Dziś podpowiem Ci jak przeprowadzić olejowanie włosów na ciepło. Na pewno dobrze wiesz, że właściwa pielęgnacja włosów pomaga utrzymać zdrowe, lśniące i błyszczące włosy. Często używacie kosmetyków do pielęgnacji włosów, które kupujecie w drogeriach, bardzo często bywa tak, że oprócz nadania włosom wyglądu, nie robią nic innego.
Kosmetyki do włosów nie mogą być zatem jedynym sposobem dbania o włosy. Zrób czasem dla włosów coś, co naprawdę odżywi je, nawilży i doda im prawdziwego kopa!
Olejowanie włosów ciepłym olejem kokosowym
Spis treści
Kup olej kokosowy. Jest dostępny w sekcji spożywczej w wielu marketach, ponieważ okazał się zdrową alternatywą dla olejów roślinnych.
Jeśli chodzi o zdrowotne właściwości oleju kokosowego i jak można go użyć, opisałam w podlinkowanym artykule, naprawdę warto tam zajrzeć i sprawdzić, w czym może pomóc nam olej kokosowy.
- Olej kokosowy jest zwykle sprzedawany w słoiku. Jest w formie stałej, a po nałożeniu go na dłoń, zamienia się w ciekły tradycyjny olej. Olej kokosowy rozpływa się w stosunkowo niskiej temperaturze.
- Można również użyć oliwy z oliwek. Oliwa z oliwek jest naturalnym środkiem nawilżającym i może pomóc w walce z łupieżem, ale nie ma właściwości konserwujących, które ma olej kokosowy.
Jak zrobić olejowanie włosów ciepłym olejem kokosowym?
Pierwszy krok to umycie włosów przed olejowaniem. Umyj włosy tego samego dnia, w którym masz zamiar przeprowadzić olejowanie włosów, włosy muszą być świeże i w miarę czyste.
Unikaj także w tym dniu, stosowania różnych kosmetyków do włosów, jakakolwiek dodatkowa warstwa na włosach, ograniczy wchłanianie przez włosy oleju kokosowego do mieszków włosowych, a przecież na tym zależy nam najbardziej!
Zagotuj w rondlu 250 ml wody.
Rozgrzej olej kokosowy, mocząc go w gorącej wodzie. Weź 2 łyżki (30 ml) oleju kokosowego i przełóż go do małej miseczki lub kubka. Miseczkę umieść w gorącej wodzie.
[irp posts=”10716″ name=”Pielęgnacja włosów o różnym stopniu porowatości”]
- Dodaj 1 łyżkę (15 ml) oliwy z oliwek, jeśli skóra jest sucha lub masz łupież.
- Dodaj 1 łyżkę (15 ml) oleju jojoba w przypadku problemów z grzybicą. Olej Jojoba jest naturalnym środkiem grzybobójczym.
- Odczekaj, aż olej się wystudzi przez kilka minut, ma być ciepły, ale nie gorący. Nie chcesz przecież poparzyć się gorącym olejem.
Aby olejowanie włosów na ciepło olejem kokosowym dało najlepsze efekty, zadbaj, aby włosy były wilgotne, ale nie ociekające z wody.
Teraz wykonaj masaż włosów, zanurzając palce w ciepłym oleju kokosowym. Spraw, aby włosy na całej długości nasączyły się olejem, od nasady włosów po ich końcówki.
Następnie ogrzej ręcznik suszarką do włosów. Owiń włosy ręcznikiem i pozwól, aby spędziły w cieple około 20 minut. Jest to najistotniejszy etap dla włosów. W tym momencie wchłaniają one wszystko, co najlepsze w oleju kokosowym.
Po upływie 20-30 min spłucz włosy ciepłą wodą. Zimna woda nic nie da, ponieważ olej zacznie gęstnieć i nie będziesz w stanie pozbyć się jego nadmiaru z włosów.
Olejowanie włosów na ciepło należy przeprowadzać raz w miesiącu, aby utrzymać efekt lśniących i delikatnych w dotyku włosów. Białko, którym nasączyłaś struktury swoich włosów, ma to do siebie, że po pewnym czasie ulatnia się, dlatego tak ważna jest systematyczność olejowania włosów!
[irp posts=”6579″ name=”Jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną?”]
Olejowanie włosów ciepłym olejem kokosowym to efekt pięknych włosów niemal z dnia na dzień!
Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:
- Olejowanie włosów – przydatne triki, o których MUSISZ wiedzieć!
- Czym olejować włosy? koniecznie sprawdź!
- Szampony bez SLS [RANKING 2019] (ratuj włosy, póki jeszcze nie jest za późno!)
- Botoks na włosy [RANKING ampułek] efekty + cena + instrukcja
W kwestii olejowania włosów są z tego co wiem chyba tylko dwie metody: olejowanie włosów na sucho i olejowanie włosów na ciepło. Najlepiej na moich włosach sprawdza się olejowanie włosów na sucho na noc i mycie włosów rano po przebudzeniu. Czasem też do odżywki do włosów lub do szamponu dodaję olej, np. olej kokosowy, mieszankę taką nakładam tuż przed myciem włosów. Co do olejowania na ciepło to także mam małe doświadczenie, zdarzyło się, że 2-3 razy olejowałam włosy i skórę głowy na ciepło, letnim olejem kokosowym. Olejowanie na ciepło ma ten PLUS, że pod wpływem ciepła, łuski włosów rozszerzają się i wtedy mamy szansę na “doprowadzenie” do głębokiej warstwy włosa składniki odżywcze które znajdują się w oleju który właśnie stosujemy. Składniki wnikają w strukturę włosa dość głęboko, zwykłym olejowaniem na sucho nie uzyskamy tak dobrych efektów olejowania. Ważne żeby nie zapomnieć o zamknięciu łuski włosa. Wystarczy przepłukać wtedy włosy chłodnym strumieniem wody i łuski błyskawicznie zamkną dostęp do wnętrza włosów.
JA olejuję włosy na ciepło w ten sposób: Mieszam dwa rodzaje olejów, portugalską oliwę i olejek ajurwedyjski Orientana. Nastawiam garnuszek z wodą na gaz i do słoiczka wlewam wspomniane oleje, mieszam je i wstawiam słoiczek do garnka z wodą aby rozgrzać nieco oleje. Uważajcie aby olej nie nabrał zbyt wysokiej temperatury bo poparzycie sobie skórę głowy. Olejowanie włosów rozpoczynam od odsączenia włosów nadmiaru wody, włosy mają być mokre ale nie ociekające wodą. Olejuję włosy i skórę głowy po czym robię koczek z włosów i nakładam czepek na głowę, aby jeszcze na chwilę utrzymać wysoką temperaturę oleju. Czekam wtedy leżąc w wannie i czekając aż upłynie około 20-30 minut. Po tym czasie spłukuję włosy pod ciepłą bieżącą wodą i przechodzę do etapu zemulgowania oleju, nakładam wtedy balsam. Wmasowuję go we włosy i skórę głowy tak jak szampon podczas mycia włosów. Teraz płuczę włosy szamponem hennowym. Na koniec wykonuję płukanie włosów chłodną wodą. Tak u mnie wygląda olejowanie włosów na ciepło :D a Wy jak to robicie?
Sposoby na olejowanie włosów są przeróżne, każda z Nas ma pewnie swoje triki które dobrze działają na włosy. Często na blogach pada pytanie które olejowanie jest lepsze, olejowanie tradycyjną metodą czy olejowanie na gorąco. Można się pokusić o stwierdzenie, że obie metody olejowania włosów sprawdzają się równie dobrze. Kuracja olejowania włosów dobrze regeneruje włosy, przyspiesza ich porost, pielęgnuje skórę głowy i znacznie poprawia kondycję włosów… Wg mnie bez względu którą metodę olejowania włosów wybierzemy, najbardziej liczy się jednak jakie olejki użyjemy do olejowania! Na pewno mogę Was tu i teraz przestrzec aby nie używać gotowych mieszanek olejków kosmetycznych! Duuuużo lepsze efekty olejowania włosów da Wam samodzielne dobranie olejków ze względu na porowatość Waszych włosów. Ile oleju nakładać na włosy? na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi! podczas gdy na cienkie i rzadkie włosy wystarczy jedynie kilka kropel, to na włosy grube i gęste potrzebnych będzie kilka łyżek oleju! Jeśli masz przed sobą pierwsze olejowanie kosmyków, to zacznij od jak najmniejszej ilości oleju nakładanego na włosy, jeśli będzie za mało, następnym razem przygotuj nieco więcej… jak długo trzymać olejek na włosach? na to pytanie też nie da się odpowiedzieć, wszystko zależy od tego jak bardzo włosy były/są zniszczone! czy szybką chłoną kosmetyki, czy potrzebna im jest intensywna odbudowa. Jeśli nie wiesz jak długo trzymać olejek na włosach to pamiętaj, że im włosy dłuższe i grubsze, tym dłużej potrzebują sączyć olej z włosów! Dla bezpieczeństwa można wykonać olejowanie włosów nocą! pozostawiając naolejowane włosy. Czym zmyć olejek do włosów? tu także zależy jaką mieszankę olejków kosmetycznych sporządziłaś, jeśli była to ciężka i tłusta mieszanka olejów to do spłukania ich użyj szamponu, bo sama ciepła czy gorąca woda nie pomoże! Wiedz, że większość szamponów oczyszczających włosy ma właściwości wysuszające, więc nie przesadzaj z ich stosowaniem.
Hej mam na imię Kasia i bardzo sobie chwalę Olejowanie włosów na gorąco, zauważyłam lepsze efekty niż olejowanie zimnym olejem – czyli tradycyjne olejowanie. Do olejowania na gorąco polecam używać następujące olejki kosmetyczne: olejek kokosowy, olejek jojoba, olejek sezamowy, olejek rycynowy i olejek z awokado. Gdy sporządzisz mieszankę z ww olejków, możesz także dodać niektóre zioła, wzmocnią one efekt olejowania na gorąco. Nie zapomnijcie, że niektóre zioła rozjaśniają włosy więc dobierajcie je z głową i chyba że zależy Wam na rozjaśnieniu koloru włosów :-) Jeśli zastosujecie produkty: szałwia, pokrzywa, mielona kawa czy szałwia to podkreślicie swój dotychczasowy kolor włosów. JEśli macie blond włosy to stosujcie nagietek, rumianek, goździk lub rabarbar. Dla rudzielców sprawdzą się takie zioła jak rumianek, koniczyna czerwona czy hibiskus. Jeśli zależy Wam na rozjaśnieniu przy okazji włosów to zastosujcie: szałwię, pietruszkę, oczar, gałkę muszkatołową czy rozmaryn.
Jak olejować krótkie włosy na gorąco? pozdr.