Chyba każdej z nas zdarzyło się zgubić kolczyk, zerwać ulubioną bransoletkę czy naszyjnik. Gorączkowe poszukiwania zguby, próba nawleczenia na nową żyłkę – nie zawsze misja kończy się sukcesem.

To jednak nie powód do zmartwień, pozornie nienadającą się już do użytku biżuterię możemy wykorzystać na wiele sposobów.

Myśl kreatywnie

 fot:pixabay.com
fot:pixabay.com

Koraliki z pękniętego naszyjnika możemy nawlec na gumkę i zrobić bransoletkę. W podobny sposób wykorzystamy zawieszkę z zerwanego łańcuszka. Zdekompletowany kolczyk wciąż możemy nosić – asymetria jest modna.

A jeśli posiadasz więcej niż jedną dziurkę w uchu, na pewno wykorzystasz i pojedynczą ozdobę. Wiele elementów biżuterii użyjemy zgodnie z ich przeznaczeniem, ale możemy też puścić wodze fantazji i zmienić ich zastosowanie.

Zwykły-niezwykły T-shirt

Elementy biżuterii możesz wykorzystać do ozdoby koszulek. Koraliki możesz np. przyszyć przy dekolcie lub utworzyć z nich coś na kształt broszki. Możesz wykorzystać zarówno koraliki, jak i część zerwanego naszyjnika – przyszyj go do bluzki, niech udaje „prawdziwy”.

W podobny sposób ozdobisz nie tylko T-shirty, ale i koszule (koralikami możesz ozdobić kołnierz lub kieszenie) czy spodnie (zerwany naszyjnik możesz przyszyć przy kieszeniach lub ozdobić nimi szlufki).

Postaw na personalizację

Wielorazowe torby na zakupy ma każda z nas, wiele z nich to po prostu jednokolorowe, bawełniane „siatki”. Możesz nie tylko ozdobić je koralikami, ale i pomalować. Wydaje ci się, że to nie dla ciebie? Ale nie ma nic prostszego!

Wykorzystaj farby do materiału i taśmę malarską, aby stworzyć na torbie oryginalne wzory. Możesz też zafarbować ją metodą tie-dye, a następnie doszyć biżuteryjne ozdoby (jeśli masz wystarczająco dużo koralików, możesz utworzyć z nich wybrany kształt).

Kolczyki niczym piny

Zdekompletowanych kolczyków możesz użyć do ozdobienia np. kieszeni dżinsowej kurtki – tu najlepiej sprawdzą się kolczyki-sztyfty, które możesz wykorzystać podobnie jak metalowe piny, których ogrom wzorów znajdziesz w sklepach. Jeśli masz dużo pojedynczych kolczyków, przypnij je wszystkie, będą oryginalną ozdobą.

Możesz jedynie odrobinie skrócić sztyfty lub założyć na nie zabezpieczenie, aby nie wbijały się w skórę (zawleczka w pinach blokuje sztyft, w kolczyku działa to inaczej).

Przerabiaj w nieskończoność

Wspomnieliśmy na początku, że biżuterię możesz wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem. To nie tylko przerobienie naszyjnika na bransoletkę. Potraktuj elementy popsutej biżuterii jako półfabrykaty do tworzenia nowych ozdób.

Wystarczy dokupić odpowiednie narzędzia i dodatkowe elementy, aby stworzyć autorską biżuterię. Kto wie, może odnajdziesz nową pasję?

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.