Sprzedaż sprzętu do fitness to jeden z najbardziej dochodowych interesów. Bywa, że kawałek żelaza lub plastyku kosztuje krocie, tylko dlatego, że jest w modzie. Ale czy naprawdę potrzeba tego wszystkiego?

Jedyne czego potrzebujesz do treningu to…

Jeśli chcesz zacząć ćwiczyć i zastanawiasz się czego w pierwszej kolejności najbardziej potrzebujesz, to wiedz, że nie można tego kupić. To motywacja! Jeśli ją posiadamy to nie potrzeba właściwie nic więcej, bo do ćwiczeń konieczne jest już tylko ciało, które posiada każdy. Jeśli nie ma odpowiedniej motywacji, to nawet sprzęt z najwyższej półki pójdzie do kąta, a nawet nie użyty ani razu. Czy warto wydawać ciężko zarobione pieniądze na coś, czego nigdy się nie użyje?

Większość osób odpowie, że nie ma to żadnego sensu i mają rację. Wielcy sportowcy najczęściej zaczynali od zera, do dyspozycji mieli tylko siebie i swoją chęć osiągnięcia czegoś. Zaszli daleko, właśnie dzięki temu, że realizowali swoje plany z konsekwencją. Nie trzeba być bogatym, by uprawiać sport. On jest za darmo!

Przedmioty codziennego użytku zastępujące profesjonalny sprzęt z siłowni!

Niektóre ćwiczenia wymagają rzeczywiście wykorzystania pewnych narzędzi, aby były poprawnie wykorzystane. Dla chcącego jednak nic trudnego. Przedmioty codziennego użytku z łatwością będą mogły zastąpić najbardziej wyrafinowany sprzęt. W wielu przypadkach najlepszym wspomagaczem jest na przykład zwykłe krzesło. Osoby, które chciałby zacząć budować mięśnie mogą do treningu wykorzystać po prostu własny ciężar ciała, lub napełnić dwie butelki wodą. Będą to na początek idealne ciężary.

Następnie wykorzystać można na przykład torbę podróżną wypełnioną cięższymi przedmiotami. Pociąganie i pompki są równie skuteczne jak podnoszenie ciężarów. Ćwiczenia można również wykonywać z pomocą innych, na przykład dzieci lub lżejszych osób, które będą pełniły rolę większego obciążenia. Aby uprawiać ćwiczenia na skakance najlepiej wybrać kawałek liny lub sznura, którego końce przypalamy przy pomocy zapalniczki.

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl