Dbałość o piękny wygląd dla wielu osób jest sposobem na wzmocnienie poczucia własnej wartości i dodanie sobie odwagi w codziennych sytuacjach. Odpowiednie ozdoby mogą być dobierane ze względu na rodzaj stroju, okazji czy nawet nastroju.

Nie każdy jednak lubi tradycyjną biżuterię, wykonaną ze złota czy srebra. Warto wtedy sięgnąć po oryginalne, piękne i pasujące do wielu okazji ozdoby, wykonane ze szkła weneckiego Murano.

Szkło Weneckie Murano to świat pełen kształtów, barw i form, które przybiera biżuteria z niego wykonana. Co takiego jest w szklanej biżuterii, że nieustannie zachwyca ona swoją unikatowością?

Dlaczego warto wybrać ozdoby ze szkła weneckiego?

Dlaczego biżuteria ze szkła weneckiego Murano jest tak intrygująca?

Szkło weneckie to materiał, który kojarzy się jednoznacznie z Włochami. Biżuteria szkło weneckie Murano to piękne ozdoby, które zachwycają kolorami i wzorami. Ponadto są one ręcznie wykonane, co sprawia, że cechuje je indywidualizm i niepowtarzalność form. Nie znajdziemy dwóch identycznych egzemplarzy.

Szkło Murano powstaje tylko w jednym miejscu na całym świecie. Włoski materiał nadaje wykonanej z niego biżuterii wyjątkowości i sprawia, że odznacza się ona na tle standardowej biżuterii. Jest to biżuteria przeznaczona szczególnie dla osób, które chcą tworzyć oryginalne stylizacje przyciągające uwagę.

Na jakie elementy biżuterii warto zwrócić uwagę?

Dla wielu osób najładniejszym elementem biżuterii wykonanej ze szkła weneckiego Murano są kolczyki. Mogą one być dłuższe, wiszące lub krótkie na sztyfcie, niewychodzące poza granicę ucha.

Wzory kolczyków ze szkła weneckiego Murano są bardzo różnorodne. Niektóre z nich występują w jednolitych paletach barw, pojawiać się także mogą wzory geometryczne. Jednak najbardziej spektakularne są kolczyki o wzorach kwiatowych.

Szczególnie ciekawa jest ich niepowtarzalność – ręcznie wykonywane produkty mogą się od siebie nieznacznie różnić, zatem nawet kolczyki z tej samej pary nie wyglądają identycznie. Oprócz kolczyków ciekawe są także naszyjniki oraz bransoletki ze szkła weneckiego Murano.

To nieco większe ozdoby od kolczyków, bardziej przyciągające wzrok. Najczęściej są nieco cięższe i większe od standardowych delikatnych ozdób ze srebra czy złota. Ich wzory, podobnie jak wzory kolczyków mogą różnić się od siebie. Godne polecenia są także pierścionki. To duże, piękne ozdoby, które doskonale pasują na przykład do strojów w stylu boho.

Największą zaletą biżuterii ze szkła weneckiego Murano jest, poza pięknym i oryginalnym wyglądem uniwersalność. Pasuje ona do każdego rodzaju okazji i stylu – elegancki ubiór rozświetli, a luźnemu doda subtelnej urody. Biżuteria ze szkła weneckiego to doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby lub dla samego siebie.

Podobne tematy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.