Depilacja stała się obowiązkiem współczesnych kobiet, ale wciąż odrastające owłosienie i potrzeba ciągłego powtarzania tej czynności może stać się uciążliwa dla każdej z nas. Istnieje na szczęście sposób, który umożliwia nam usunięcie naszego owłosienia na stałe.

Czym jest depilacja laserowa?

Jest to metoda usuwania owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę pacjentki i niszczy cebulkę włosa wraz z korzeniami.

Koniecznie sprawdź:

co-warto-wiedziec-o-depilacji-laserowej

Energia wytwarzana przez laser jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik włosa, zmienia się w energię termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa. Koniecznie sprawdź sposoby na wrastające włoski po depilacji!

Pierwszy zabieg wykonania takiej depilacji jest poprzedzany kontrolą lekarską, podczas której kosmetolog przeprowadza wykład, ocenia stan skóry i włosów oraz ich kolor.

Takie czynniki pozwolą na indywidualne dobranie lasera do potrzeb pacjenta.

Czy każdy może laserowo usunąć owłosienie?

Niestety nie każdy może zdecydować się na przeprowadzenie laserowej depilacji. Kobiety w ciąży oraz te karmiące piersią, osoby posiadające skaleczenia na ciele, choroby skórne takie jak łuszczyca, alergie skórne, opryszczka, oraz choroby takie jak cukrzyca i nowotwór, a także świeża opalenizna, zwłaszcza ta spowodowana opalaniem w solarium, nie mogą usunąć laserowo swoich włosów.

Osoby zażywające leki światło uczulające, antybiotyki, sterydy, stosujące kosmetyki z retinolem, kwasami owocowymi oraz te pijące napary z ziół, głównie dziurawca oraz nagietka, muszą koniecznie miesiąc przed zabiegiem zrezygnować z tego typu nawyków.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Przed wykonaniem zabiegu laserowego nie wolno pić alkoholu, należy umyć skórę mydłem, najlepiej łagodnym, wykonanym z naturalnych składników, bez dodatku chemii. Nie wolno używać kremów, mleczek, balsamów ani innych kosmetyków nawilżających skórę przed zabiegiem!

Lekarze pozwalają na wykonanie peelingu na skórę ewentualnie tydzień przed wykonaniem depilacji laserowej. Dzień wcześniej należy wygolić włosy maszynką jednorazową. Nie wolno używać do tego depilatorów.

Depilacja laserowa jest najskuteczniejsza w przypadku usuwania włosów z wysoką zawartością melaniny, czyli włosów ciemnobrązowych oraz czarnych. Włosy w kolorze blond czy rudym, mogą być bardzo trudne do usunięcia przez laser, a nawet często jest to niemożliwe.

Po wykonaniu pierwszego zabiegu, na ciele odrasta około 30-50 % włosków, dlatego niezwykle ważne jest powtarzanie go.

Często niezbędne jest przeprowadzenie 6-8 depilacji, w trzymiesięcznych odstępach, aby całkowicie pozbyć się owłosienia.

0 Udostępnień
Witajcie moje drogie! Mam na imię Maria, jestem redaktorem serwisu Kobieco.pl. Będę poruszać tematy bezpośrednio związane z kobietami, mężczyźni póki co Nas nie interesują :) jest to miejsce wyłącznie dla kobiet gdzie poczujesz się kobieco i nauczysz się być prawdziwą kobietą. Mam nadzieję, że moje artykuły spodobają się Wam, będę pisała jedynie na tematy na których się znam, żadnego lania wody i pisania pod publikę, z chęcią poruszę także tematy tabu. Zapraszam do lektury, do zobaczenia w komentarzach pod moimi artykułami! Tel. 0048789433444, email: Maria.Se@gmail.com

1 KOMENTARZ

  1. Jest to świetny zabieg bo tylko tym sposobem możemy pozbyć się trwale włosków U mnie skończyło się na 5 wizytach na Wąwozowej, zabieg wykonywałam na łydkach i pachach a skóra jest gładziutka. Wiem, że zdecyduje się też na bikini.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.