Medycyna estetyczna to dziedzina, która wciąż się rozwija, aby jak najlepiej sprostać potrzebom pacjentów. Jedną z najczęstszych przyczyn, z jaką zgłaszają się oni do klinik, jest chęć spłycenia zmarszczek.

To właśnie między innymi w tym obszarze opracowywane są coraz bardziej skuteczne metody niwelowania tego defektu estetycznego, którego podłożem jest starzenie się skóry lub/i intensywna mimika twarzy.

zabiegi-na-zmarszczki-jakie-mamy-mozliwosci

Jakich efektów oczekują obecnie pacjenci? Jakie zabiegi na zmarszczki oferują kliniki medycyny estetycznej? Czy najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe mogą zastąpić profesjonalne zabiegi?

Zabiegi na zmarszczki – na co zwracają uwagę pacjenci?

Spis treści

Kolejne zmiany i ulepszenia zwiększające skuteczność zabiegów na zmarszczki w medycynie estetycznej, mają na celu nie tylko poprawę efektów tych działań, ale także zadbanie o komfort pacjentów, którzy są nim poddawani.

Obecnie bowiem szczególny nacisk kładzie się na zniwelowanie bolesności zabiegów, czasu rekonwalescencji po ich wykonaniu oraz ilości zabiegów w serii, które są konieczne do uzyskania pożądanego efektu.

Wszystko to celem sprostania wymaganiom stawianym przez tryb i dynamikę życia dzisiejszych społeczeństw. Zabiegi na zmarszczki mają być zatem skuteczne, mało inwazyjne, wymagać niewielkich nakładów czasowych i nie powodować intensywnych doznań bólowych.

Kolejnym aspektem, na którym skupiają się obecnie pacjenci klinik medycyny estetycznej, których problemem są zmarszczki, jest uzyskanie możliwie najbardziej naturalnych efektów zabiegu.

Rezultat powinien być jednocześnie spektakularny, ale także dyskretny, aby nie czynić oczywistym faktu, że pacjent poddał się niedawno zabiegowi medycyny estetycznej. Obecnie kliniki posiadają w swoim asortymencie takie metody niwelowania zmarszczek, wśród których z pewnością każdy zainteresowany wybierze coś odpowiadającego jego potrzebom.

Ważne jednak, aby pamiętać, że kwalifikacja do zabiegów oraz ich dobór musi odbyć się na drodze konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Tylko specjalista będzie bowiem w stanie ocenić rodzaj skóry pacjenta, głębokość zmarszczek, a także ocenić czy nie pojawiają się u niego określone przeciwwskazania do wykonania danego zabiegu.

Najskuteczniejsze zabiegi na zmarszczki – które wybrać?

Lekarz medycyny estetycznej podejmując decyzję o zakwalifikowaniu pacjenta do określonej procedury mającej na celu spłycenie zmarszczek, kieruje się przede wszystkim stanem jego skóry, a także stopniem zaawansowania problemu, jakim są u niego linie mimiczne czy bruzdy.

Może się bowiem okazać, że obszar zabiegu będzie musiał objąć całą twarz i na przykład szyję pacjenta, a niekiedy korekty będą wymagały jedynie drobne zmarszczki wokół oczu lub ust. Z tych względów tak ważne jest, aby wykonanie profesjonalnego zabiegu na zmarszczki zawsze było poprzedzone konsultacja lekarską. W trakcie tworzenia planu zabiegów specjalista może zalecić między innymi:

Korektę zmarszczek kwasem hialuronowym – jedna z najpopularniejszych obecnie metod niwelowania zmarszczek, gdyż daje właściwie natychmiastowy efekt wypełnienia bruzd i linii mimicznych. Najczęściej wykorzystuję się ten zabieg w korekcie tzw. lwiej zmarszczki, redukcji zmarszczek wokół ust, tzw. marionetek oraz bruzd nosowo-wargowych.

Dodatkowymi korzyściami wynikającymi z zastosowania korekty zmarszczek kwasem hialuronowym, są bezbolesność zabiegu, a także brak konieczności przechodzenia po nim rekonwalescencji. Uzyskany efekt jest naturalny, a jednocześnie niezwykle skuteczny i powinien utrzymać się od 12 do 24 miesięcy jeżeli zabieg był prawidłowo wykonany;

Botoks, czyli korekcję toksyną botulinową – działanie zabiegu oparte jest o dezaktywację mięśni, których kurczenie przyczynia się do powstawania zmarszczek w określonych miejscach.

Zwykle za pomocą botoksu niweluje się zmarszczki na czole, tzw. kurze łapki, czy bruzdy pomiędzy brwiami. Pierwsze efekty zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej pojawiają się 2-3 dniach, a na pełen rezultat trzeba poczekać od 10 do 14 dni.

Efekty utrzymują się od 4 do 6 miesięcy i warto zaplanować regularną korekcję zmarszczek tą metodą, gdyż wówczas czas pomiędzy zabiegami wydłuży się, a rezultaty będą bardziej trwałe;

Korekcję zmarszczek Plasmą IQ – zabieg przeznaczony jest do redukowania drobnych zmarszczek w bardzo precyzyjny sposób. Plasma powodując setki mikrouszkodzeń na skórze zmusza ją do naturalnych procesów regeneracji.

W przypadku tego zabiegu czas rehabilitacji to od 7 do 14 dni, gdyż skóra musi mieć czas na złuszczenie się i odkrycie nowego, bardziej wygładzonego naskórka;

Mezoterapię Lift Booster – rodzaj zabiegu przeznaczony dla skór dojrzałych z widocznymi oznakami starzenia. Dzięki zastosowaniu stabilizowanego kwasu hialuronowego uzyskuje się efekt naturalnie, delikatnie wygładzonej i odmłodzonej cery.

Rezultaty widoczne są natychmiast po zabiegu i powinny utrzymywać się przez około 6 miesięcy. Zabieg mezoterapii Lift Booster wykonuje się z użyciem znieczulenia mając na uwadze komfort pacjenta.

Zabiegi na zmarszczki – dla kogo?

Zabiegi na zmarszczki mogą być wykonywane u osób dorosłych bez względu na wiek czy płeć pacjenta. Wszystko zależy od tego, jaką diagnozę i zalecenia przedstawi podczas konsultacji lekarz medycyny estetycznej.

Z profesjonalnych zabiegów na zmarszczki korzystają najczęściej osoby, u których ten defekt estetyczny jest zauważalny, stanowi dla pacjenta powód do dyskomfortu i nie da się go skutecznie zniwelować ogólnodostępnymi preparatami. Warto zaznaczyć, że powstawanie zmarszczek nie zawsze wiąże się z procesem starzenia się skóry.

Niekiedy głębokie bruzdy powstają już u 20-letnich pacjentów, którzy wyróżniają się niezwykle intensywną mimiką twarzy. Czy kremy mogą zastąpić profesjonalne zabiegi na zmarszczki?

Cechą, która wyróżnia profesjonalne zabiegi na zmarszczki na tle innych metod walki z tym defektem estetycznym, jest ich skuteczność. Kremy przeciwzmarszczkowe, posiadające w składzie takie substancje, jak retinol, kwas hialuronowy czy witamina C, są świetnymi środkami profilaktycznymi, a także podtrzymującymi efekty wykonanych zabiegów.

Zaleca się, aby dermokosmetyki przeciwzmarszczkowe stosować już w okolicach 25-30 roku życia, gdyż to właśnie wówczas dochodzi do spowolnienia produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Trzeba jednak pamiętać, że zazwyczaj przychodzi taki moment, w którym aplikacja kremu czy serum okazuje się niewystarczająca i wówczas z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i profesjonalne zabiegi na zmarszczki.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.