Znalezienie w sobie wystarczającej motywacji do treningu jest równie trudne jak samo wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Nie sztuka obudzić w sobie motywację, najważniejsze aby ją jeszcze utrzymać.

Od czego zacząć trening?

Nasz trening powinniśmy rozpocząć od stworzenia szczegółowego planu. Określmy w nim cel naszych zmagań, wypiszmy założenia, które chcemy zrealizować, podzielmy całość na mniejsze etapy, wypiszmy zestawy ćwiczeń, które będziemy wykonywać i alternatywy.

Gdyby niektóre z nich nie dawały nam satysfakcji, a także sposoby, za pomocą których będziemy sobie radzić w przypadku osłabienia motywacji do treningu.

jak-znalezc-motywacje-do-treningu

Następnie wypracujmy w sobie pozytywną postawę wobec aktywności fizycznych. Polubmy nasz trening, nie używajmy słów „muszę”, ale „chcę” ćwiczyć. Niech sam proces dochodzenia do idealnej figury dostarcza nam oprócz zmęczenia i bólu mięśni mnóstwo przyjemności.

Motywujmy się stałym przypominaniem sobie, po co to robimy i do czego nas to zaprowadzi. Wyobraźmy sobie swoją sylwetkę za kilka miesięcy po zrealizowaniu planu treningowego.

Poszukajmy grupy wsparcia – jeżeli w swoim otoczeniu nie mamy nikogo takiego, dołączmy do grupy na forum internetowym. Oglądajmy zdjęcia osób, którym udało się osiągnąć cel, o który i my walczymy.

Nie poddawajmy się w trudnych chwilach i nawet jeśli przytrafi nam się chwila słabości, podnieśmy się i walczmy dalej. Uwierzmy w nasz sukces.

Kiedy skończyć trenowanie?

Osiągnięcie założonego celu to nie powód, aby skończyć z codziennym treningiem. Utrzymanie efektu wymaga dalszej pracy i konsekwencji w działaniu.

Najczęściej jednak osoby, które dotychczas wykonywały ćwiczenia systematycznie, nawet jeżeli ich waga i sylwetka utrzymują się na zadowalającym poziomie, nie potrafią zrezygnować z treningu.

Ten codzienny rytuał, dzięki regularnemu powtarzaniu stał się dobrym nawykiem, a doskonałe samopoczucie, będące jedną z wielu korzyści płynących z treningu nagrodą pożądaną przez organizm. Jeżeli na dobre wejdziemy w świat sportowych aktywności, trudno będzie nam się z niego wydostać.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.