E-papierosy to dobry pomysł na walkę z nałogiem? O szkodliwym wpływie papierosów jesteśmy przekonani od dawna. Nie chodzi tylko o sam tytoń, współczesne papierosy nie mają z nim wiele wspólnego. Zawierają nawet metale ciężkie. Jednak mniej uwagi poświęca się równie trującym co papierosy ich substytutom.

E-papieros, czyli niszczenie zdrowia na raty

E-papierosy są reklamowane jako zdrowsza alternatywa dla tradycyjnych papierosów. Producenci zapewniają, że zawierają one same niegroźne składniki, a wdychana i wydychana jest niegroźna para wodna. Niestety nie jest to prawdą, zawiera substancje chemiczne, które nie występują naturalnie. W e-papierosach znajdują się substancje mające na celu ochronę płynu do papierosów przed bakteriami i jest to środek rakotwórczy, stosowany również w kosmetykach jak lakiery do włosów, lakiery do paznokci.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Cynk w kosmetyce

Osoby, które palą e-papierosy mogą być, wbrew temu co się powszechnie mówi, znacznie bardziej uzależniające niż zwykłe. Nie ma póki co ograniczeń gdzie można je palić, nie pozostawiają zapachu ani żółtych zębów, dlatego pozornie nie ma też żadnych limitów w ich paleniu.

Szkodliwa fajka wodna

Fajki wodne są stworzone dla palaczy tytoniu, którzy mogą w ten sposób rozkoszować się również innymi smakami, na przykład wiśniowym. Szisza pochodzi oryginalnie z Indii. Badania wykazały, że mimo iż podobnie jak e-papieros nie pozostawia przykrego zapachu i jest bardziej od niego delikatna, to jest znacznie groźniejsza od tradycyjnych papierosów. Wszystko przez to, że paląc jednego papierosa wdychamy mniejszą dawkę tytoniu niż podczas jednogodzinnej sesji z fajką wodną. Wówczas wszystko zależy od częstotliwości „buchów” jak również od pojemności płuc danej osoby.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Sposoby na świetny wygląd po czterdziestce

Podczas gdy w przypadku papierosów dawkowanie jest dość ścisłe, jak również istnieje szereg ograniczeń, tutaj łatwo jest mocno przekroczyć zalecaną dawkę. Zatrucie nikotyną objawia się nerwowym zachowaniem, potliwością, nadwrażliwością, mdłościami. Po jakimś czasie przechodzi, lecz częste stosowanie fajki wodnej nie jest obojętne dla zdrowia.

PODZIEL SIĘ
(10głosów, średnia: 4,50 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

3 KOMENTARZE

  1. Elektryczne papierosy są o wiele lepszym rozwiązaniem niż zwykłe fajki. Używam od roku e-p Foof i jestem bardzo zadowolona :)

  2. Gdzie są badania przytoczone jakieś na poparcie słów? W składzie nie widzę żadnych składników o których mowa w artykule… Poza tym autor / autorka chyba nie do końca zbadała całe zagadnienie i to trochę wyssane z palca, pisane jak komuś się podoba, bez poparcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.