Ten rok jest łaskawy dla grzybów. Coraz częściej zauważamy, że są one nie tylko wyśmienite w smaku, ale też są w stanie wspomóc leczenie najbardziej śmiertelnych chorób.

Wrośniak, czyli ogon indyka

Angielska nazwa wrośniaka różnobarwnego brzmi turkey tail, czyli indyczy ogon. Rzeczywiście grzyb ten z wyglądu oraz ze względu na kolorystykę przypomina ogon tego ptaka.

Tworzy wachlarze, które wyglądają niemal identycznie jak ptasie pióra. W naszych lasach, gdzie powszechne są grzyby rosnące na drzewach nie zrobiłby większego wrażenia.

Wrosniak

Tak naprawdę jest pasożytem bytującym na drzewie, ale w przeciwieństwie do na przykład zwykłej huby jest grzybem jadalnym i o wyjątkowych właściwościach.

Jest znany od wielu wieków w chińskiej medycynie, której filar opiera się na zbilansowanej pod względem energetycznym diecie. Jednocześnie jedzenie stosowane jako naturalne lekarstwa mają działanie zwalczające choroby.

Działanie antynowotworowe i nie tylko

Grzyb ten podobnie jak inne słynne azjatyckie grzyby, na przykład reishi, zaczyna być równie rozpoznawalny ze względu na to, że posiada podobne właściwości antynowotworowe. Przeprowadzone badania wykazały niezwykłą skuteczność tego naturalnego środka w leczeniu raka piersi.

Wrośniak jest jednym z nielicznych naturalnych środków, które potrafią w sposób niebywały podnieść odporność organizmu.

Nie jest wiadome dlaczego tak się dzieje, ale prawdopodobnie ma to związek z występowaniem tych samych co w grzybach reishi polisacharydów, które mają zdolność wnikania i rozbijania receptorów w guzach nowotworowych powstałych w narządach.

Lecz działanie antynowotworowe to nie wszystko co potrafi turkey tail.

Według medycyny chińskiej jest to bardzo dobry środek na uciążliwy kaszel, ponieważ wspomaga odprowadzanie flegmy z dróg oddechowych. Jest stosowany przy astmie. Jest także stosowany w celu leczenia problemów z układem pokarmowym: mdłości, boleściami.

Wykazuje działanie lecznicze przy ogólnym osłabieniu organizmu, bladości, zawrotach głowy, uczuciu chronicznego zmęczenia. Polecany w chwilach napięcia nerwowego.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.