Olejek z drzewa herbacianego to doprawdy niezwykły eliksir. Jego zastosowanie ma się dobrze już od wielu stuleci i nie zdezaktualizowało się po dziś dzień. Jakie jest to jednak zastosowanie? Cóż… w tym rzecz, że mowa o całej, długiej liście zastosowań! Nie chodzi tu zresztą jedynie o jego właściwości lecznicze, ale też takie, które świetnie przydadzą się podczas różnych, prozaicznych czynności domowych.

Oczywiście, najbardziej interesuje nas aspekt prozdrowotny olejku z drzewa herbacianego, i to na nim głównie się w tym tekście skupimy. Ten naturalny specyfik cechuje się bowiem m.in. działaniem antywirusowym i przeciwbakteryjnym, dzięki czemu kaszel, katar czy ból gardła mogą odejść w zapomnienie.

olejek-z-drzewa-herbacianego
Olejek z drzewa herbacianego – poznaj właściwości i zastosowanie!

Podobnie z wieloma problemami dermatologicznymi. Olejek z drzewa herbacianego to naturalny pogromca wielu zdrowotnych kłopotów.

Olejek z drzewa herbacianego na paznokcie

Grzybica paznokci nie należy do miłych zjawisk. Aby jej uniknąć lub pozbyć się tej przypadłości, wystarczy smarować dotknięte grzybicą paznokcie. Trzeba wykonywać to do dwóch razy dziennie, a okres dwóch miesięcy to minimum takiej praktyki.

Dlaczego wymaga to tyle czasu? Ponieważ aby grzybica została w pełni “wykorzeniona”, płytka paznokcia musi zregenerować się do cna. Warto jednak zachować konsekwencję – wtedy efekty będą pewne.

Olejek na trądzik

Jeśli chodzi o trądzik, olejek z drzewa herbacianego jest po prostu niezastąpiony. Sporo jest medykamentów poświęconych tej przypadłości, ale po co po nie sięgać, skoro olejek wyeliminuje ją przy zachowaniu pełnej zgodności z naturą?

Oczywiście, naturalność nie determinuje automatycznie braku jakiejkolwiek szkodliwości; możemy wykazywać alergię, dlatego najlepiej jest w pierwszej kolejności przetestować olejek na niedużej powierzchni skóry (np. za uchem).

Gdy okaże się, że objawy alergiczne nie występują, możemy spokojnie aplikować olejek na obszary skóry zmienione chorobowo. Róbmy to rano i wieczorem i pamiętajmy, by olejku z drzewa herbacianego nie spłukiwać!

Olejek jako środek na komary

Owszem – olejek z drzewa herbacianego doskonale odstrasza te paskudne insekty. Aby się o tym przekonać, weźmy dużą butelkę wyposażoną w spryskiwacz, wlejmy 60 ml olejku, resztę zalejmy wodą i energicznie wstrząśnijmy.

Tak oto sporządziliśmy świetny odstraszacz tych lotnych wampirów, ale uwaga – podobnie, jak w przypadku środka leczącego na trądzik, dobrze jest najpierw przetestować olejek na fragmencie skóry, by upewnić się, że nie jesteśmy uczuleni.

My mamy tylko zyskać, to komary powinny stracić. Próba antyalergiczna; w kolejnych omawianych przykładach nie będziemy już o niej wspominać…

Olejek z drzewa herbacianego na grzybicę stóp

Obszary skóry zainfekowane grzybicą musimy smarować olejkiem maksymalnie do trzech razy podczas dnia. Jak długo? Gdy symptomy grzybicy znikną całkowicie, uskuteczniajmy ten zabieg jeszcze przez następne dwa tygodnie. Taki okres jest konieczny dla gwarancji, że grzybica została wyleczona u fundamentów, a nie jedynie powierzchownie.

Na zapalenie dziąseł

Któż by pomyślał! Od problemów skórnych do zapalnych. Jak olejek z drzewa herbacianego sprawdza się w zapaleniu dziąseł? Bardzo prosto; doświadczymy jego leczniczych właściwości, biorąc szklankę z wodą i dodając do niej zaledwie parę kropel olejku. Wtedy wystarczy całość wymieszać i płukać takim roztworem jamę ustną przynajmniej kilka razy w trakcie dnia. Rezultaty będą odczuwalne bardzo szybko.

Skuteczny środek na kurzajki

W ten sposób znowu wróciliśmy do kłopotów skórnych. Z kurzajką obchodzimy się bardzo podobnie, co i w uprzednio opisanych schorzeniach dermatologicznych. Na kurzajkę należy nałożyć parę kropelek z olejku drzewa herbacianego i robić to zarówno rano, jak i wieczorem. Po pewnym czasie kurzajka po prostu odpadnie i dowiedzie skuteczności olejku.

Właściwości olejku drzewa herbacianego na łupież?!

W naszym zestawieniu właściwości olejku drzewa herbacianego nie mogło zabraknąć tej jakże powszechnej zmory. By pozbyć się “sztucznego śniegu” na kołnierzach, wystarczy wmasować olejek w skórę głowy, pozostawić go tam na ok. godzinę, a następnie zmyć go zwykłym, delikatnym szamponem i wodą.

Z praktyki wynika, że taki zabieg wystarczy wykonać do kilku razy i łupież odchodzi do historii. Nie zaszkodzi dodać kilku kropelek olejku z drzewa herbacianego do samego szamponu, to pozwoli uniknąć nawrotów łupieżu.

Olejek z drzewa herbacianego na ból głowy

Omówiliśmy jak dotąd szereg różnych zastosowań olejku z drzewa herbacianego, ale jak miały sobie rzekomo radzić z bólem głowy? Co mamy wtedy smarować? Spokojnie – chodzi po prostu o znaną nam inhalację. W tym celu trzeba skropić gorący i wilgotny ręcznik paroma kroplami naszego specyfiku i położyć go na twarzy. Gdy kilka minut minie, poczujemy wyraźną ulgę w nieznośnym bólu głowy.

Koniec z wrastającymi włoskami!

Wrastające włoski to nic przyjemnego, ale nic bardziej skutecznego niż nasz olejek. Na konkretnych fragmentach skóry, gdzie problem występuje, trzeba po prostu aplikować olejek z drzewa herbacianego. W ten sposób podrażnienie zniknie, ale olejku – znowu – nie wolno spłukiwać. Wówczas nasze starania mogłyby pójść na marne.

Katar, kaszel, zapalenie błony śluzowej nosa…

Na wszystkie tego rodzaju dolegliwości olejek z drzewa herbacianego ma dla nas jedną, prostą receptę; gdy mamy już na wyposażeniu nawilżacz powietrza, dodajmy do niego kilka kropelek olejku z drzewa herbacianego. W razie braku takiego przyrządu, pozostaje nam… gotowanie wody. Zagotujmy kilka szklanek, dodajmy do nich parę kropel i wykonajmy inhalację. Powinno pomóc.

Olejek na bóle mięśni i stawów

Co trzeba zrobić w tym przypadku? Wymieszać niewielką ilość olejku z balsamem bądź kremem (dowolnym, może być po prostu nasz ulubiony). Takim preparatem trzeba smarować obolałe miejsca i jednocześnie wcierać w głębsze warstwy skóry.

A co z opryszczką?

Jak to, “co”. Stanowi ona jeden z głównym przedmiotów zastosowania olejku z drzewa herbacianego! Kilkukrotnie nakładanie jednej tylko jego kropelki na opryszczkę (dziennie), powstrzyma progresję opryszczki, a także zwiększy tempo jej całkowitego wygojenia.

Jest to jednocześnie ostatni problem typowo dermatologiczny, na który olejek z drzewa herbacianego działa doskonale. Pora przejść do… owadów.

Wszy, kleszcze, pchły, komary… precz!

W sprawie zwierzątek wymienionych jako pierwsze, sprawa wygląda bardzo prosto. Chodzi tutaj o profilaktykę. Aby zredukować do zera prawdopodobieństwo pojawienia się wesz, wystarczy dodać do szamponu maksymalnie dwanaście kropli olejku z drzewa herbacianego. Buteleczkę zamknijmy i dobrze wymieszajmy. Wszystko, co trzeba później zrobić, to stosować ten szampon dokładnie tak, jak robi się to standardowo.

Jeśli chodzi natomiast o kleszcze, bez paniki. Tu zaprezentujemy metodę interwencyjną. Gdy już ugościł się w nas kleszcz (tfu!), nałóżmy odrobinę olejku z drzewa herbacianego na ten dokładnie punkt oraz niewielką powierzchnię skóry w jego obrębie. Wtedy po chwili kleszcz odpadnie bez żadnych dodatkowych zabiegów.

Do komarów wracamy w tym artykule już po raz drugi, ale tym razem mowa o ukąszeniach przez te owady. Gdy już gagatek nas ugryzie, wystarczy tylko kropelka olejku na miejsce ugryzienia. Przykre swędzenie ustąpi w niecałą minutę! Dokładnie tak samo możemy robić w przypadku ukąszeń przez pchły.

Olejek z drzewa herbacianego odkaża

Jak najbardziej – nasz olejek jest świetnym środkiem odkażającym. W razie skaleczeń i zadrapań, można bez obaw nanieść jego niewielką ilość na uszkodzone miejsca. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko jakiejkolwiek infekcji.

Zastosowania praktyczne

Oczywiście, zdrowie jest kategorią niezwykle praktyczną, ale na koniec wypada wspomnieć o typowo praktycznych właściwościach olejku z drzewa herbacianego. Przede wszystkim, można scharakteryzować go jako uniwersalny środek czyszczący. Jak przekonać się o tym w praktyce? Wypełniając butelkę po jakimś środku do mycia okien wodą, dodając tylko dwie łyżeczki olejku, mieszając i czyszcząc nim wszelkie powierzchnie.

Radzi sobie naprawdę wyśmienicie w usuwaniu różnych rodzajów zanieczyszczeń. Jakby tego było mało, olejek z drzewa herbacianego usuwa też pleśń! By sporządzić preparat nastawiony na ten konkretny cel, musimy zrobić to według jasnych proporcji: 2 szklanki wody, 2 łyżeczki olejku. Taki preparat, nałożony na powierzchnie, na których zadomowiła się pleśń, wypędzi ją całkiem szybko.

Ostrzeżenie!

Na sam koniec musimy dodać, że ciąża jest niestety poważnym przeciwwskazaniem do stosowania olejku z drzewa herbacianego w jakiejkolwiek formie i postaci.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

12 KOMENTARZE

  1. Jestem ciekawa jakie opinie ma olejek z drzewa herbacianego u Was? czy wykorzystujecie go do jeszcze jakichś innych zastosowań domowych?

  2. U mnie najlepiej sprawdza się olejek z drzewa herbacianego na opryszczkę. Szybko znika i nie ma po niej śladu. Ale kluczem do sukcesu jest szybka reakcja, jeśli opryszczka rozprzestrzeni się zbyt mocno, jej wyleczenie olejkiem z drzewa herbacianego nie będzie już takie proste…

  3. Ja od siebie mogę polecić Olejek z drzewa herbacianego na paznokcie, jeśli pielęgnujecie je i naprawdę zależy Wam na zdrowej płytce paznokcia, to polecam stosować Olejek z drzewa herbacianego. Dla mnie sztuczne tipsy czy inne hybrydy to nie paznokcie, stawiam na naturalność i hoduję długie paznokietki, aby uchowały się długie muszą być mocne, tzn płytka paznokcia musi być mocna… Olejek z drzewa herbacianego pomaga!

  4. Ja słyszałem że dobrze na zdrowie wpływają inhalacje z olejku z drzewa herbacianego. Nie wiem, nigdy nie robiłem, znajomi kiedyś wspomnieli, że tak wyleczyli swoje dziecko, później, jakiś czas temu natrafiłem na forum gdzie także zachwalano właściwości olejku z drzewa herbacianego właśnie jako inhalacje. Ktoś coś więcej wie?

  5. olejek z drzewa herbacianego w ciąży nie jest wskazany tak jak napisano pod koniec artykułu, więc radzę uważać przyszłe mamy!

  6. ile kosztuje olejek z drzewa herbacianego w aptece internetowej?? czy polecacie szczególnie jakąś firmę? chyba zakupię sobie buteleczkę… ma naprawdę sporo zastosowań i właściwości więc chyba warto nie? na pewno się przyda prędzej czy później…

  7. olej z drzewa herbacianego na grzybicę paznokci nadaje się bardzo, nabawiłam się kiedyś grzybicy prawdopodobnie na basenie… (chyba, że zbieg okoliczności). Lekarka poleciła mi stosowanie olejku z drzewa herbacianego codziennie. Grzybica paznokci ustąpiła, z czego byłam bardzo zadowolona. Do dziś mam spokój, przystałam tylko chodzić na basen ;)

  8. Poszukuję akurat naturalny olejek eteryczny z drzewa herbacianego, czy ktokolwiek mógłby podesłać linka gdzie kupić taki olejek? właśnie kończy mi się flakonik a zapach uwielbiam… z góry dziękuję!

  9. Słyszałam właśnie o zaletach olejku z drzewa herbacianego ale jakoś nigdy nie używałam go ale po przeczytaniu artykułu kupię i przetestuje.

  10. Uwielbiam olejek herbaciany i zawsze mam przy sobie roztwór wodny z tym olejkiem. Używam go jako płynu antybakteryjnego do spryskiwania rąk a także stóp np. po basenie – zapobiegawczo przeciw grzybicy. Gdy tylko zaczyna mi się przeziębienie i kaszel to używam do płukania gardła a gdy pojawia się katar to stosuję do nosa. Używam punktowo kropelkę olejku gdy pojawi mi się jakiś wyprysk na skórze – znika błyskawicznie. Bardzo mi pomógł gdy miałam problem z zębem – wacik z paroma kroplami olejku zadziałał przeciwbólowo. Spryskuję blat kuchenny, deski do krojenia. Moja siostrzenica używa gdy tylko pojawi się u niej opryszczka- olejek szybko sobie z nią radzi. Polecam wypróbować ten olejek gdyż jest wszechstronny, skuteczny, naturalny i tani:)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.