Miesiące, a nawet lata zaniedbań, doprowadzają do tego, że nagromadzony tłuszcz zaczyna coraz mocniej przeszkadzać. Jednak chwila, aby coś z tym zrobić, stale jest przekładana.

I tak nie zdążę schudnąć!

No tak… ale dokąd się śpieszysz?! Oczywiście często bywa tak, że mamy jakiś termin, na przykład data ślubu się zbliża i panna młoda chciałaby schudnąć na tą wyjątkową uroczystość.

Jeśli jednak przypomni sobie o tym dwa tygodnie przed ceremonią, to rzeczywiście nie zdąży osiągnąć wymarzonego efektu! Ponadto mało czasu oznacza często źle odbijające się na zdrowiu zagrania, takie jak głodzenie się. Narzucanie sobie zbyt dużo zadań w zbyt krótkim czasie to prosta droga do porażki.

Rozwiązaniem jest metoda małych kroków. Obraz całości zadań, jakie trzeba zrobić, by osiągnąć cel, może przerażać, lecz dobrze jest zastosować metodę mniejszych kroków. Nie wszystko na raz i bez poczucia, że czas nagli.

Pamiętaj, robisz to dla siebie, a nie żeby komuś zaimponować. Poza tym zdrowe odżywianie to styl życia, a nie wyjątkowa okazja.

Nie mam pieniędzy na zdrową dietę

Półki sklepowe uginają się pod naporem zdrowej żywności… która kosztuje krocie! To prawda, lecz warto wiedzieć, że aby zdrowo żyć, wcale nie trzeba jeść wyłącznie ekologicznych rzeczy. Nieopodal w tym samym supermarkecie leżą owoce i warzywa o wiele tańsze, a którym nic nie brakuje do tych produktów z działu zdrowa żywność.

Dla przykładu owoce jagód acai można zastąpić owocami aronii, która w niczym jej nie ustępuje. Innymi bardzo zdrowymi a niedrogimi produktami są na przykład siemię lniane i olej z zimnego tłoczenia z siemienia.

Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że niezdrowe żywienie, co często oznacza stołowanie się w fast foodach, kosztuje znacznie więcej niż przygotowanie zdrowych posiłków w domu.

Przygotowanie pełnowartościowego zdrowego posiłku nie zajmuje więcej czasu niż przygotowanie na przykład smażonych frytek. Do tego sporo można zaoszczędzić na przygotowaniu własnych przetworów z warzyw i owoców sezonowych.

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.