Dziś pokażę Ci, jak i czym zmyć farbę do włosów ze skóry. Jeśli farbujesz włosy w domu lub dopiero zamierzasz to robić, to wiedz, że największą bolączką zawsze staje się usuwanie farby ze skóry.

Bardzo ciężko jest upilnować, by się nie poplamić, świetnym rozwiązaniem jest zakup specjalnych preparatów, dzięki który z łatwością usuniesz plamy z farby do włosów, jeśli jednak nie zdążyłaś takiego preparatu kupić, to pozostają Ci domowe sposoby na usuwanie tych plam.

Dzięki poniższym sposobom usuniesz plamy z palców, linii włosów, uszu, czy z innej części ciała, która miała kontakt z barwnikiem (farbą do włosów).

Ważna wskazówka na początek: Aby zmyć farbę do włosów ze skóry, staraj się robić to w rękawiczkach, aby jeszcze bardziej nie poplamić się.

usuwanie-plam-po-farbie-do-wlosow

Zmywanie farby do włosów farbą do włosów

Zafarbowana skóra po farbowaniu włosów to jak pisałam naprawdę ciężki problem, na szczęście możesz pozbyć się plam, stosując właśnie farbę, którą się pobrudziłaś.

jak-czym-zmyc-farbe-do-wlosow-ze-skory

Użyj resztki farby do włosów i rozprowadź ją na poplamionej skórze. Następnie wmasowuj część farby w poplamioną skórę przez 2 do 3 minuty. Jeśli próbujesz pozbyć się poplamionych palców, po prostu zanurz je w farbie. Następnie wcieraj barwnik w poplamioną skórę przez 2–3 minuty, aby doszło do rozrzedzenia barwnika.

usuwanie-farby-do-wlosow-ze-skory-2

Zetrzyj farbę do włosów za pomocą ściereczki zamoczonej w wodzie z mydłem, najlepiej użyj niepotrzebnej już ściereczki, którą będziesz mogła później wyrzucić. Wycieraj skórę ściereczką do momentu, aż całkowicie usuniesz barwnik.

usuwanie-farby-do-wlosow-ze-skory-3

Na koniec spłucz bieżącą wodą miejsce, gdzie doszło do poplamienia. Jeśli nadal widzisz plamę po farbie do włosów, być może będziesz musiała wypróbować kolejną metodę, oto ona:

Zmywanie farby do włosów sodą

Czym usunąć farbę do włosów ze skóry? świetnie do tego celu nadaje się mieszanka sody i płynu do rąk. Zobacz jak krok po kroku wyczyścić plamy po farbie do włosów:

jak-usunac-farbe-do-wlosow-ze-skory

Zmieszaj ze sobą sodę i płyn do rąk (może też być płyn do naczyń). Soda jest łagodnym środkiem ściernym, którym można szorować naskórek, ścierając tym samym pigment do farbowania włosów.

Dobrze jest wspomóc sodę płynem do mycia rąk lub płynem do naczyń, który zawiera cytrynę, ponieważ cytryna ma właściwości wybielające i plama po farbie do włosów będzie jeszcze mniej widoczna.

jak-usunac-farbe-do-wlosow-ze-skory-2

Nałóż na plamę po farbie przygotowaną pastę i przed 2 minuty wcierają ją w skórę okrężnymi ruchami.

jak-usunac-farbe-do-wlosow-ze-skory-3

Następny krok to wytarcie przygotowanej pasty mokrą ściereczką. Konieczne może być kilkukrotne płukanie ściereczki, aby całkowicie usunąć pastę ze skóry.

jak-usunac-farbe-do-wlosow-ze-skory-4

Ostatni krok to umycie poplamionej farbą do włosów skóry. Najlepiej zrobić to ciepłą bieżącą wodą, skóra po umyciu może wyglądać na podrażnioną, jest to efekt tarcia naskórka pastą z sody. Na szczęście zaczerwienienie na skórze powinno zniknąć już po kilku godzinach.

Jeśli ten sposób na usunięcie plam po farbie do włosów ze skóry także nie zadziałał, to czas na kolejny domowy sposób:

Pasta do zębów, oleje i detergenty

Jeśli zastanawiasz się, czym zmyć farbę do włosów ze skóry, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość, bo specyfików użyć możesz kilku:

  • pasta do zębów,
  • płyn micelarny,
  • oliwa z oliwek,
  • olejek kokosowy,
  • oliwka dla dzieci,
  • płyn do naczyń,
  • płyn do demakijażu,
  • inne lekkie domowe detergenty.

plamy-po-farbie-do-wlosow

Jeśli plama po farbie do włosów znajduje się na twarzy, użyj najpierw delikatniejszych substancji jak np. olej kokosowy lub pasta do zębów, ponieważ mniej prawdopodobne jest, że będą one podrażniać wrażliwą skórę na twarzy.

Każda pasta do zębów będzie dobrze działać, ale ta z dodatkiem sody oczyszczonej może być jeszcze bardziej skuteczna w eliminacji barwnika z powierzchni skóry.

plamy-na-skorze-po-farbie-do-wlosow

Jeśli delikatne substancje nie są w stanie zmyć plamy po farbie do włosów, to czas na nieco mocniejszy środek w postaci detergentu (płyn do naczyń, płyn micelarny, płyn do demakijażu itd.).

jak-zmyc-farbe-do-wlosow

Nałóż detergent na wcześniej zwilżoną ściereczkę i masuj poplamioną farbą skórę przez 2 minuty. Jeśli plama jest trudna do usunięcia, to pozostaw detergent na skórze na 1 lub 2 minuty.

Unikaj szorstkiego i ostrego szorowania naskórka, ponieważ możesz podrażnić lub uszkodzić swoją skórę.

jak-zmyc-farbe-z-wlosow-szybko

Koniecznie spłucz pod kranem powierzchnię skóry ciepłą bieżącą wodą. Jeśli po wyschnięciu skóry nadal widzisz plamę po farbie do włosów, być może będziesz musiała ponownie przeprowadzić zabieg czyszczenia lub wypróbować inną substancję, jak np.:

Zmywacz do paznokci i lakier do włosów

Jak zmyć farbę z włosów szybko? tutaj z pewnością przyda Ci się zmywacz do paznokci, lakier do włosów i wacik kosmetyczny. Niestety są to rozwiązania dość inwazyjne.

Jeśli plamy po farbie do włosów występują na wrażliwej skórze twarzy, to raczej nie powinnaś używać tych produktów, bo może dojść do poważnego podrażnienia cery.

Jeśli natomiast chodzi o zmywanie farby do włosów ze skóry w okolicy szyi, uszu, czy dłoni, to nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać któryś z tych specyfików. Pamiętaj, że po czyszczeniu skóry, powinnaś to miejsce posmarować kremem, który nawilża i łagodzi.

Popiół z papierosa

Już w latach 70-tycha XX wieku stosowano popiół papierosowy na plamy po farbie do włosów. Aby pozbyć się plamy na skórze, weź odrobinę popiołu z papierosa i nałóż go bezpośrednio na plamę, wcierają go w to miejsce.

Popiół z papierosa ma podobne co soda i pasta do zębów właściwości ścierające, tylko że są one jeszcze delikatniejsze.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że wiesz już jak zmyć farbę do włosów ze skóry i czym to zrobić, by zabieg przyniósł pożądane efekty. Jedyne, na co musisz uważać, to skóra na twarzy, która w reakcji na różne substancje może ulec podrażnieniu.

Jeśli czyszczenie skóry z farby do włosów przeprowadzasz właśnie na twarzy, to nie zapomnij na koniec użyć kremu nawilżająco-łagodzącego, aby zniwelować działanie substancji chemicznych.

PS. często pytacie jak zmyć farbę do włosów z paznokci, tutaj sprawa jest prosta, bo wystarczy użyć zmywacza do paznokci, jest na tyle silny, że spokojnie poradzi sobie z zaplamionymi paznokciami…

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.