Każda z nas zna chociaż jedną, idealną parę, która wydaje się być dla siebie stworzona. Jak oni to robią? Cóż, sekret szczęśliwego związku to więcej niż tylko kochać siebie nawzajem, trzeba włożyć w związek trochę pracy.Szukasz idealnego, trwałego związku? Cóż, nie jesteś sama. Jest wiele kobiet, które podobnie tak jak ty, chcą znaleźć „przepis” na stworzenie długotrwałego i szczęśliwego związku. Z pewnością znajdziesz sporo artykułów o tym, jak to osiągnąć, ale często nie poruszają one pewnych ważnych aspektów.

O długotrwały i szczęśliwy związek nie jest tak łatwo. Znalezienie tej właściwej osoby to dopiero początek. Tworzenie dobrych relacji z drugą osobą wymaga ciężkiej pracy. Jeśli jesteś tą szczęściarą, która poznała już mężczyznę swojego życia – gratuluję!

Ale powinnaś przeczytać ten artykuł, aby upewnić się, że twój związek pozostanie tak szczęśliwy i zdrowy, jaki jest dzisiaj.

1. Pożegnaj się z mitem, że związek może być idealny

Ludzie często patrzą na czyjś związek i zastanawiają się, dlaczego ich nie jest tak doskonały. Na domiar tego wszystkiego, niektóre produkcje filmowe czy bajki z dzieciństwa mają nas przekonać, że gdzieś tam czeka na nas mężczyzna idealny.

Ten mit może zniszczyć nawet naprawdę dobre relacje. Jeśli jesteś jedną z tych kobiet, która porównuje swój związek do związków swoich koleżanek, przestań!

Zaufaj mi, związki twoich przyjaciółek też mogą być dalekie od ideału, nie oznacza to jednak, że nie są szczęśliwe.

Jeśli poznałaś kogoś, kto cię uszczęśliwia i nie przeszkadzają mu jakiekolwiek twoje „niedoskonałości”, z pewnością macie szansę na zbudowanie długotrwałego, związku.

2. Komunikacja

Dobra komunikacja jest podstawą udanego związku. Jeśli rozmawiacie ze sobą otwarcie, będzie wam łatwiej pokonywać wszelkie trudności. Bardzo często zdarza się, że nieporozumienia, domysły czy zranione uczucia pojawiają się właśnie wtedy, gdy boimy się wprost powiedzieć co czujemy.

Można tego łatwo uniknąć, jeśli para nauczy się nie tylko ze sobą rozmawiać, ale przede wszystkim słuchać siebie nawzajem.

Nie bój się wyrażać swoich uczuć. Ten strach powoduje, że trzymasz wszystko w sobie , a to blokuje wzajemne zrozumienie. Nawet jeśli martwisz się, że to go zdenerwuje, ostatecznie szczera rozmowa przyniesie wam same korzyści.

3. Nie przejmuj się drobnostkami

kobieta czerwony ubranie ulica sama pustyniaSzczęśliwe pary wiedzą, jak rozstrzygać spory i puścić pewne sprawy w niepamięć. Choć komunikacja jest bardzo ważna, jeśli będziesz wytykać partnerowi każdy drobiazg, który ci przeszkadza, możesz go zniechęcić i odstraszyć.

Zadaj sobie pytanie czy odpuszczając w jednej konkretnej sprawie, jutro nadal nie będzie ci to dawało spokoju? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to z pewnością powinnaś poruszyć ten temat. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, kiedy odpuścić.

W pewnym momencie swojego życiu zrozumiesz, że nie wszystko, co cię denerwuje, musi być wciąż tematem sporów. Musisz zaakceptować swojego partnera za to, kim jest.

Jeśli robi coś, co naprawdę cię denerwuje, oczywiście należy to omówić. Jeśli jednak zaczynasz kłótnię o każdą błahostkę, być może musisz rozważyć, czy rzeczywiście nie da się tego uniknąć.

4. Dobrze się bawcie

Może brzmi to banalnie, ale jest to bardzo ważne, aby wspólnie dobrze się bawić. Zdarza się, że po roku lub dwóch, pary popadają w rutynę. Podekscytowanie nową miłością zaczyna się zmieniać w bardziej stabilne uczucie.

Jeśli jesteście ze sobą już dłuższy czas, to dobry znak! Oznacza to, że wasz związek to znacznie więcej niż motyle w brzuchu i ma przed sobą przyszłość.

Jeśli etap zauroczenia macie już za sobą, być może trzeba postarać się i wyrwać z rutyny. Spróbujcie nowych rzeczy, może zaplanujcie sobie ciekawą randkę?

5. Precz z nudą

Najgorsze co może być to nuda w związku, zwłaszcza jeśli chodzi o seks. Nie popadajcie w rutynę i te same schematy.

Możliwe, że po etapie szaleńczej miłości nie będziecie już uprawiać seksu tak często jak kiedyś, więc nie ma na co czekać. Zmieńcie swoje przyzwyczajenia. Może czas na nowe eksperymenty?

6. Bądźcie dla siebie wyjątkowi

joga na plaży miłość pocałunekMożesz być naprawdę szczęśliwa ze swoim facetem, ale czy on o tym wie? Świetnym sposobem na to, abyście byli ze sobą szczęśliwi są miłe niespodzianki. Mogą to być naprawdę drobne rzeczy, dzięki którym druga osoba poczuje się wyjątkowo.

Nie musicie od razu kupować sobie drogich prezentów. Małe gesty będą bardziej docenione. Ugotuj jego ulubioną potrawę lub zrób mu masaż tantryczny po ciężkim dniu pracy. On to z pewnością doceni.

7. Dajcie sobie trochę przestrzeni

Na początku wiele par jest sobą tak zauroczona, że chce spędzać razem cały swój czas. Może to być kuszące, ale uważaj, żeby nie wpaść w pułapkę. Większość z nas ma zna to uczucie, gdy koleżanka poznając chłopaka, zupełnie nie ma dla nas czasu.

Może sama tak kiedyś postąpiłaś. Ale są dwa ważne powody, dla których nie powinno się tak robić, pomijając fakt, że to zwyczajnie głupie zachowanie:

1) Twoi przyjaciele są ważną częścią twojego życia. Nawet jeśli jesteś podekscytowana swoim nowym związkiem, przyjaciele będą ci potrzebni, tak samo jak ty im.

Może nadejść taki dzień, że pokłócisz się ze swoim chłopakiem i będziesz chciała się komuś wygadać. Jeśli zerwałaś ostatnio kontakty ze swoimi koleżankami, może być ci trudno to nadrobić.

2) Ciągłe spędzanie czasu z chłopakiem może z początku wydać się świetne, jednak z czasem twoje życie może stać się zbyt „jednowymiarowe”. Poświęcając czas także swoim znajomym unikniesz sytuacji, w której zaczniecie się ze sobą nudzić, za to pozwolisz mu trochę za tobą zatęsknić.

8. Znajdź swoje szczęście

Jeśli twój partner jest twoim jedynym źródłem szczęścia, może to wywierać zbyt dużą presję na wasz związek.

Musisz się upewnić, że są także inni ludzie czy rzeczy, które cię uszczęśliwiają. W ten sposób, jeśli przechodzicie trudny okres w waszym związku, nie będzie to dla ciebie końca świata. Znajdziesz w sobie siłę, aby przetrwać te gorsze momenty.

9. Powiedz czego pragniesz

Częstym błędem, jaki popełniają osoby będące w związku jest to, że zakładamy, że partner zna nas bardzo dobrze i wie czego potrzebujemy, co czujemy. Bez względu na to, jak dobrze zna cię twój chłopak, nie będzie w stanie przewidzieć co ma robić lub co powiedzieć.

Zamiast się złościć, że nie robi tego czego oczekujesz, powiedz otwarcie czego tak naprawdę pragniesz. Sama będziesz zaskoczona jakie to łatwe i o ile lepiej będzie się czuć, zamiast oczekiwać, że on będzie ci czytał w myślach.

10. Zapytaj czego on pragnie

kobieta i mężczyzna w barze śmieją sieZłota zasada brzmi: “Traktuj innych tak, jak chciałbyś być traktowany.” Świetne podejście do związku, prawda? Jest jednak jeden poważny problem … nie każdy chce być traktowany w ten sam sposób.

Wiele sprzeczek pojawia się, gdy traktujesz swojego partnera tak, jak sama chciałabyś być traktowana, a nie tak jak on tego chce. Nawet jeśli masz dobre intencje, zapytaj swojego chłopaka, czego potrzebuje, zamiast z góry zakładać, że on chce tego samego co ty.

11. Wyraź swoje uznanie

I w końcu, jeden z największych problemów w związkach to bycie niedocenianym przez drugą osobę. Nie da się zbudować długotrwałego związku, jeśli twój partner nie czuje się doceniony.

Gdzieś po drodze zapominamy powiedzieć swojemu partnerowi, jaki jest wspaniały i jak nas uszczęśliwia. Jeśli naprawdę kogoś kochasz, to pewnie zrobiłabyś dla tej osoby wszystko.

Z pewnością nie byłoby ci miło, gdyby on nie zauważył lub nie docenił tego, co robisz. Więc nie zapomnij następnym razem docenić jego starań.

Podsumowując, każdy związek wymaga pracy. Jeśli naprawdę kochasz drugą osobę i jesteś pewna, że chcesz z nim być, musisz włożyć w to trochę wysiłku, tak samo jak w inne pasje w swoim życiu.

Warto przeczytać: Jak być idealną kobietą dla niego, rodziny i przyjaciół?

Jeśli jesteś gotowa na to wyzwanie, miej na uwadze powyższe wskazówki, które pomogą ci utrzymać szczęśliwy i zdrowy związek. I podziel się nimi z partnerem … jak by nie patrzeć, długotrwały związek wymaga zaangażowania obu stron.

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl