Aż 67% Polek preferuje gładką skórę miejsc intymnych. Czy brazylijska depilacja jest rzeczywiście tak dobra dla zdrowia Twojego ciała? Doktorzy ostrzegają, że wybierając brazylijską depilację, zwiększamy ryzyko wystąpienia infekcji w miejscu intymnym.

Pomijając już kwestię czy brazylijska depilacja jest zdrowa, czy nie, w której głosy są równo podzielone, przyjrzyjmy się samemu zabiegowi depilacji miejsca intymnego.

Bolesny zabieg usuwania owłosienia w miejscach intymnych

Jest to niesamowicie wrażliwa strefa, możesz się o tym przekonać, przy depilacji woskiem :) Eksperci twierdzą, że podczas odrywania plastra wosku, z którym wyrywane są włoski, dochodzi do zrywania wierzchniej warstwy naskórka, który jest jednym z elementów ochronnych kobiecych narządów rozrodczych.

Koniecznie sprawdź:

brazylijska-depilacja
Czy brazylijska depilacja jest bezpieczna?

Na pewno nie chcemy robić sobie żadnej krzywdy, ale co zrobić jeśli woskowanie jest jedną z najskuteczniejszych metod depilacji sfery intymnej? To proste, powierz swoją kobiecość specjalistom, którzy odpowiednio się nią zajmą.

Intymna podatność na infekcje

Zaraz po depilacji Twojej kobiecości dochodzi do zwiększenia ryzyka na infekcję. Do infekcji może dojść dosłownie wszędzie, nawet biorąc kąpiel w wannie (prysznic bezpieczniejszy), narażasz się na infekcję, infekcję, na którą jesteś teraz po depilacji dwukrotnie podatniejsza, do Ciebie oczywiście należy decyzja czy się depilować

Brazylijska depilacja uzależnia?!

To możliwe, zaraz po depilacji czujemy się czyściejsze i ładniejsze! Słyszałam nawet opinie, że niektóre kobiety czują się szczuplejsze w minutę po depilacji! Okej, każdy ma swoje zboczenia :)

Najczęściej, My kobiety poddajemy się brazylijskiej depilacji na życzenie partnera życiowego lub po prostu same się jej poddajemy, licząc na przypodobanie się naszej drugiej połowie. Na pewno depilacja brazylijska jest również dla nas samych poprawą samopoczucia i zwiększeniem pewności siebie.

Brazyliana, nieco więcej o niej…

Włoski po brazylianie odrastają po upływie 3-4 tygodni od depilacji. To cieszy, że mamy aż tyle czasu na cieszenie się nieobecnością włosków, za którymi nikt nie będzie tęsknił, prawda!?

Raz w miesiącu taki zabieg depilacji i wiele tygodni spokoju, to brzmi całkiem zachęcająco! z drugiej strony jednak to zwiększone ryzyko sfer intymnych nieco odstrasza…

A może macie jakieś doświadczenia, wskazujące, że nie ma czego się obawiać i BRAZYLIANA powinna zagościć w naszym życiu na dłużej?

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

  1. coś w tym jednak musi być bo moja kosmetyczka takiej depilacji nie poleca tłumacząc to infekcjami mimo iż mogłaby na niej więcej zarobić, mimo wszystko i tak stosuję często probiotyki ginekologiczne provag uzupełniające florę bakteryjną w okolicach intymnych w bakterie kwasu mlekowego przez to skutecznie chronię się przed infekcjami

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.