O szkodliwym wpływie alkoholu na nasze zdrowie wiemy całkiem sporo, przynajmniej teoretycznie. Bardzo często okazuje się jednak, że wiedza jest niekompletna, a w wielu przypadkach bazuje na popularnych mitach.

Warto je rozwiać i postawić na sprawdzone informacje. Podobna zależność dotyczy również odtrucia poalkoholowego.

Choć dostęp do niego staje się coraz łatwiejszy, wciąż wielu osobom wydaje się skomplikowaną, czasochłonną i kosztowną procedurą. W rzeczywistości wcale nie musi tak być.

Co na odtrucie alkoholowe?

negatywne-skutki-picia-alkoholu

Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Pierwsze napoje wyskokowe powstawały już w piątym tysiącleciu przed naszą erą na terenie Mezopotamii, informacje na ich temat znalazły miejsce nawet w słynnym kodeksie Hammurabiego. Podobnie jest również ze sposobami na radzenie sobie z nieodłącznie towarzyszącym mu zatruciem. Te niestety rzadko kiedy są skuteczne.

W dzisiejszych czasach na szczęście nie musimy iść na żadne kompromisy. Cała procedura może być w pełni bezpieczna, a szybkie odtrucie alkoholowe można przeprowadzić w domu dzięki firmom takim jak KacDoktor zajmującym się odtruciem alkoholowym.

Warto więc pomyśleć o nim po zbyt hucznej imprezie lub w przypadku przedłużającego się alkoholowego ciągu. Oczywiście dobrze poznać również inne sposoby na zniwelowanie negatywnych skutków nadużywania etanolu.

Dobrze dobrana kroplówka

Odtrucie poalkoholowe może przybrać różne formy. Profesjonaliści przeprowadzają je, wykorzystując w tym celu specjalnie dobrane kroplówki.

Duże ilości elektrolitów pomagają nawodnić organizm, antyoksydanty przyspieszają odtruwanie po alkoholu, a odpowiedni zestaw leków uspokajających i przeciwbólowych pomaga w zwalczeniu nieprzyjemnych objawów.

Dzięki temu czas potrzebny na przywrócenie cierpiącej osobie pełni sprawności jest bardzo krótki, a cała procedura wyróżnia się wysoką skutecznością i – co najważniejsze – bezpieczeństwem.

Właściwa suplementacja

W wyniku nadużywania alkoholu dochodzi do odwodnienia organizmu oraz zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej. Wypłukane minerały nie tylko powodują dyskomfort, który wiąże się m.in. z bólem mięśni, poczuciem rozdrażnienia i ogólnego osłabienia, ale może mieć również długofalowy wpływ na stan zdrowia i prowadzić do zdecydowanie poważniejszych problemów.

Na czym polega odtrucie alkoholowe? W znacznej mierze właśnie na uzupełnieniu poziomu minerałów. Możemy o to zadbać także samodzielne, choć skuteczność będzie niższa.

Warto suplementować magnez, potas oraz przyjmować mieszanki elektrolitów. Stałym partnerem powinna stać się także butelka wody z dużą zawartością minerałów.

Zdrowa dieta

Wpływ jadłospisu na funkcjonowanie naszego organizmu jest nieoceniony. Podczas odtruwania po alkoholu podaje się także wysokie dawki witaminy C, która jest naturalnym antyoksydantem wspierającym walkę z bardzo niebezpiecznymi wolnymi rodnikami powstającymi nie tylko w wyniku nadużywania alkoholu, ale również przyjmowania innych substancji.

Dobrze zbilansowana dieta, zawierająca dużo witamin i błonnika, może wesprzeć proces odtruwania po alkoholu.

Unikanie niektórych substancji

Równie ważne, jak to, co będziemy spożywać, okaże się również to, od czego się powstrzymamy. Lepiej więc zrezygnować z popularnego „klina”, który tylko zintensyfikuje zatrucie.

Negatywny wpływ na nasz stan będzie miała również kawa czy inne napoje zawierające kofeinę: choć dają nam energetycznego „kopa”, równocześnie wypłukują również magnez, którego poziom został zachwiany w wyniku imprezy.

Kontrolowanie spożycia alkoholu

Zależność jest bardzo prosta: im więcej alkoholu, tym większe zatrucie i jego wpływ na stan zdrowia oraz samopoczucie. Lepiej nie dopuszczać więc do stanów krytycznych i pić odpowiedzialnie.

Przede wszystkim należy unikać napojów pochodzących z niepewnych źródeł. Raz na jakiś czas warto również przeprowadzić profesjonalne odtrucie poalkoholowe: pozwoli to na przywrócenie organizmowi równowagi i polepszenie stanu zdrowia.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.