Piękna pościel w sypialni to życzenie każdego, kto ceni sobie gustownie urządzone wnętrza. Odpowiedni komplet pościeli równie znacząco przekłada się na komfort snu i wypoczynku.

Pościele bawełniane, satynowe, czy flanelowe oferują różnorodność, która umożliwia trafne dopasowanie każdej pościeli do wystroju sypialni, pory roku i indywidualnych upodobań. Duża pościel o wymiarach 200×220 idealnie nadaje się na większe łóżka dwuosobowe.

Jaką pościel 200×220 wybrać?

Duża pościel 200x220 do sypialni – jaką najlepiej wybrać

 

Szeroki wybór produktów na rynku oferuje pościele wykonane w różnej stylistyce oraz z różnych tekstyliów. Najpopularniejsze są pościele bawełniane i pościele z satyny bawełnianej, ale dużym uznaniem cieszą się również pościele flanelowe, frotte i flanelowe.

Niektóre z nich miedzy sobą różnią się dość znacznie, dlatego warto poznać podstawowe różnice, którymi się charakteryzują, by wybrać jak najlepszą dla siebie i swoich bliskich. Pościel 200×220 będzie idealna na większe, dwuosobowe łóżka, o wymiarach pomiędzy 180×200, a 200×220 centymetrów.

Pamiętajmy, by zmierzyć kołdrę przed zakupem pościeli lub zaopatrzyć się w nową, o odpowiednich wymiarach.

Pościel bawełniana 200×220

Pościele bawełniane bardzo są popularne ze względu na swoją niezawodność. Sprawdzają się przez cały rok, dlatego uchodzą za uniwersalne. Duża popularność oznacza ogromny wybór rozmiarów i wzorów pościel bawełnianych.

Popularność zawdzięcza też bawełnie, która doskonale utrzymuje ciepło oraz posiada doskonałe właściwości higroskopijne i pochłaniające wilgoć.

Pościel satynowa 200×220

Pościele satynowe najczęściej powstają z satyny bawełnianej, a więc tak naprawdę wykonane są w 100% z naturalnej bawełny. Satyna bawełniana materiał wykonany specjalną przędzą satynową, która to w efekcie daje właśnie tę gładką i lekko połyskującą powierzchnię pościeli satynowej.

Dzięki temu pościele satynowo-bawełniane są niezwykle przyjemne dla skory, a ich gładka powierzchnia szybko się studzi, dzięki czemu są to pościele idealne na cieplejsze noce i na lato oraz dla osób, które nie mają problemów z rozgrzaniem ciała i zwykle jest im za ciepło.

Pościele flanelowa 200×220

Pościel z flaneli jest za to bardzo ciepła, ponieważ jej powierzchnia jest dość włóknista. Dla osób, którym ciągle ciepło może być pod nią za gorąco, szczególnie wiosną i latem. Doskonale za to sprawdzi się przez zimniejsze miesiące w roku, których w naszym kraju jest dość sporo.

Pościel 200×220 z flaneli zapewni duży komfort snu również osobom, które uwielbiają sypiać w chłodniejszej temperaturze pokojowej i koniecznie pod przykryciem. Pościel flanelowa dobrze trzyma ciepło, a więc zapewni odpowiedni poziom ciepła pod kołdrą.

Komplet pościeli 200×220

Idealnie jeśli nasz komplet pościeli 200×220, który sobie upatrzyliśmy, posiada w zestawie poduszki o wielkości dopasowanej do naszych. Warto to sprawdzić przed zakupem, by później w domu nie było rozczarowania.

Większość pościeli na szczęście posiada parę poszewek na poduszki już w zestawie, a ich względnie uniwersalne wymiary umożliwiają dopasowanie do standardowych poduszek. Do kompletu pościeli o wymiarach 200×220 cm musimy zaopatrzyć się również w prześcieradło.

Idealnie, gdyby pod względem kolorystycznym było dopasowane do wybranego kompletu pościeli. Czasem wystarczy kolor w podobnej tonacji lub powtórzenie motywu z pościeli. Jednak pamiętajmy, że to głównie nam ma się podobać pościelone przez nas łóżko.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.