Obecnie technologia zapewnia nam wiele różnych rozwiązań, które ułatwiają nam życie. Czy wyobrażasz sobie podróż bez smartfona? Nawigacja, dostęp do Internetu, mapy, aplikacje do rezerwowania miejsc noclegowych – bez tego ani rusz!

Czy w na wyjeździe, w pracy, czy w czasie wolnym, różnego rodzaju aplikacje mogą nam naprawdę pomóc w organizacji życia, w nabywaniu nowych umiejętności i szlifowaniu obecnych.

Te sprytne programy, które ściągamy na komórki za pomocą kilku kliknięć, kryją w sobie olbrzymią moc!

Oczywiście obecnie możemy znaleźć nie tylko appki przeznaczone dla dorosłych, ale także te, których odbiorcą są dzieci. Choć warto jest ograniczać dostęp do smartfonów małym dzieciom i pilnować tego, co przeglądają, pamiętajmy, że pod odpowiednią kontrolą, takie aplikacje będą dla dzieci równie pomocne, co dla dorosłych.

Jeśli nie chcesz, aby dziecko spędzało zbyt dużo czasu przed ekranem, połącz przyjemne z pożytecznym! Aplikacje do nauki angielskiego to może być rozwiązanie dla Ciebie!

Przede wszystkim zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka

Aplikacje-do-nauki-angielskiego

Aby mieć pewność, że Twoje dziecko nie korzysta ze smartfona w sposób, którego nie pochwalasz, upewnij się, że na telefonie masz włączone odpowiednie funkcje. Opcja kontroli rodzicielskiej to absolutna podstawa!

Włącz na telefonie dziecka tę funkcję, by upewnić się, że Twoja pociecha będzie bezpieczna. Pobierając jakiekolwiek aplikacje, upewnij się, że są one oryginalne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł.

Aplikacje do nauki angielskiego dla dzieci są bezpieczne – jeśli pochodzą od sprawdzonych producentów. Warto o to zadbać także dlatego, gdy chcemy mieć pewność, że nasze dzieci uczą się prawidłowych zwrotów i słówek, a sama appka nie jest pełna błędów.

Jakie aplikacje do nauki angielskiego dla dzieci wybrać?

Jeżeli zastanawiasz się, jakie aplikacje do nauki angielskiego dla swojego dziecka wybrać, koniecznie sprawdź naszą listę poniżej!

  • Czy dana aplikacja jest darmowa? Choć większość aplikacji jest darmowa, to nie wszystkie. Niektóre mają podstawowe pakiety, które udostępniają za darmo, natomiast za przejście na wyższe, pełne wersje trzeba już zapłacić. Warto najpierw pretestować darmową appkę, a dopiero potem za nią zapłacić, jeśli okaże się warta swojej ceny. 
  • Czy aplikacja jest przeznaczona dla dzieci? Oczywiście starsze dzieci mogą uczyć się z aplikacji przeznaczonych dla dorosłych – ale dla bezpieczeństwa i czystego sumienia, lepiej jednak postawić na produkt przeznaczonych dla najmłodszych. Taka appka ma wtedy prostszy interfejs, a treści są dostosowane do odpowiedniego wieku.
  • Czy dana aplikacja ma przyjazny interfejs i posiada dużo gier? Jest to o tyle ważne, że małe dzieci mogą szybko się znudzić. Dlatego warto zadbać, aby miały szerokie pole wyboru. Aplikacje do nauki angielskiego zazwyczaj dysponują różnymi ciekawymi materiałami, grami i zabawami, które pozwolą dziecku czerpać przyjemność z nauki.
  • Czy wydawca aplikacji jest sprawdzony? Dobrze wybrać znaną firmę lub organizację, taką jak np. British Council. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wiedza zawarta apce jest zgodna z najlepszymi standardami.

Pamiętaj, że same aplikacje do nauki angielskiego to nie wszystko! Jeśli Twoje dziecko lubi technologię, wypróbujcie Novakid! To szkoła angielskiego dla dzieci online, która proponuje indywidualnie tworzone programy zajęć, dopasowane do potrzeb każdego dziecka z osobna! Z pewnością warto spróbować.

Podobne tematy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.