Czy można mówić o terapii ubraniami? A czemu nie? Ubiór potrafi bardzo mocno wpłynąć na człowieka, jego postawę, sposób zachowania, dlaczego więc nie mówić o zakupach jak o terapii? W końcu w pewien sposób kształtujemy siebie przez tę czynność. Styl ubierania i same ubrania potrafią kompletnie odmienić człowieka, w bezpośredni sposób wpłynąć na jego sposób zachowania. My też postrzegamy innych przez pryzmat tego, jak są ubrani.

Wiele zawodów wymaga odpowiedniego dress code, ponieważ ubiór powinien pasować do charakteru wykonywanych obowiązków. Styl, krój i odpowiednie kolory to kwestie, o których powinniśmy pamiętać podczas doboru stroju zarówno do pracy, jak i na co dzień. Ubrania muszą pasować nie tylko do okoliczności, ale też do nas samych, naszej figury, stylu i nastroju.

Terapia kolorami

Już dawno udowodniono naukowo wpływ kolorów na nasze samopoczucie. W niektórych kulturach kolorom przypisuje się nawet moc leczenia.

Chromoterapia wykorzystywana jest od starożytności i polega na leczeniu kolorami różnych stanów psychicznych i fizycznych. Każda barwa posiada odpowiednie właściwości, w tym kontekście więc wybór odpowiedniej garderoby nabiera dodatkowego znaczenia.

A może zainteresuje Cię koloryzacja włosów?

Dla przykładu: kolor czerwony energetyzuje i pobudza, dodaje również odwagi oraz podnosi siłę woli. Żółty poprawia pamięć, koncentrację i wzmacnia skupienie, dlatego warto otaczać się tym kolorem podczas nauki.

Zielony leczy depresję, pomaga w wyciszeniu się i odnalezieniu harmonii wewnętrznej, jednak w nadmiarze może powodować nerwowość.

Podobnie szkodliwie działa nadmiar koloru niebieskiego, który jednak w umiarkowanych ilościach uspokaja i pobudza duchowo. Bardzo często wybieranym przez nas kolorem ubrań jest czerń, która jest kolorem bezpiecznym i uniwersalnym, ale niestety sprzyja izolacji i poczuciu osamotnienia.

Na czym polega istota terapii kolorami?

Istotna w terapii kolorami jest  równowaga między nimi, dlatego nigdy nie rekomenduje się wyboru stylizacji typu „total look”. Warto poeksperymentować z kolorami i bawić się ich połączeniami w zależności od nastroju i okoliczności. Rezultaty mogą być naprawdę zaskakujące…

Dobry specjalista od wizerunku!

Posiadanie własnego gustu jest bardzo ważne, jednak może się okazać, że nasze wybory odzieżowe nie zawsze są trafione. Dlatego warto skonsultować się ze specjalistą od wizerunku, który ustali nasz typ sylwetki oraz precyzyjnie określi, jakiego rodzaju odzież powinniśmy nosić.

Możemy przy okazji zdecydować się na przegląd naszej szafy, która często pęka w szwach, choć tak naprawdę zawiera tylko garstkę naprawdę pasujących nam ubrań.

Jeśli potrzebujemy większej zmiany w naszym życiu, warto pomyśleć o totalnej metamorfozie, polegającej zarówno na zmianie garderoby, jak i wizerunku. Nie musimy w tym celu umawiać się do specjalistów w różnych zakątkach miasta – w metamorfozach specjalizują się już mniejsze i większe ośrodki w dużych miastach.

Przykładem jest centrum handlowe Klif w Warszawie, które oferuje pakiety konsultacji z zakresu makijażu, brafittingu, stylizacji zapachowej oraz konsultacje profesjonalnych stylistek.

Dobry doradca, który pomoże nam w zakupach, to spora oszczędność pieniędzy i gwarancja dobrze dobranej stylizacji. Warto o tym pamiętać jeśli wybieramy się na duże zakupy na nowy sezon.

Najczęściej wtedy prosimy o pomoc osoby nam bliskie, które wprawdzie są w stanie powiedzieć nam czy dobrze wyglądamy w danym ubraniu, ale rzadko posiadają na tyle dużą wiedzę, by pomóc nam zakupić kompletną garderobę do pracy czy po prostu na nadchodzącą porę roku.

Specjalista z zakresu mody to rozwiązanie, które wcale nie jest tak kosztowne jak nam się wydaje, a niektóre renomowane centra handlowe w Warszawie oferują ich porady w ramach standardowych usług.

Totalna metamorfoza

O totalnych metamorfozach zaczęło być głośno kilka lat temu, kiedy postacie takie jak Trinny i Susannah oraz Gok Wan zaczęły być sławne dzięki popularnym programom telewizyjnym polegających na zmianach wizerunków.

Szokujące zmiany wyglądu, jakie ci styliści osiągali dzięki zmianie fryzury, makijażu i sposobu ubierania się przypadkowo napotkanych ludzi, były absolutnie nieprawdopodobne. To kolejny dowód na to, że każda, absolutnie każda kobieta może być piękna, jeśli tylko zadba o to odpowiednia osoba.

Wielu stylistów w Polsce oferuje podobne usługi, dając sobie zazwyczaj jeden dzień na totalną metamorfozę danej osoby. W pakietach znajdują się nie tylko przeglądy szafy i dobór odpowiednich ubrań, ale też konsultacje kosmetyczne, makijażowe, fryzjerskie, a nawet sesje fotograficzne.

Jeśli potrzebujemy nowości w naszym życiu i kompletnej odmiany wizerunku,  warto zainwestować w usługi takiego doradcy. Może się okazać, że będzie to najlepsza inwestycja w naszym życiu, ponieważ kiedy już zdobędziemy wiedzę o tym, jakie ubrania i kosmetyki pasują do nas najlepiej, będziemy mogli bardziej świadomie wybierać się na każde kolejne zakupy.

Zakupy premium

Wysoka jakość zastosowanych materiałów i staranne wykonanie to cechy, które sprawiają, że ubrania i obuwie nosimy z prawdziwą przyjemnością. Chcąc czuć się komfortowo w tym, co nosimy na co dzień, powinniśmy zatem szukać produktów wysokiej jakości.

W centrach handlowych w Warszawie i innych dużych polskich miastach bez problemu znajdziemy salony największych znanych marek odzieżowych i obuwniczych. Są jednak miejsca, które wyróżniają się na tle innych pod względem oferowanego w takich salonach asortymentu.

Jednym z nich jest centrum handlowe Klif, w którym znajdziemy marki wyjątkowe, ekskluzywne i znane z niebanalnego stylu, jak np.Royal Collection, Marella czy Apia.

Zachwycają one klientów niepowtarzalnymi kolekcjami ubrań i obuwia, których nie da się znaleźć w zwykłych centrach handlowych. Dlatego właśnie Klif to szczególny dom mody na mapie stołecznych domów modowych – to miejsce dla ludzi ceniących przede wszystkim wyjątkowy styl i elegancję.

Terapia ubiorem

Terapia ubiorem dla wielu z nas może być bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się kompleksów i nabranie pewności siebie. Zmiana wizerunku potrafi zmienić też nasze nastawienie do życia, dlatego warto zainwestować w siebie i terapię ubiorem, by zacząć się dobrze czuć ze sobą.

Właściwy strój może zmienić nasze samopoczucie, a jeden dzień pod okiem specjalisty pozytywnie wpłynąć na całe dalsze życie.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.