Ćwiczenie dna miednicy jest ważne nie tylko z powodu dbania o dobrą jakość i satysfakcję ze stosunków seksualnych. Takie działania są przydatne zarówno dla kobiet, jak i w przypadku mężczyzn.

Dzięki nim trudniej np. o kłopoty z nietrzymaniem moczu. Co jeszcze warto wiedzieć o mięśniach Kegla i ich ćwiczeniach?

Ćwiczenie mięśni Kegla stało się popularne w ostatnich latach. Związane jest to z przekonaniem, że praca nad nimi pozwala na radzenie sobie z problemami w osiąganiu satysfakcji seksualnej.

Ćwiczenia-dna-miednicy

Może tu pomóc także wibrator dla par. Nie jest to jednak jedyna korzyść z takich działań. Czemu jeszcze warto ćwiczyć dno miednicy?

Za  co odpowiadają mięśnie Kegla?

Ćwiczenia dna miednicy zyskały rozgłos kilka lat temu. Ich popularność wspomógł fakt, że nie są trudne. Dodatkowo dają rezultaty już po regularnie krótkim czasie. Mięśnie dna miednicy, inaczej zwane mięśniami Kegla, to przynajmniej kilka istotnych struktur takich, jak choćby mięśnie:

  • dźwigacz odbytu;
  • zwieracz zewnętrzny odbytu;
  • guziczny;
  • cewki moczowej;
  • poprzeczny powierzchowny krocza;
  • kulszowo-jamisty;
  • poprzeczny głęboki krocza.

Mięśnie Kegla odpowiadają m.in. za podtrzymywanie od spodu struktur jamy brzusznej. Dzięki nim prawidłowo funkcjonują zwieracze, kręgosłup zaś posiada odpowiednią stabilizację. Dzięki nim możliwy jest naturalny poród dziecka.

Oczywiście mają też wpływ na odczuwanie satysfakcji seksualnej, ale zdecydowanie nie jest to ich jedyna rola. Wykonywanie ćwiczeń jest  przy tym dość proste – można do niego wykorzystać np. kulki gejszy, które można znaleźć np. w sexshopie.

Warto przy tym dodać, że ćwiczenia na mięśnie dna miednicy mogą być bardzo pożyteczne także w przypadku mężczyzn. Zadaje się tym samym kłam fałszywemu przekonaniu, że to zajęcie wyłącznie dla kobiet. Również panowie posiadają je w swoim ciele. Mięśnie Kegla odgrywają tu tę samą rolę.

Czemu warto praktykować ćwiczenia dna miednicy?

Dlaczego mięśnie Kegla warto regularnie ćwiczyć? Zasadniczym celem takiej aktywności jest poprawienie ukrwienia w dolnej części brzucha. Rezultatem regularnych ćwiczeń już po niedługim czasie będzie wzmocnienie mięśni i znacząca poprawa ich elastyczności.

Dodatkowym bonusem jest tutaj poprawa funkcjonowania wszystkich narządów, które znajdują się tuż obok mięśni Kegla.

Z czasem przychodzi poprawa sprawności seksualnej. Wyćwiczone mięśnie pozwalają na bardziej intensywne odczuwanie orgazmu. Dzięki większym możliwościom tej partii umięśnienia możliwe jest ubogacenie życia seksualnego. W przypadku pań mięśnie Kegla w dobrej formie pomagają w bezproblemowym odbyciu naturalnego porodu.

Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn ćwiczenia dna miednicy odgrywają bardzo ważną rolę w profilaktyce nietrzymania moczu. Ta przykra przypadłość dotyka osoby w różnym wieku.

Dzięki ćwiczeniu mięśni Kegla łatwiej jest zapanować nad zwieraczami. Jednocześnie korzystne jest jednak oczywiście trenowanie całego ciała. Z pewnością warto postępować w myśl zasady, że w zdrowym ciele zdrowy duch’’.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.