłe brodawki przeszkadzają podczas karmienia piersią!

Jeśli masz wklęsłe brodawki to możesz napotkać na problemy podczas karmienia piersią. Postaraj się wtedy nabyć specjalne nakładki na pierś które mają za zadanie wyciąganie sutka. Jeśli wciąż masz problem z karmieniem piersią to pomoże Ci doradca laktacyjny. Sprawdzałaś już jaki masz typ brzucha?

Chirurgiczne wyciąganie brodawki?

Chirurgiczny zabieg wyciągania brodawek to raczej ostateczność. Jeśli wklęsłe brodawki nie przeszkadzają Ci i ryzyko nowotworu zostało wykluczone przez ginekologa to nie warto na taki zabieg się decydować. Piersi z wklęsłym sutkami także mają swój urok :)

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.