Wymówki to coś, co skutecznie zmniejsza naszą motywację do podjęcia wysiłku. Mamy ich całe mnóstwo i bardzo chętnie po nie sięgamy, wciąż wymyślając coraz nowsze. Stanowią one doskonałą próbę wytłumaczenie przed samym sobą swojego lenistwa i opieszałości. Poznajmy najpopularniejsze z nich i poszukajmy sposobów na zmotywowanie się do walki z nimi.

wymowki-motywacja

Nasze własne „NIE”

NIE mam czasu na ćwiczenia – to jedna z ulubionych wymówek, dzięki której odwlekamy rozpoczęcie treningu. Zresztą bardzo często znajduje ona również inne zastosowania w zależności od sytuacji, w której się znajdujemy. Tłumacząc się całym szeregiem „ważniejszych” spraw do załatwienia i czynności do wykonania skutecznie omijamy ćwiczenia.

NIE będę ćwiczyć, bo mnie to nudzi – jest to kolejna z wymówek, która ma usprawiedliwić nasze przywiązanie do siedzącego trybu życia. Wyjaśniamy sobie, że aby osiągnąć zamierzone rezultaty musimy powtarzać określone ćwiczenia, które z czasem potwornie nas nudzą.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Sposoby efektywnej nauki

NIE dam rady – bardzo często brakuje nam wiary we własne możliwości i w to, że uda nam się wytrwać w podjętym postanowieniu. W rezultacie dochodzimy do wniosku, że bez sensu jest zaczynać coś, czego i tak nie uda nam się dokończyć.

NIE jestem sportowcem – ta wymówka łączy się nieco z poprzednią. Zakładamy, że aktywność fizyczna przeznaczona jest wyłącznie dla sportowców i tylko oni mogą sobie na nią pozwolić.

NIE stać mnie na zajęcia w klubie fitness – wymówka związana z brakiem pieniędzy jest jedną z naszych ulubionych tuż obok braku czasu.

Motywacyjna pomoc

Wymienione wymówki to zaledwie niewielka część z tych, które stosujemy, aby usprawiedliwić się przed samym sobą. Na szczęście są skutecznie sposoby, aby podjąć z nimi walkę i skutecznie motywować się do działania. Najskuteczniejszym z nich jest zmiana nastawienia. Musimy nauczyć się szukać w każdej sytuacji dobrych stron. Nie stać mnie na uczęszczanie do klubu fitness, ale mam w domu dostęp do Internetu, w którym jest całe mnóstwo gotowych zestawów ćwiczeń.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Rozwiązania dla osób, które się odchudzają

Dzięki temu, że nie muszę wychodzić z domu, aby poćwiczyć nie tylko zaoszczędzę pieniądze, ale także czas potrzebny na dojazd do klubu, który mogę przeznaczyć na jakąś przyjemną dla mnie czynność. Zmiana nastawienia na pozytywne bardzo skutecznie buduje i podnosi poziom naszej motywacji do działania, dzięki czemu mamy dużo większą szansę na osiągnięcie zamierzonego celu.

PODZIEL SIĘ
(3głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.