Probiotyki są konieczne dla zachowania prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przyjmujemy je podczas terapii antybiotykowej, ale nie tylko.

Część osób nadal myli je z prebiotykami, jednak już za chwilę pozna różnicę pomiędzy pierwszym a drugim pojęciem. Probiotyki jak i prebiotyki jak wszystko – warto wybierać te naturalne, a nie syntetyczne.

Probiotyki a prebiotyki

zadbajozdrowie.postawnanaturalneprobiotyki

Probiotyki to nic innego jak tak zwane „zdrowe bakterie”, zamieszkujące między innymi ludzkie jelita, które spomagają w trawieniu oraz zachowaniu wysokiej odporności organizmu. Prebiotyki natomiast są substancjami powstrzymującymi rozwój bakterii powodujących choroby.

Tak można to ująć w dużym skrócie. Podczas choroby obydwa typy preparatów, czyli te zawierające probiotyki jak i prebiotyki, są zatem jak najbardziej wskazane. Mieszanką probiotyku i prebiotyku jest tak zwany synbiotyk.

Co jest naturalnym probiotykiem?

Powszechnie wiadomo, że jako źródło tak zwanych zdrowych bakterii jelitowych polecane są na przykład jogurty. Czy jednak aby na pewno te chemicznie przetworzone produkty dostępne na większości sklepowych półek skutecznie uzupełnią niedobór probiotyków w organizmie?

Jeżeli należysz do fanów mlecznych produktów, to lepiej wybrać tutaj kefiry oraz jogurty BIO. Tych ostatnich nie musisz kupować świeżych w sklepie, w pojedynczych opakowaniach, ale za pomocą specjalnych preparatów zawierających właśnie odpowiednie bakterie – przygotowywać samodzielnie w domu. Takie mleczne, naturalne probiotyki możesz zamówić na przykład online.

Obok nich znajdziesz również ekologiczne probiotyki pochodzenia roślinnego. Na przykład różnego rodzaju kiszonki są bardzo korzystne dla rozwoju pozytywnej flory bakteryjnej w jelitach.

Właśnie dlatego można spotkać suplementy w postaci tabletek i inne preparaty na bazie kapusty, buraka i innych roślin, jakie przeznaczane bywają do kiszenia. Oprócz tego można spotkać probiotyki o specjalnym przeznaczeniu, na przykład te do jamy ustnej, w formie tabletek do ssania.

Wybieraj naturalne probiotyki w formie odpowiedniej dla siebie

Nie każdy jest miłośnikiem mlecznych przetworów. Tabletki są preferowaną formą przez wiele osób ze względu chociażby na niewielki rozmiar oraz wygodę ich stosowania. Probiotyki można także zakupić w formie specjalnej, płynnej esencji. Od pewnego czasu bardzo cenionym i skutecznym preparatem okazuje się także colostrum.

Jest to nic innego, jak tak zwana bydlęca siara, czyli mleko krowie tuż po narodzinach cielaka, bogate w wiele bardzo cennych dla organizmu, również ludzkiego, substancji. Spokojnie – colostrum występuje również w formie kapsułek i innych preparatów i nie ma konieczności przyjmowania go bezpośrednio.

Naturalne probiotyki w tej i w innych formach są obecnie dostępne między innymi w sklepach z suplementami i ekologiczną żywnością. Ich wybór oraz liczba źródeł pozyskiwania stale się poszerzają, abyś każdy mógł znaleźć tego typu preparat idealny właśnie dla swoich, indywidualnych potrzeb.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.