Koloryzacja włosów, powszechniej znana jako farbowanie to rewolucyjne rozwiązane pozwalające całkowicie zmienić wizerunek nie tylko kobiet, ale również mężczyzn.

W zależności od użytych produktów osiągnięty efekt może być trwały bądź utrzymywać się zaledwie kilka tygodni. Mimo że pierwsze farby do włosów powstały w XIX wieku już w czasach starożytnych kobiety poddawały się zabiegom koloryzacji, używając różnego rodzaju produktów naturalnych.

Koniecznie sprawdź wczorajszy ranking: najlepsza farba do włosów blond!

Dzisiejsze farby różnią się od tych pierwszych diametralnie, przyjemnie pachną, a dodatkowo coraz większa liczba producentów rezygnuje z użycia amoniaku, który ma niekorzystny wpływ na strukturę włosa.

Jaki produkt do koloryzacji wybrać?

Spis treści

koloryzacja-wlosow

Jeśli postanowiłaś samodzielnie zafarbować włosy, musisz pamiętać o kilku niezwykle ważnych kwestiach. Przede wszystkim musisz być świadoma, że osiągnięty efekt może być mniej naturalny niż w przypadku koloryzacji przeprowadzonej przez specjalistę.

[irp]

Aby jednak nasze włosy nie przypominały jednobarwnego hełmu, warto wybrać taką farbę, która zawiera co najmniej dwa pigmenty. Wówczas mamy gwarancję, że nawet podczas samodzielnej aplikacji nasze włosy będą wyglądać naturalniej.

Dodatkowo należy pamiętać, aby wybierać produkty bez amoniaku. Należy zwrócić uwagę na skład farby, ponieważ im mniej substancji chemicznych będzie zawierać, tym mniej szkodliwa będzie dla naszych włosów.

Farba do włosów w kremie, olejku, pianki czy maski?

Nie ma natomiast różnicy czy zdecydujesz się na farbę tradycyjną w kremie, w formie olejku, maski czy pianki. Wszystkie one są tak samo skuteczne, jednak różnią się formą aplikacji.

Jeśli wygodniej nakłada ci się piankę, możesz być pewna, że osiągniesz taki sam efekt jak podczas wyboru innej farby.

[irp]

Koloryzacja włosów w salonie

farbowanie-wlosow-w-salonie

Nie od dziś wiadomo, że koloryzacja włosów w salonie daje naturalniejszy efekt niż samodzielne, domowe farbowanie. Nic dziwnego, fryzjerzy używają profesjonalnych farb, które zawierają różnorodne pigmenty, od jasnych po ciemne. Sprawia to, że nasze włosy mienią się różnymi kolorami, co korzystnie wpływa na efekt końcowy.

Specjaliści znają również techniki nakładania farby. Wiedzą, jaką warstwę nałożyć, aby pigment wniknął w głąb włosa, nie wysuszając go przy tym, oraz by nie powstały na naszych włosach różnobarwne plamy.

Poza tym, która kobieta nie lubi, gdy wokół niej krząta się ktoś, kto dba o nasz piękny wygląd, rozpieszczając naszą skórę głowy delikatnym masażem.

Nowości w dziedzinie koloryzacji

farbowanie-wlosow

Niezwykle popularne od 2014 roku Ombre w dalszym ciągu jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w salonach fryzjerskich. Nic dziwnego, delikatnie rozjaśnione końcówki nadają naszej fryzurze blask i świetnie prezentują się zarówno za dnia, jak i na wieczorowe wyjścia.

Jednak obecnie technika ta powoli wypierana jest przez Sombre – soft-ombre. W przeciwieństwie do starszej wersji sombre jest delikatniejsze, natomiast jasne refleksy nie obejmują wyłącznie końcówek, a włosy niemal na całej długości. Jaśniejszy ton nakłada się na przednią warstwę włosa, co stwarza wrażenie grzywy muśniętej słońcem.

[irp]

Farbowanie w salonie czy w domu?

farbowanie-wlosow-w-domu

Podsumowując, nadeszły takie czasy, gdy samodzielnie, w zaciszu własnego domu jesteśmy w stanie nadać swoim włosom nawy, zniewalający odcień. Jest to z pewnością idealne rozwiązanie podczas stałej koloryzacji włosów.

Odrosty należy farbować około raz na dwa miesiące, co podczas wizyt w profesjonalnym salonie fryzjerskim może stanowić obciążenie dla domowego budżetu. Jeśli jednak pragniesz czuć się rozpieszczana bądź potrzebujesz chwili relaksu, warto udać się do salonu.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.