Buty na obcasie dodają pewności siebie i kobiecości oraz pięknie modelują sylwetkę. Jest jednak jeden warunek – trzeba nauczyć się w nich chodzić, tak aby poruszać się z wdziękiem i gracją.

Nauka chodzenia w butach na obcasie nie jest trudna, lecz warto stosować się do kilku rad, aby stała się czystą przyjemnością.

Bez skoków na głęboką wodę

damskie-buty-na-obcasie

Większość kobiet chętnie wybiera dla siebie buty na wysokim obcasie, które uznawane są za synonim wdzięku i klasy. Niemniej jednak nie tędy droga, jeśli do tej pory nie chodziłyśmy na obcasach bądź od dawna nie miałyśmy na sobie tego typu obuwia.

Warto trzymać się tej rady z dwóch powodów. Przede wszystkim łatwo możemy zniechęcić się do szpilek, które osiągają naprawdę dużą wysokość, po drugie natomiast możemy w ten sposób zrobić sobie krzywdę, na przykład skręcając kostkę.

Chcąc nauczyć się chodzić w butach na obcasie, nie rzucamy się na głęboką wodę. Zdecydowanie lepiej zacząć od niewielkich podwyższeń, na których poczujemy się stabilnie.

W tym celu warto wybrać się do sklepu i sprawdzić, który rozmiar obcasa będzie dla nas idealny. Niektóre kobiety zaczynają od 5 cm, inne wybierają nieco wyższe buty, w zależności od tego, jakie mają doświadczenie z obcasami.

Możemy również spróbować zacząć z butami na słupku, aby z czasem przejść do cienkich szpilek. Takie rozwiązanie wydaje się dobre dla kobiet, które do tej pory nie chodziły w butach na obcasie.

Dzięki temu na początku poczujemy zdecydowanie większą stabilizację. Buty na obcasie damskie o różnych krojach znajdziemy w sklepach CCC. Sprzedaż prowadzona jest zarówno stacjonarnie, jak i online. Duży wybór sprawia, że bez względu na to, czy poszukujemy obuwia “dla początkujących”, czy też dla nieco bardziej zaawansowanych, z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Nie martwmy się również tym, że w naszej szafie pojawi się spora liczba butów – będziemy mogły dobierać je stosownie do okazji, a niższe obcasy mogą nam posłużyć jako buty zamienne.

Małe kroczki do celu

Mówi się, że małymi kroczkami można swobodnie dojść do celu. Można też stwierdzić, że to właśnie jest kwintesencją chodzenia w butach na obcasie. Jeśli jesteśmy przyzwyczajone do szybkiego chodu i stawiania dużych kroków, to będziemy musiały zmienić styl poruszania się.

Duże kroki można stawiać bez żadnego problemu w płaskim obuwiu, jednak buty na obcasie wymagają małych, bardzo kobiecych kroczków. Niestety, bieganie w nich jest całkowicie wykluczone, dlatego jeśli naprawdę się spieszymy, dobrze założyć inne obuwie. Chodzenie małymi krokami sprawia, że poruszamy się z gracją, a także dbamy o swoje bezpieczeństwo.

Jednocześnie do minimum ograniczamy ryzyko skręcenia kostki czy upadku, zwłaszcza jeśli idziemy po nierównej powierzchni. Nauka stawiania małych kroków wcale nie jest trudna, zwłaszcza że przy wyższych obcasach zwyczajnie niemożliwe jest szybkie chodzenie.

Buty (odrobinę) za duże

Nie każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, jaki jest sekret gwiazd, które na co dzień poruszają się w butach na naprawdę wysokich obcasach. Otóż najczęściej wybierają one dla siebie obuwie, w których odczuwają delikatny luz.

Wychodząc rano z domu, możemy mieć wrażenie, że są one na nas za duże, jednak z biegiem kolejnych godzin szybko przekonamy się, że to był doskonały wybór. Nasza stopa w ciągu dnia puchnie, co jest zupełnie naturalne, zwłaszcza jeśli znajduje się w nietypowej dla siebie pozycji.

Jeśli wybierzemy opinające buty, to szybko okaże się, że te nas uwierają, a my nie potrafimy się w nich prawidłowo poruszać. Jeśli więc chcemy poczuć się pewniej, wybierzmy buty, w których czujemy lekki luz. Nie chodzi o to, aby były one rozmiar czy dwa za duże – szacuje się, że pół rozmiaru w zupełności wystarczy.

Podobne tematy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.