Zobacz co najlepsze jest na zmęczone oczy! W erze nowoczesnych technologii wielogodzinne wpatrywanie się w ekrany jest codziennością. W pracy długie godziny spędzamy w klimatyzowanych pomieszczeniach przed komputerem, w domu zasiadamy przed telewizorem, każdego dnia korzystamy ze smartfonów i tabletów. Nic dziwnego, że nasze oczy coraz częściej bywają zmęczone, podkrążone, zaczerwienione.

Możesz sobie pomóc stosując proste triki. Zacznij dbać o swoje oczy już w trakcie pracy, a znacznie poprawi się Twój komfort widzenia.

Jeśli Twoja praca wymaga korzystania z komputera przez kilka godzin dziennie zadbaj o relaksacyjne przerwy dla swoich oczu.

Co pół godziny odejdź od ekranu na 3 do 5 minut, pomrugaj, spójrz przez okno, postaraj się spojrzeć na coś w oddali na horyzoncie, a następnie omieć wzrokiem sąsiedni budynek, powtórz kilka razy.

Zmiana perspektywy patrzenia rozluźnia mięśnie oczu i usprawnia ich działanie.

Palming na relaks oczu?

Możesz też zastosować krótki palming, czyli relaks oczu za pomocą dłoni. Zamknij oczy i delikatnie zakryj je ułożoną w łódeczkę dłonią. Nie naciskaj na oczy, masz je tylko zasłonić.

Ta technika doskonale odpręża, usuwa zmęczenie oczu i nadaje spojrzeniu świeżość już po paru minutach. Większość z nas pracuje w klimatyzowanych biurach, co sprzyja wysuszeniu i podrażnieniu oczu.

Warto zaopatrzyć się w aptece w tak zwane sztuczne łzy i zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i pić dwa litry płynów dziennie.

Wracając z pracy do domu samochodem również możesz zadbać o komfort swoich oczu. Zapobiegniesz zmęczeniu wzroku unikając wpatrywania się jednostajnie w drogę. Staraj się zmieniać punkt odniesienia, krótko, ale często spoglądając raz bliżej raz dalej, raz nieco w prawo, raz nieco w lewo.

Po powrocie do domu, ponownie możesz wykonać krótki palming. Znaczną ulgę zmęczonym oczom przeniesie bez wątpienia chłodny okład. Schłódź specjalne żelowe okulary przez chwilę w lodówce i nałóż na oczy na kwadrans.

Taki zabieg doskonale radzi sobie z opuchlizną pod oczami, znużeniem, czy przekrwieniem oczu. Jeżeli nie masz takich okularów z powodzeniem możesz zastosować chłodny okład z torebek herbaty ekspresowej – czarnej lub zielonej.

Zawarte w herbacie taniny, uspokoją przekrwione i zmęczone oczy, a także skutecznie usuną opuchliznę na oczach.

Co jeszcze na zmęczenie oczu?

W walce ze zmęczeniem oczu pomoże też akupresura stóp. Strefy refleksyjne oczu znajdują się na stopach. Ich delikatny masaż wpłynie korzystnie na nasz wzrok.

Strefa refleksyjna prawego oka znajduje się na lewej stopie, a lewego na prawej. Są one umiejscowione u podstawy drugiego i trzeciego palca od strony podeszwy stopy.

Doskonałym panaceum na zmęczone oczy, są okłady z naparów ziołowych

To sprawdzony i skuteczny sposób stosowany z powodzeniem przez nasze babcie. Nasączone naparem ziołowym płatki kosmetyczne kładziemy na powieki na kilkanaście minut i relaksujemy się.

Świetlik lekarski

Niekwestionowanym liderem w tej kwestii, jest powszechnie wykorzystywany w preparatach do pielęgnacji okolic oczu, świetlik lekarski. Jest on bogaty w łagodzące podrażnienia magnez i miedź oraz bardzo cenne dla naszych oczu karotenoidy.

Napar ze świetlika lekarskiego jest skuteczny w przypadku zapalenia spojówek, alergii, łzawieniu oczu spowodowanemu ich wysuszeniem, a także przy zmęczeniu wzroku po długiej pracy przy komputerze i oglądaniu telewizji oraz po długim czytaniu przy słabym oświetleniu.

W postaci okładów równie dobrze sprawdzą się okłady z wywaru z czarnuszki siewnej, nagietka lekarskiego, rumianku pospolitego, trybuli ogrodowej, czy skrzypu polnego.

Nie masz w domu herbatki ziołowej, a chciałabyś doświadczyć dobroczynnego wpływu ziół na oczy? Zajrzyj do kuchennej szuflady z przyprawami i poszukaj w niej kminku.

Już starożytni Grecy i Rzymianie uważali, że kminek poprawia wzrok.

Napar z nasion kminku?!

Słaby napar z nasion kminku przyniesie ulgę zmęczonym oczom. Właściwości kminku są ogromne, niewiele ludzi o tym wie! Pamiętaj, że bardzo ważny dla zdrowia oczu jest odpoczynek i odpowiednia ilość snu.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

4 KOMENTARZE

  1. Często niestety mam zmęczone oczy, bo pracuję cały dzień przy kompie i do tego zaczęłam nosić soczewki i teraz jeszcze mam takie uczucie suchości. Dlatego zaczęłam regularnie stosować niebieski starazolin, czyli krople z kwasem hialuronowym, które dobrze nawilżają oczy i przynoszą błyskawiczną ulgę.

  2. Ja też używam tych kropli, chociaż dopiero od niedawna i jestem pod wrażeniem, jak bardzo poprawił się stan moich oczu dzięki nim. Nie tylko są wreszcie porządnie nawilżone, ale też nie dokuczają mi już żadne podrażnienia

  3. Krople nie pomagają na dłuższą metę. Najbardziej egzamin zdaje luteina. Okulista zalecił Gold Luteinę bo często oczy miałam suche, przy pracy na komputerze bolały, piekły przy sztucznym świetle. Po kilku tygodniach brania wszystkie problemy z oczami zniknęły.

  4. mi natomiast na zmęczone oczy najlepiej pomagają kropelki Starazolin. Szybko przynoszą ulgę i dzięki nim oczy już tak nie bolą. Zaraz po zakropleniu czuć ogromną różnicę i ulgę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.