Różeniec górski to zioło, które przyda się z pewnością wszystkim tym, czyli większości, którzy cierpią na nadmierny stres już od najmłodszych lat.

rozeniec-gorski

Różeniec górski charakterystyka

Korzeń arktyczny, czyli inaczej właśnie różeniec rośnie w zimnym klimacie niektórych regionów Europy i Azji. Preferuje klimat arktyczny na dużych wysokościach. Przedmiotem zainteresowania jest właśnie ta część rośliny rosnąca pod ziemią. Roślina ta należy do jednej z najbardziej wytrzymałych ponieważ jest w stanie przetrwać ciężkie warunki klimatyczne. W Polsce różeniec dostępny jest pod postacią proszku. Posiada on charakterystyczny zapach i smak, który nie każdemu musi przypaść do gustu, ponieważ jest dość intensywny.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Kombucha - grzyb herbaciany

Dla tych osób, które nie mogą go znieść przewidziane zostały inne rozwiązania na przykład tabletki, lecz najskuteczniejszy i najczystszy jest właśnie w formie proszku. Właściwości różeńca są już znane od ubiegłego wieku i to właśnie wtedy naukowcy rozpoczęli pracę nad tym niezwykłym ziołem.

Właściwości różeńca górskiego

Zauważono przede wszystkim jego potencjał w łagodzeniu problemów wynikających z sytuacji stresowych. Ze względu na warunki życia różeniec rozwinął adaptogen, który pozwolił mu przetrwać. Jak się okazuje jest on również pożyteczny dla ludzi w trudnej sytuacji życiowej. Różeniec między innymi dzięki zawartości tego genu jest w stanie znacząco zmniejszyć skutki działania sytuacji stresowych poprzez równoważenie systemu nerwowego odpowiedzialnego za reakcję na te sytuacje. Różeniec jest w stanie pobudzać do działania neuroprzekaźniki pomagające radzić sobie ze zwiększonym zdenerwowaniem, na przykład serotoninę, czy endorfiny znane z tego iż wprowadzają pozytywny nastrój.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Pitaya

Oprócz tego zioło to jest w stanie zwiększyć ogólną wydolność umysłową, poprawiając proces jasnego myślenia, kreatywność. Różeniec gwarantuje przypływ energii podczas momentów wyczerpania spowodowanych wysiłkiem intelektualnym i fizycznym. Jest także polecany jako środek zwiększający potencję oraz sprawność seksualną.

 

(5głosów, średnia: 4,80 z 5)
Loading...
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.
powiększenie-piersi

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.